Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 22 października 2018
Filipa i Kordulii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Bliżej dziecka, bliżej rodziny
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W Rakowskim Klubie Mieszkańca na początku września rozpoczyna się cykl warsztatów dla rodziców częstochowskich przedszkolaków – Akademia Rodziny Bliżej. Projekt został zorganizowany przez grupę częstochowskich mam, spotykających się od kilku miesięcy w rakowskim klubie i zrealizowany dzięki środkom pozyskanym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.- Głównym celem warsztatów jest wsparcie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach ze swoimi dziećmi (zwłaszcza tych, które wywołują w rodzicach niepewność lub frustrację) – mówi Ola Zwolińska, psycholog prowadzący zajęcia z rodzicami.
- Kierujemy warsztaty do rodziców dzieci przedszkolnych, jednak skorzystają z nich również rodzice „buntujących się” dwulatków lub dzieci wczesnoszkolnych – dodaje Ewelina Michałowska, koordynująca organizację projektu.Na cykl składają się trzy serie warsztatów:

· „Bliżej dziecka”: skoncentrowane na rozwiązywaniu najczęstszych problemów wychowawczych. Spotkania realizowane są we wrześniu.

· „Bliżej rodzica”: skoncentrowane na pomocy rodzicom w radzeniu sobie ze swoimi uczuciami i w budowaniu pozytywnych relacji z otoczeniem (np. partnerem, dziadkami lub innymi osobami współwychowującymi dziecko). Spotkania będą miały miejsce w październiku.

· „Bliżej siebie”: zajęcia aktywizacyjne ruchowo dziecko–rodzic, uczące rodziców jak w formie przyjaznej zabawy wspomagać rozwój fizyczny i kształtować pozytywną relację z dzieckiem. Spotkania przez wrzesień i październik.Trwają zapisy na warsztaty, można wysyłać je na adres akademiarodzinyblizej@gmail.com. Wszystkie szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na fanpejdżu akcji („Akademia Rodziny „Bliżej”).


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl