Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 13 grudnia 2018
Łucji i Otylii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 50 (1397) 2018-12-13
  W NUMERZE:
» Koalicja SLD+PO nie złożyła żadnego wniosku do budżetu. Radny PO Przemysław Wrona zrezygnował z funkcji radnego.
» Astygmatyzm i zaćma - niebezpieczny duet
» Trwa sprawdzanie szczelności częstochowskiej sieci ciepłowniczej
»  W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie prezydium Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.
» Finał akcji ,,16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”
» Choinki pięknie przystrojone
» Koncert gitarzystów światowego formatu
» Stanowisko Rady Miasta. 100 lat praw kobiet
» Gwiazdy zagrają z Kubą Błaszczykowskim już po raz trzeci.
» Mają odbudować tor w Wyrazowie
» Budynek spod Częstochowy z tytułem Fasada Roku 2018!
» Liga 40-latków w Piłce Siatkowej - relacja
» Smog wpływa na nasze życie od początku aż po kres
» ,,Melodie Bożych Trąb"
» Ponad połowa Polaków zimą nie chroni oczu przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi UVA i UVB
» WIGILIA U PLASTYKÓW
» Włókniarz z niezmienioną nazwą
» Ważne informacje dla pacjentów z zaawansowanym czerniakiem


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Rak to nie wyrok, razem go pokonamy!
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Amazonki edukują i zapraszają do udziału w wielu ciekawych wydarzeniach w naszym mieście!


„JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!” - to szczególne wydarzenie
w Częstochowie, które ma na celu integrację osób po przebytej chorobie nowotworowej piersi oraz wzrost świadomości społecznej i wiedzy na temat tego typu nowotworu i profilaktyki onkologicznej. Wydarzeniu będzie towarzyszyła XX Jubileuszowej Pielgrzymce Amazonek na Jasną Górę.
Częstochowska edycja „JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!” wpisuje się w ogólnopolskie spotkania zdrowotne Amazonek. Inicjatywa ma na celu integrację osób po przebytej chorobie nowotworowej piersi oraz wzrost świadomości społecznej i wiedzy na temat tego typu nowotworu i profilaktyki onkologicznej.

Wydarzenie „JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!” w Częstochowie jest organizowane przez Poznańskie Towarzystwo „Amazonki” oraz Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki. Objęte zostało Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu pn. „Jesteśmy razem! – zmiana postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych”.

6 października o godzinie 17.00 w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana zostanie zaprezentowany monodram "Jest jak jest" w wykonaniu Agnieszki Różańskiej-Katafiasz, aktorki Teatru Nowego w Poznaniu, w reżyserii Tomasza Szymańskiego.
Wraz z główną bohaterką sztuki, w której rolę wciela się Agnieszka Różańska, widzowie będą mogli przejść przez trzy lata jej życia z chorobą. Akceptacja choroby i śmierci jaką demonstruje bohaterka sztuki budzi nadzieję i pomaga wielu chorym kobietom i im bliskim. 
– Cieszę się, że mogę grać ten spektakl dla tak szczególnych widzów, jak Amazonki i ich rodziny. Czyli dla osób, których to co gram dotyczy bezpośrednio – mówi Agnieszka Różalska.
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z lekarzem, panią Agnieszką Różańską i Amazonkami oraz przygotowany dla Państwa poczęstunek.

7 października XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasną Górę. Do wspólnego pielgrzymowania zapraszają Amazonki, osoby bliskie, rodziny, lekarzy i wszystkich którym leży na sercu dobro kobiet tak ciężko doświadczonych przez los.
Tak rok temu mówiła do uczestniczek pielgrzymki pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda:
,,Postawa wzajemnej solidarności Amazonek imponuje; powinna być przykładem, jak wiele dobra może czynić człowiek, który zetknął się z bólem i rozpaczą...."

Program Pielgrzymki:
Zbiórka uczestników w Alei Sienkiewicza, między godziną 9.30- 11.00, przejście na szczyt Jasnogórski
godzina 11.00 Msza Święta na Błoniach Jasnogórskich.


7 października na miting Nordic Walking Amazonki zapraszają osoby w każdym wieku chcące aktywnie spędzić czas. Start o godzinie 13.30; trasa Błonie Jasnogórskie-Aleja Sienkiewicza- Aleja Najświętszej Marii Panny-Plac Biegańskiego.

* podczas sportowych zmagań będą towarzyszyły punkty informacyjne na temat niepełnosprawności kobiet po leczeniu raka piersi oraz profilaktyki onkologicznej.

Inicjatywa „JEST JAK JEST SPRAWNA JA!” została objęta Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornahauser-Dudy. Projekt został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu pn. Jesteśmy razem!- zmiana postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych. Całość zwieńczy XX Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej na Jasną Górę, w tym roku opatrzona mottem” Amazonki cenny diament w koronie Matki Bożej”.
Po wysiłku fizycznym zapraszamy wszystkich na poczęstunek .

Spotkania oprócz wydarzenia w Częstochowie, zostały zaplanowane jeszcze w trzech miastach Polski: Sierakowie Wielkopolskim 28-29 sierpnia 2017 r. Gdańsku 18-19 września 2017 r. Warszawie 25-26 września 2017 r.

Wydarzenie „JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!” będzie towarzyszyło obchodom 20-lecia działalności Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki, które jest współorganizatorem spotkania w Częstochowie.

Cofnijmy się jednak 20 lat temu....
W dniu 18 października 1996 roku zostało zarejestrowane Częstochowskie Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Rakiem piersi „MARIA”.  Dwa miesiące później  w Liceum Plastycznym w Częstochowie odbyło się pierwsze spotkanie kobiet po mastektomii ,,..Nie było nas wiele, ale miałyśmy, z kim porozmawiać i zobaczyć, że nie jesteśmy same..."
Aktualnie Częstochowskie Amazonki cały czas rozwijają swoją działalność, uczestniczą w wielu działaniach, projektach i akcjach na rzecz kobiet które dotknęła choroba.....
„Nowotwór piersi – taka diagnoza dla większości kobiet brzmi jak wyrok, a mastektomia dla wielu z nich oznacza utratę kobiecości i atrakcyjności, co najczęściej jest przyczyną wycofania się z aktywnego życia i zmagania z chorobą w samotności. Rak piersi wcale nie musi uniemożliwiać normalnego funkcjonowania, dlatego głównym celem przyświecającym naszej działalności na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową jest prowadzenie szeroko zakrojonych działań profilaktycznych ukierunkowanych na zwiększenie ich aktywności w życiu społecznym oraz na poprawę jakości życia tych osób. Staramy się wspierać emocjonalnie i psychicznie kobiety dotknięte chorobą nowotworową w tym trudnym dla nich okresie życia, aby możliwie jak najszybciej wróciły do normalnego, aktywnego życia rodzinnego i społecznego- mówi Elżbieta Markowska, Prezes SCZA.

Amazonki zapraszają do nowej siedziby i na naszą stronę internetowa

czestochowskieamazonki.pl
Aleja Pokoju 13
42- 207 Częstochowa
tel.509 656937

r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl