Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Symeona i Konstancji
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 7 (1406) 2019-02-14
  W NUMERZE:
»  Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
» Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków na małe przetwórstwo
» Roksana Węgiel wystąpiła w Przyrowie!
»  Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych w Częstochowie
» Rekordowa liczba zgonów, a szczyt zachorowań dopiero przed nami!
» Nowe rozwiązanie: e-dowód
» BIEGAMY I WSPIERAMY I DAJEMY Z SIEBIE CORAZ WIĘCEJ
» Remont części ulicy Łódzkiej
» „Puchacz Piotr” już po raz IV zaprasza uczniów do bezpłatnego konkursu matematycznego
» Po zawale serca trzeba nauczyć się żyć na nowo
» Zespół „Kołacz” z gminy Janów najlepszy na Jurze
»  Centrum Kultury Polskiej „Jasna Góra” w Naddniestrzu
» Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w XXXI Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa.
»  „Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”
»  Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w 22. edycji międzynarodowego konkursu CYBERFOTO. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca.


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
Sukces młodych bokserów sekcji LKS Polonia Poraj
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Młodzi bokserzy trenujący w Sekcji Bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj pod czujnym okiem ks. Zbigniewa Dudka mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Ciężka, systematyczna praca i wysiłek włożony w treningi już przynoszą fantastyczne rezultaty.W weekend 16-17 września 2017 r. w Częstochowie odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego. Wzięli w nim udział zawodnicy z 14 klubów polskich i 5 ekip zagranicznych: Białorusi, Irlandii, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Zawodnicy w kategoriach kadet, junior i młodzieżowiec zaprezentowali boks na najwyższym sportowym poziomie. W ramach Turnieju zorganizowano także Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie.
Naszą Szkółkę Bokserską klubu LKS Polonia Poraj reprezentowało dwóch 14-letnich zawodników: Jakub Bokwa i Paweł Balwierz, mieszkających na terenie Masłońskie Natalin i w Myszkowie.
Na podstawie rozegranych przez naszych zawodników walk, trener selekcjoner Śląskiego Związku Bokserskiego Ryszard Dziopa z Tych, powołał ich do reprezentacji Młodzików Śląska.
Dzięki silnej psychice i dobremu przygotowaniu pod kierunkiem trenera Sekcji Bokserskiej LKS Polonii Poraj ks. Zbigniewa Dudka, Jakub i Paweł zakwalifikowali się jako reprezentanci Śląska na Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie, które w tym roku odbędą się w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem w dniach 11-15 października 2017 r.
W ramach bezpośrednich przygotowań do Mistrzostw Polski nasi zawodnicy zostali powołani na Obóz Kondycyjny Reprezentacji Śląska, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 2-10 października 2017 r.

Z okazji tak wspaniałego sukcesu wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera wraz z przewodniczącym Rady Gminy Poraj Andrzejem Pawłowskim oraz wiceprzewodniczącym Mariuszem Karkochą, przygotowali dla młodych bokserów niespodziankę. Na poniedziałkowym treningu zjawili się ze sportowymi prezentami – profesjonalnymi strojami bokserskimi oraz dresami dla zawodników i dla trenera.
- Gratuluję Wam osiągniętych sukcesów. Cieszę się, gdy widzę, że młodzi ludzie chętnie trenują rozmaite dyscypliny sportowe. Życzę Wam kolejnych wspaniałych rezultatów. Od teraz będziecie dumnie reprezentować Gminę Poraj w nowych, profesjonalnych strojach sportowych. Trzymam kciuki i liczę, że wrócicie z Mistrzostw Polski z pucharem – podkreślał wójt Łukasz Stachera.

My również życzymy młodym zawodnikom: Jakubowi (w wadze do 72 kg) i Pawłowi (w wadze do 76 kg) zdobycia tytułu Mistrzów Polski oraz kolejnych rewelacyjnych osiągnięć.


• O Sekcji Bokserskiej LKS Polonia Poraj:

Szkółka Bokserska LKS Polonii Poraj promuje boks, zdrowy tryb życia i kulturę fizyczną. Organizuje zajęcia i szkolenia dzieci oraz młodzieży. Bezpłatne treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-19.00 w Budynku Wielofunkcyjnym w Masłońskiem, ul. Sportowa 11.
Zgłoszenia przyjmuje, a także udziela wszystkich informacji i chętnie wszystko wyjaśni, zawsze dyspozycyjny ks. Zbigniew Dudek (tel. 605 313 524), wieloletni wychowawca młodzieży i kwalifikowany trener, posiadający uprawnienia wydane przez Polski Związek Bokserski.

- Wierzę, że boks, podobnie zresztą jak i inne sporty, angażując młodzież w jakieś zajęcie, przeciwdziała niepożądanym zachowaniom. Chłopaki mają cel, chcą coś osiągnąć, nie myślą o głupotach. No i rosną z nich wspaniali mężczyźni. Zachęcam wszystkich, którzy chcą realizować swoje marzenia i aspiracje do treningów. Przyjdźcie na salę, sprawdźcie się. Zobaczycie, że warto – podkreśla ks. Zbigniew Dudek. A po chwili dodaje: „Dzięki sukcesom naszych bokserów zaczyna być głośno o naszej Sekcji Bokserskiej. Po artykułach w prasie, zwłaszcza w Gazecie Myszkowskiej, którą czytują lokalni mieszkańcy, pojawiają się nowi ochotnicy. Za namową rodziny, znajomych lub kolegów chcą spróbować swych sił w czymś nowym, na przykład w boksie. Ja ich wszystkich chętnie przyjmuję i szkolę. To dla mnie wielka radość i satysfakcja”.

Podczas treningów młodzi bokserzy poznają kulisy tego najstarszego w historii sportu walki. Konstrukcja i przebieg zajęć jest odzwierciedleniem treningów zawodników wyczynowo uprawiających boks. Jednak zajęcia w Masłońskiem są całkowicie bezpieczne i dostosowane do fizycznych możliwości ćwiczących. Wychowankowie poznają boks od podstaw, ucząc się techniki poruszania, zadawania ciosów i obrony przed przeciwnikiem. Poza tym dzięki rozmaitym ćwiczeniom wzmacniają swoją kondycję oraz tężyznę fizyczną.

- Próbowałem już wszystkiego, nadszedł więc czas na boks. Moja ciocia, która mieszka w Masłońskiem i zna księdza Dudka powiedziała mi o zajęciach. Więc przyszedłem i spróbowałem. Bardzo mi się spodobało. Trenuję już ponad rok. Na treningach jest fajnie, panuje miła atmosfera. Ksiądz jest dobrym trenerem, choć czasem potrafi się na nas wydrzeć, jak robimy coś nie tak. Ale spokojnie każdemu polecam, żeby przyszedł do nas i sam spróbował swych sił w boksie – zachęca Jakub Bokwa, który na swoim koncie ma już kilka sukcesów (m.in. wygrana walka podczas zawodów „Pierwszy Krok Bokserski” w Gliwicach).

- A ja trenowałem piłkę nożną. Jednak w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że piłkarzem nie zostanę. Mam za to sporo siły, więc dałem namówić się na boks. Na treningach jest super, robimy kondycję i uczymy się techniki. Mamy sparingi i nawzajem sporo się uczymy. Panuje tu bardzo fajna atmosfera. Tak fajna, że zdecydowałem się dojeżdżać pociągiem z Myszkowa, choć inne treningi mam bliżej domu. I nie żałuję! Ksiądz Dudek jest naprawdę dobrym trenerem – dodaje Paweł Balwierz.

Wszystkich chętnych na treningi zachęcamy do kontaktu z ks. Zbigniewem Dudkiem. Nigdy nie jest za późno, by zacząć robić coś dla siebie i zadbać o swoje zdrowie, uprawiając sport.r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl