Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Symeona i Konstancji
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 7 (1406) 2019-02-14
  W NUMERZE:
»  Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
» Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków na małe przetwórstwo
» Roksana Węgiel wystąpiła w Przyrowie!
»  Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych w Częstochowie
» Rekordowa liczba zgonów, a szczyt zachorowań dopiero przed nami!
» Nowe rozwiązanie: e-dowód
» BIEGAMY I WSPIERAMY I DAJEMY Z SIEBIE CORAZ WIĘCEJ
» Remont części ulicy Łódzkiej
» „Puchacz Piotr” już po raz IV zaprasza uczniów do bezpłatnego konkursu matematycznego
» Po zawale serca trzeba nauczyć się żyć na nowo
» Zespół „Kołacz” z gminy Janów najlepszy na Jurze
»  Centrum Kultury Polskiej „Jasna Góra” w Naddniestrzu
» Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w XXXI Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa.
»  „Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”
»  Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w 22. edycji międzynarodowego konkursu CYBERFOTO. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca.


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
AKADEMIA IM. JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE. Nowy rok, nowe kierunki
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie 4 października zainaugurowała 47. rok akademicki. Uroczyste spotkanie rozpoczęto przemarszem Senatu i studentów oraz hymnem państwowym.
Tradycyjnie odbył się akt immatrykulacji studentów pierwszego roku i doktorantów. Tym razem z wykładem inauguracyjnym pt. „Przestrzeń abstrakcyjna. Problemy obrazowania i nauczania" wystąpił dr hab. Andrzej Desperak, prof. AJD. Uroczystość uświetnił Chór Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie pod dyrekcją: dr. hab. Przemysława Jeziorowskiego.
AJD jest największą uczelnią w regionie częstochowskim. Aktualnie studiuje na niej pięć tysięcy studentów, w tym na pierwszym roku poziomów: licencjackiego, magisterskiego oraz doktoranckiego – dwa tysiące. W tym roku Akademia otworzyła nowe, atrakcyjne kierunki, w tym pięcioletnie, magisterskie prawo, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem maturzystów. Na studiach pierwszego stopnia (licencjackich) pojawiły się natomiast: rachunkowość i podatki, pielęgniarstwo, fotografia i kreacja przekazu wizualnego, dziennikarstwo i kultura mediów, a na studiach drugiego stopnia (magisterskich): bezpieczeństwo narodowe. Uczelnia posiada już także uprawnienia do uruchomienia fizjoterapii.
Nadrzędnym celem uczelni jest uzyskanie statusu Uniwersytetu. Aby uzyskać zgodę na przekształcenie uczelnia musi posiadać uprawnienia doktoryzowania na co najmniej sześciu kierunkach – ma już uprawnienia do nadawania tytułu doktora na kierunkach: chemia, fizyka, historia, literaturoznawstwo, językoznawstwo oraz uprawnienia do habilitacji z historii. Potrzebny jest jeszcze jedno uprawnienie do nadawania tytułu doktora. AJD złożyła trzy wnioski na kierunkach: sztuki piękne w dziedzinie sztuk plastycznych, filozofia w dziedzinie nauk humanistycznych oraz nauki o polityce publicznej w dziedzinie nauk społecznych
Powiedzieli „GCz”
Monika Turek
– Właśnie zaczęłam studiować na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Byłam zdecydowana na Akademię im. Jana Długosza, bo mieszkam pod Częstochową. I muszę powiedzieć, że wybór uczelni był bardzo dobry. Wykładowcy są super, studenci zadowoleni, a poziom edukacji wysoki..

Paweł Hertman
– Studiuję już czwarty rok na AJD, skończyłem licencjat z bezpieczeństwa narodowego, obecnie rozpocząłem stopień magisterski na tym kierunku. Mamy doświadczoną kadrę, która pracowała w wielu instytucjach państwowych, także wojskowych. Szanse na rynku pracy po tym kierunku są obiecujące. Uczelnia to dla mnie bomba, pochodzę z Częstochowy i cieszę się, że wybrałem AJD. Jesteśmy mocno zintegrowani, bawimy się pracujemy wspólnie, także z wykładowcami.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl