Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 21 lutego 2019
Eleonory i Feliksa
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.
» „Zielona Pracownia 2018”
» Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów
» Szczepienia kryterium przyjęć do żłobków i przedszkoli
»  Miasto ponowie rozpatruje wniosek Włodar Trade o zwiększenie produkcji
» Roksana Węgiel dla „Gazety Częstochowskiej"
» Wykład prof. Filipa Musiała
» Poczta Polska działa z myślą o swoich klientach
» PAMIĘCI PREMIERA JANA OLSZEWSKIEGO
» Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
» WŁODARZE POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO. „Mieszkańcy mogą liczyć na moją pomoc”
» Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej powróciła z krótkiego tournée w Portugalii trwającego od 1 do 4 lutego 2019 roku
» Ideologizacja w szkołach
» Wśród przyjaciół psy zająca zjadły
» Młodzież poznaje ludzi nauki
» Tutoring na Uniwersytecie
» Tutoring pomaga w rozwoju
» Wieczór 232. BÓG HONOR OJCZYZNA
» 100-lecie Polski Wolnej – luty 1919 r.
»  BOHATER KOŚCIOŁA I SOLIDARNOŚCI
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Gen. dyw. Wacław Teofil Stachiewicz
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» ROCZNICA WYWÓZEK NA SYBIR
» Kartki z kalendarza – kartki lutego
» OBRAZY PRZESZŁOŚCI. Krystyna Kolińska-Sochaczewska
» MAPA HISTORII CZĘSTOCHOWY. Pamięci żołnierzy 27. Pułku Piechoty
» POLSKI KRÓL MARSZÓW. EDWARD MAJ
» SYDERYTY DLA ZASŁUŻONYCH
» Dlaczego pożyczamy coraz więcej?
» Kolejny alarm powodziowy na ul. Traktorzystów w Częstochowie
» Wyklęci za patriotyzm


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Z raportówki policjanta
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora

POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Tragiczny wypadek w Luborczy
19 października ok. 18.50 na ul. Koniecpolskiej w miejscowości Luborcza kierujący renault laguna, jadąc w stroną Koniecpola, najechał na tył maszyny rolniczej typu rozrzutnik, ciągniętej przez ciągnik ursus. W wypadku tym śmierć na miejscu poniósł 33-letni pasażer laguny. Kierujący autem i drugi z pasażerów zostali przewiezieni do szpitala.
Areszt za stalking i rozbój
Policjanci z komisariatu V zatrzymali 26-latka podejrzanego o atak na swoją byłą dziewczynę. Jak ustalili śledczy, 26-latek nie mogąc najprawdopodobniej pogodzić się z rozstaniem, zaatakował byłą dziewczynę, przewracając ją i kopiąc. Na koniec mężczyzna zabrał torebkę z telefonem i innymi rzeczami osobistymi. 26-latek jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnej celi. W toku wykonywanych czynności śledczy ustalili ponadto, że mężczyzna od kilku miesięcy uporczywie nękał i zastraszał pokrzywdzoną.

Pobił pokrzywdzonego butelką
Policjanci z komisariatu w Kłomnicach otrzymali zgłoszenie o pobiciu mieszkańca gminy Mstów. Pokrzywdzony został zaatakowany gdy zamykał bramę na swoją posesję. Powodem ataku były drobne nieporozumienia, do których doszło wcześniej między mężczyznami. Zatrzymany 23-latek jest podejrzany o to, że uderzył swoją ofiarę kilkukrotnie butelką po piwie w głowę i wypowiadał przy tym groźby karalne. Poszkodowany po opatrzeniu ran wrócił do domu, a agresor trafił do policyjnej celi. Kryminalni z Kłomnic przedstawili mu zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych.

POWIAT KŁOBUCKI
„Truck & Bus”
Policjanci z kłobuckiej drogówki znów przeprowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i towarów. Podczas akcji policjanci skontrolowali 59 kierujących, w tym 35 kierowców ciężarówek oraz 1 autobus. W trakcie kilkunastogodzinnych działań ujawnili 8 naruszeń stanu technicznego pojazdów, natomiast w 9 przypadkach kierowcy ciężarówek przekroczyli dozwoloną prędkość. W związku z ujawnionymi wykroczeniami, policjanci nałożyli 16 mandatów karnych i zastosowali 3 pouczenia.

POWIAT LUBLINIECKI
Zlikwidowano kolejny nielegalny salon gier
Podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KAS lublinieccy policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. W tym roku to już drugi zlikwidowany przez mundurowych punkt, w którym organizowany był nielegalny proceder.
Tym razem zamknięto salon przy na ulicy Żwirki i Wigury w Lublińcu. Początkowo właściciel punktu nie zamierzał wpuścić mundurowych do środka, jednak kilkuminutowa rozmowa przekonała mężczyznę do zmiany zdania i udostępnienia pomieszczeń kontrolującym. Na miejscu policjanci zabezpieczyli trzy nielegalne automaty.

POWIAT MYSZKOWSKI
Bójka o dziewczynę
Myszkowscy policjanci interweniowali po tym, jak otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Żarek o pobiciu jego i jego ojca przez grupę mężczyzn. Zapis kamer przedstawił policjantom zupełnie inną wersję. Obaj rzekomi pokrzywdzeni mieszkańcy Żarek brali czynny udział w bójce na ulicy Leśniowskiej. 22-latek, idąc na spotkanie w umówione miejsce z 21-latkiem z Pińczyc, uzbroił się w drewniany kij. Podczas spotkania wyjął go zza kurtki i próbował zaatakować 21-latka. Wówczas z pojazdu wybiegło 3 innych uczestników, którzy włączyli się w szarpaninę i wszyscy zaczęli się bić. Wśród uczestników bójki był również 65-letni ojciec zgłaszającego. Okazało się, że tylko 21 i 22-latek znali powód starcia. Chodziło o dziewczynę. W efekcie wszyscy uczestnicy w wieku od 21 do 65 lat usłyszeli już zarzuty. Grożą im nawet 3 lata za kratami.ANNA GAUDY


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl