Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Wystawa ekslibrisów w Bibliotece. Lech Grochulski przedstawia
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Częstochowski poeta i kolekcjoner Lech Grochulski zaprezentował w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie zbiór polskich i międzynarodowych ekslibrisów ze swojej prywatnej kolekcji. Wernisaż miał miejsce 27 października 2017 roku, a wystawa otrzymała tytuł „Kobiety – Kwiaty – Kobiety”.

Lech Grochulski udostępnił szerokiej publiczności dzieła około 150 autorów z 33 krajów – dorobek wielu lat kolekcjonowania.
– Przez prawie 40 lat gromadziłem obrazy i grafiki. Otrzymywałem także różne prezenty w postaci ekslibrisów od artystów z różnych stron świata: Turcji, Francji, Niemiec. Z wieloma twórcami prowadzę stałą korespondencję. Przesyłają mi oni swoje dzieła – opowiadał podczas wernisażu.
Różnorodność grafik daje obraz kierunków tej sztuki w różnych kulturach. Są to grafiki wykonane w różnych technikach, nie wyłączając tych najnowszych cyfrowych. Każda z prac jest indywidualną, skondensowaną wypowiedzią artysty o osobie mu bliskiej, lub znajomej, czasem sławnej. Są to też artystyczne wizje baśniowe, z elementami symboliki lub artystycznego dowcipu.
– Kiedyś ekslibrisy pełniły funkcję znaku książkowego, a dzisiaj są indywidualnym dziełem sztuki. Na tej wystawie widać jak wykonany jest ekslibris przez artystę z Hong Kongu, Czech, Polski czy Niemiec. Na wschodzie warsztat jest bardziej szczegółowy. Są elementy, na które na przykład w naszym kraju nie zwraca się uwagi – dodał Lech Grochulski.
Wystawę można oglądać w głównym budynku Biblioteki do końca listopada 2017 roku.


GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl