Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 23 lipica 2018
Bogny i Apolinarego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 29 (1376) 2018-07-19
  W NUMERZE:
» Kardiologia przy ul. Mickiewicza musi pozostać w Częstochowie
» Nastały upały – pijmy wodę z kranu!
» PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE”
»  BZZ… W ŻÓŁTO-CZARNE PASKI
» KONOPISKA ZAPRASZAJĄ
» FESTYN POD GRUSZĄ W RZERZĘCZYCACH
» ZAWODY BALONOWE W JANOWIE
» PATRIOTYCZNA KARTA SZPITALA NMP
» Odszedł Jan Dobrowolski, ostatni podoficer 27 Pułku Piechoty
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» Do Niepodległej – lipiec 1918 roku
» Kartki z kalendarza – kalendarium lipca
» WYDAWNICTWA
» Skra Częstochowa – Historia Klubu
» CZĘSTOCHOWIANIE W HISTORII ZAPISANI
» PROMOCJA MIASTA PRZEZ SPORT. Na żużel – 3,5 miliona, na siatkówkę – zero
» Skarb Kibica: KS SKRA CZĘSTOCHOWA
»  Skarb Kibica: RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
» Rada Dzielnicy Grabówka popiera budowę Mieszkań Plus. Tak dla Mieszkań Plus w Częstochowie
» PODEJRZANE „PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA”
» Angielska dominacja w finale IME Kobiet?
»  KALKULACJA KAMYSZA W CZĘSTOCHOWIE
» DWA TYGODNIE DO STARTU TOUR DE POLOGNE


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Z policyjnej raportówki
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI

34-latka zatrzymana za usiłowanie zabójstwa
34-latka z Blachowni podejrzana o usiłowanie zabójstwa swojego konkubenta najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Z ustaleń śledczych wynika, że podczas kłótni kobieta wbiła pokrzywdzonemu nóż w klatkę piersiową. Na szczęście cios nie okazał się śmiertelny. Zatrzymana miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zaginął 24-latek z Częstochowy
Częstochowscy policjanci poszukują 29-letniego mieszkańca Częstochowy. Paweł Hyra wyszedł z domu 12.11.2017 r. ok. godz. 10:00 i dotychczas nie nawiązał kontaktu z bliskimi, nie pojawił się też w pracy.
Rysopis zaginionego: wzrost 167 cm, waga 75 kg, szczupłej budowy ciała, głowa ogolona na łyso, twarz owalna, oczy koloru niebieskiego. Ubiór zaginionego: ortalionowa kurtka jesienno-zimowa w kolorze ciemnoniebieskim, z kapturem, niebieskie jeansy, buty sportowe.
Informacje: Komenda Miejska Policji w Częstochowie – telefon (34) 369 12 55, Komisariat IV Policji w Częstochowie – telefon (34) 369 17 11 lub pod numerem telefonu alarmowego 997 lub 112.

Tymczasowy areszt dla 39-latka

Częstochowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o popełnienie 8 przestępstw na szkodę 41-letniej częstochowianki. Od listopada 2016 roku mężczyzna przemocą zmuszał swoją ofiarę do określonego zachowania, w tym także do zażycia narkotyków i obcowania płciowego. Oprawca dwukrotnie w przeciągu roku dokonał kradzieży telefonu na szkodę pokrzywdzonej, a także, będąc w stanie nietrzeźwości, kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu. Częstochowski sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.


Policjant czujny nawet po służbie
W 9 listopada po południu policjant z wydziału kryminalnego, wracając po służbie samochodem do domu, zauważył stojącego na chodniku mężczyznę. Stróż prawa wiedział, że ukrywa się on przed wymiarem sprawiedliwości, a sąd wydał za nim zarządzenie zatrzymania na 48h w celu ustalenia jego pobytu. Policjant zaparkował samochód, powiadomił oficera dyżurnego i zatrzymał poszukiwanego. Na miejsce przybyli umundurowani funkcjonariusze. 40-latek trafił do policyjnej celi. Jak się okazało, był poszukiwany on od 1,5 roku.

POWIAT KŁOBUCKI
Osobówka uderzyła w ciężarówkę
Na ul. Częstochowskiej w Białej jadący w kierunku Kiedrzyna 72-letni kierowca citroena z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym uderzył w jadący z przeciwka samochód ciężarowy marki Scania. Poza kierowcą w osobowym citroenie jechała jeszcze 72-letnia pasażerka. Po wypadku z obrażeniami ciała zostali zabrani do częstochowskiego szpitala. Skanią kierował 27-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Oboje kierujący byli trzeźwi. Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

POWIAT LUBLINIECKI
85-latek odnaleziony
Na terenie Gminy Woźniki trwały poszukiwania 85-letniego mężczyzny, który 7 listopada po godz. 14.00 wyszedł z miejsca zamieszkania i nie powrócił. W akcji poszukiwawczej uczestniczyło ponad 100 policjantów z Lublińca, Woźnik i Koszęcina, 32 funkcjonariuszy z Częstochowy, ponad 30 strażaków z JRG w Lublińcu, OSP w Piasku, Babienicy, Kamienicy, Kamieńskich Młynów, funkcjonariusze Straży Leśnej oraz członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej z OSP w Solarni z psami wyszkolonymi do poszukiwania osób. W południe, w kompleksie leśnym poszukiwanego odnaleźli policjanci. Mężczyzna był wychłodzony.
POWIAT MYSZKOWSKI
Sprawca przemocy opuści mieszkanie
Myszkowscy policjanci zostali powiadomieni, że w jednej z rodzin dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. Przerażona kobieta telefonicznie powiadomiła o wszystkim dyżurnego myszkowskiej jednostki. Na miejscu policjanci zastali pijanego 40-latka. Mężczyzna od razu został obezwładniony i zatrzymany. Jego badanie wykazało 3 promile w organizmie. Śledczy ustalili, że w tym mieszkaniu do przemocy fizycznej i psychicznej dochodzi od dwóch lat. Prokurator nakazał opuścić mu lokal. Za to co zrobił 29-letniej kobiecie, oprawca może trafić do więzienia nawet na 5 lat.AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl