Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 17 grudnia 2017
Olimpii i Łazarza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 50 (1345) 2017-12-14
  W NUMERZE:
» STAROŚĆ NA POLSKIEJ WSI – DETERMINANTY, SZANSE I ZAGROŻENIA
» Lewiatan nagradza zasłużonych dla częstochowskiej gospodarki
» Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska Delegatury w Częstochowie. Na straży przyrody
»  „Bądź efektywny energetycznie”
» FUNDUSZ DLA LIKWIDACJI NISKIEJ EMISJI
» Drzewa Wolności
» CZĘSTOCHOWSKIE EKOPRZEDSIĘBIORSTWA. Zachować zasoby wodne dla przyszłych pokoleń
» Poczułem więź z Bułgarami
» „Miłość nie tylko od święta”
» FUSZERKA CZĘSTOCHOWSKIEGO MAGISTRATU. Kiedrzyńska – bubel roku
» Okiem wielokrotnego rajcy…
» Obywatelska inicjatywa – zaprzepaszczona?
» Z TWITTERA POSŁA SZYMONA GIŻYŃSKIEGO, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
» WYWIAD JUBILEUSZOWY. „Ważny jest dla mnie proces dojrzewania do roli”
»  O godność, tożsamość i pamięć. Na ratunek mogiłom Bohaterów września 1939 roku
»  CZĘSTOCHOWSKIE SENTYMENTY. Kasyno Oficerskie w Częstochowie
» 
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
»  KARTKI Z KALENDARZA. KALENDARIUM GRUDNIA
» ŚLADY HISTORII. Rezydencja Brassów
» GINĄCE MIASTO. Elanex, Motte, Mote…
» Czy wiesz, że …
» PUBLIKACJE CZĘSTOCHOWSKIE. WYDAWNICTWO REPLIKA
»  Borelioza – kleszczowe zapalenie opon mózgowych
» „Przyszliśmy do Klubu z poczuciem misji”
»  Bebetto AZS AJD na trzecim miejscu po I rundzie ekstraklasy kobiet
»  Czterdzieści lat sukcesów
» Przełamuj bariery z ISD Hutą Częstochowa. Olimpijskie zmagania
» I KONKURS MATEMATYCZNY „MYŚL LOGICZNE”
» Dzień przedsiębiorczości w Zespole Szkół Technicznych
» „Video, ergo sum - Widzę, więc jestem”


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
sprawy społeczne
Fundacja OSHEE przekazuje sprzęt sportowy Domowi Dziecka w Kłobucku
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Już 30 listopada wychowankowie Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku otrzymają sprzęt sportowy o łącznej wartości ponad 22 tysięcy złotych. Dzięki temu podopieczni ośrodka będą mogli już teraz zacząć przygotowania do przyszłego sezonu. Przed nimi IX Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Program realizowany jest przez Fundację OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj”.

Fundacja OSHEE, w ramach akcji „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”, zdecydowała się wesprzeć młodych sportowców z Domu Dziecka w Kłobucku. Podczas uroczystego przekazania wychowankom zostanie wręczony sprzęt sportowy wart ponad 22 tysiące złotych, samodzielnie wybrany przez placówkę. Do dzieci i młodzieży trafią między innymi skakanki, plecaki, rolki, bidony, namioty, ale co najważniejsze piłki, stroje i obuwie sportowe. Znani ze swoich piłkarskich dokonań podopieczni ośrodka będą mogli bez przeszkód rozpocząć treningi do kolejnych mistrzostw Polski i Świata Domów Dziecka w Piłce Nożnej, w których co roku walczą o najwyższe miejsca.
-„Staramy się jak możemy wspierać pasję sportową naszych wychowanków, ale przeznaczane na ten cel zasoby finansowe są ograniczone. Bywały sytuacje, w których fundusze na sprzęt okazywały się niewystarczające w stosunku do potrzeb. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni, że Fundacja OSHEE zdecydowała się wesprzeć naszą placówkę. Jestem pewna, że to pomoże naszej drużynie piłkarskiej osiągać jeszcze większe sukcesy.” – opowiada Żaneta Sikora, Dyrektorka Domu Dziecka
w Kłobucku.
Drużynę piłki nożnej z kłobuckiej placówki od kilku lat trenuje Andrzej Ujma, który przez 3 lata prowadził także reprezentację Polski dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. Wychowawca pomaga młodym piłkarzom rozwijać ich sportową pasję, sprawiając, że chłopcy sięgają po najwyższe laury. Biorą udział w Mistrzostwach Polski i Świata Domów Dziecka w Piłce Nożnej, osiągając tam liczne sukcesy. Zwycięstwa to jednak nie wszystko.
„Piłka nożna to gra zespołowa, która nie tylko buduje sprawność fizyczną, ale także uczy współpracy
i zdrowej rywalizacji w duchu fair play. Chłopcy wiedzą, że mogą na sobie polegać i że razem są w stanie osiągnąć więcej. To przekłada się później na ich życie poza boiskiem – relacje w szkole, kontakty
z rówieśnikami i pozytywnie wpływa na ich przyszłość.” – tłumaczy Andrzej Ujma, wychowawca i trener drużyny piłkarskiej z kłobuckiego ośrodka.
Akcja „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka” powstała, by wspierać dzieci z Domów Dziecka, które chciałyby aktywnie spędzać czas, a nie zawsze mają ku temu możliwość. W ramach programu, Fundacja planuje co roku wyposażać kolejne, wybrane placówki w sprzęt do ćwiczeń, popularyzując tym samym ideę sportu. Specjalnie powołana komisja, składająca się z członków Fundacji OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj”), wyłania domy dziecka, które otrzymają sprzęt sportowy. Szczególnie chętnie pomagając ośrodkom zlokalizowanym w mniejszych miejscowościach, które nie mogłyby liczyć na dotacje od innych sponsorów. Wartość wsparcia, udzielonego wybranym placówkom, uzależniona jest od ich lokalizacji, zapotrzebowania, wynikającego m.in. z rodzaju prowadzonej działalności i liczby dzieci, które znajdują się pod ich opieką. Podczas ostatniego zebrania komisja podjęła decyzję, że wybrany sprzęt sportowy otrzyma m.in. Dom Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku, który zgłosił swój udział w programie Fundacji OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” – „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”.
OSHEE od dawna wspomaga i tworzy programy, służące wsparciu osób potrzebujących. We wcześniejszych latach marka wspierała m.in. akcję SZLACHETNA PACZKA, Fundację Rak’n’Roll czy Stowarzyszenie Wiosna. Aktualnie jest partnerem Fundacji Fabryka Marzeń. Jako jedna z nielicznych firm, OSHEE wprowadziło na rynek dedykowane produkty, ze sprzedaży których 5% zysków przekazywane jest organizacjom non-profit. Wśród nich znajduje się m.in. izotonik o smaku RED ORANGE z logotypem Fundacji OSHEE. Klienci, kupując ten produkt, przyłączają się do inicjatywy OSHEE i wspomagają program wyposażania domów dziecka w sprzęt sportowy.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl