Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 18 stycznia 2018
Piotra i Małgorzaty
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 2 (1349) 2018-01-11
  W NUMERZE:
» Jubileuszowy, 10. Konkurs na Choinkę Wieczernikową - rozstrzygnięty
» Remont dla dzieci
» Rodzinny weekend w Żarkach 20-21.01.2018.
» Aż 98 proc. Polaków ma problemy z zębami. Przyczyną niska świadomość i brak edukacji
» Termin oddania sztucznego oświetlenia przesunięty!
» Samochód dla OSP Żuraw
» W Poczesnej kolędują
» Zmiany dyrektorskie
» Z SESYJNEGO FOTELA RADNEGO. Ważne dla mieszkańców wnioski budżetowe – odrzucone przez koalicję SLD i PO
» Wybieramy Złotą Piątkę OKF
» Promotorzy częstochowskiej gospodarki 2017
» Filharmonia Częstochowska zaprasza
» Strażnicy miejscy pomogli samotnej 69-letniej mieszkance
» KONFERENCJA NA AJD. „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”
» MOPS wydał kalendarz promujący pieczę zastępczą
» Nowy zakład ma powstać w Częstochowie
» KONCERT CHARYTATYWNY. Na rzecz hospicjum
» POCZESNA. Jasełka w Brzezinach
» POCZESNA. Konkurs kolęd
» PORAJ. Brawo dla Uczniów z Choronia
» Anioły dla uzdolnionych Aniołków
» Gratulacje dla Gminy Konopiska
» Nowe twisty dla Częstochowy
» WYDAWNICTWA. „Częstochowa z lotu ptaka”
»  POCZESNA. Wystawa ,,Siedem Zasad Konsumenta Seniora”
» Pacjencie ze stwardnieniem rozsianym, nie daj się zimie!
» Częstochowa roku 2017
» PZU Zdrowie inwestuje w Częstochowie
» "LADIES NIGHT" I KONKURS


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Kris Sublimacja.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
WIECZÓR DOBROCZYNNOŚCI w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowało Wieczór Dobroczynności na rzecz dzieci i młodzieży i niepełnosprawnych sportowców, którzy są pod opieką Stowarzyszenia.


Spotkanie odbyło się 26 listopada br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 67/71 w Częstochowie. Honorowy Patronat nad wydarzeniem przyjęli: biskup Antoni Długosz, poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, senator RP Artur Warzocha, poseł RP Szymon Giżyński. Podczas wieczoru organizatorzy wręczyli Złote Laury Wdzięczności osobom, które wspierają działalność Stowarzyszenia. Otrzymali je: poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska (w imieniu pani Poseł nagrodę odebrała jej asystentka Katarzyna Porębińska), senator RP Artur Warzocha, poseł RP Szymon Giżyński.
– Jesteśmy tu dla Was, drodzy sportowcy, a także po to, aby krzewić tę piękną ideę wspólnoty, która tylko będąc wspólnotą jest w stanie w obie strony przekazywać to, co najlepsze, samo dobro. To, co tu robimy, wynika z inspiracji i mocy sprawczej księdza Tomasza Kośnego, tak mocno oddanego idei kreowania sportowych działań oraz sportowego rozwoju młodzieży w duchu katolickich wartości. A my, czujemy się wyróżnieni tym, że możemy to dobro – wraz z księdzem Tomaszem – czynić. Ale trzeba powiedzieć też to, że ksiądz Kośny jest bardzo wymagającym partnerem w tych przedsięwzięciach, których jest bardzo wiele, ale to tylko dobrze świadczy o wielkim sercu Księdza Tomasza Kośnego i o tym, że nie boi się wyzwań i wie, że nawet te najśmielsze zamierzenia mają – w jego przypadku – Bożą pomoc. I mimo, iż czasem wydają się one niewykonalne, to w ostatecznym rachunku wszystko kończy się dobrze i możemy widzieć mnóstwo uśmiechniętych buź dzieci, co świadczy o tym, że ksiądz Kośny miał rację, że nas do tych działań zaprosił. Za to serdecznie dziękuję. Dziękuję też za obecność księdza biskupa Antoniego Długosza, który jest wielkim orędownikiem tych dzieł, które służą dobry, który swym wielkim sercem patronuje ważnym przedsięwzięciom, a my przy nim zawsze dobrze się czujemy. Bóg zapłać księże Biskupie – powiedział poseł Szymon Giżyński.
– Cieszymy się, że tak wiele dzieci i młodzieży potrafi swą aktywność fizyczność na co dzień wykazywać, że garną się do sportu, bo sport i działanie w grupie wychowuje i mobilizuje do tego, aby osiągać sukcesy również w innych dziedzinach. I tych sukcesów życzę Wam wszystkim jak najwięcej - powiedział senator Artur Warzocha
Atrakcją spotkania był koncert biskupa Antoniego Długosza, który wykonał piosenki ze swojej płyty. Odbyły się także: pokazowy mecz tenisa stołowego z udziałem Marka Chybińskiego –niepełnosprawnego Mistrza Polski, 8 na liście najlepszych w Europie i 12 – na świecie oraz występy akordeonistów Zespołu Szkół Muzycznych im. J. Żebrowskiego w Częstochowie i zespołu Black Pearls.
Fundusze na rzecz Stowarzyszenie zbierano podczas aukcja, na której licytowano obrazy znanych częstochowskich malarzy: Danuty Króliszewskiej, Stefanii Gasior, Władysława Ratusińskiego, Leona Macieja oraz Ryszarda Mamisa. Licytowany był także bilet na wycieczkę do Brukseli ufundowanego przez poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską, który „wywalczył” dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski. Swoją cegiełkę na rzecz Stowarzyszenia dołożył poseł Szymon Giżyński wylicytowując obrazy Stefanii Gąsior i Władysława Ratusińskiego Aukcję poprowadził aktor Marian Florek, a zebrane fundusze zostaną przekazane na stypendia dla podopiecznych Stowarzyszenia.
– Wszystkie działania w Stowarzyszeniu mogą być realizowane dzięki patriotycznej postawie ludzi, którym dobro młodego pokolenia oraz los osób niepełnosprawnych i dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym nie jest obojętny. Łączy je jeden wspólny mianownik w postaci wdrażania idei wychowywania dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację opartą na etyce wiary katolickiej, która towarzyszy wszystkim stałym treningom i imprezom sportowym organizowanym przez Stowarzyszenie – podsumowuje ksiądz Tomasz Kośny.
Prowadzenie wydarzenia Dawid Furch.

Krajowy duszpasterz ds. sportowców niepełnosprawnych ks. dr hab.
Witold Janocha (pierwszy od lewej) i ks. Tomasz Kośny w rozmowie z senatorem Arturem Warzochą i posłem Szymonem Giżyńskim

Wpłaty na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej można dokonać na konto:
Śląskiego Związku Parafialnych Klubów Sportowych Zarząd Wojewódzki w Katowicach,
ul. Chopina 18, 40-093 Katowice
Nr konta; 52 1020 2313 0000 3702 0383 1567GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl