Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Łucji i Wilhelma
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   

  Nr 26 (1373) 2018-06-28
  W NUMERZE:
» Łazik Politechniki Częstochowskiej najlepszy na świecie! Młodzi, zdolni i pracowici naukowcy chlubą uczelni i miasta.
»  Wyzwania zdrowotne w profilaktyce chorób zakaźnych


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

praca w Czestochowie.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpg







r e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Pośpiewali i wyśpiewali nagrody
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Przez dwa dni (28 - 29 listopada br.) w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej odbywał się XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie.
Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z powiatu częstochowskiego, uczęszczające do przedszkoli, szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i pozostałych szkół młodzieżowych oraz gminnych ośrodków kultury. Przegląd obejmował cztery kategorie: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I - III, szkoły podstawowe kl. IV-VII, klasy gimnazjalne i pozostałe szkoły młodzieżowe.

Do oceny dorobku artystycznego wykonawców powołano Komisję Konkursową w składzie: dr hab. Małgorzata Kaniowska (przewodnicząca ) – adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Łukasz Stanisz – muzyk Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, Karol Ostalski – muzyk, animator Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Komisja konkursowa po wysłuchaniu 91 młodych wokalistów z 14 gmin powiatu częstochowskiego (Blachownia, Dąbrowa Zielona, Janów, Kłomnice, Koniecpol, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny) postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:



W kategorii – przedszkola



Wyróżnienia:

Krzysztof Oziembłowski – Przedszkole w Poczesnej,

Wiktoria Urbaniec – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnikach,

Anna Ziętal – Przedszkole w Rzerzęczycach,

Julia Żurek – Szkoła Podstawowa w Nieradzie,

Duet: Klaudia Olejniczak i Julia Szcześniewska – Niepubliczne Przedszkole „Kotek Leon” w Woli Hankowskiej

Duet: Aleksandra Kołodziejczyk i Michalina Cichoń – Publiczne Przedszkole w Konopiskach.



Szczególne wyróżnienia:

Karolina Berdys – Gminne Przedszkole w Olsztynie,

Julia Dymek – Przedszkole Publiczne we Wrzosowej,

Amelia Nićka – Przedszkole w Rzerzęczycach,

Patrycja Herman – GCKiR w Konopiskach,

Milena Bąk – Szkołą Podstawowa w Kłomnicach,

Paulina Kamizela – Szkołą Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Nakle.



W kategorii - Szkoły Podstawowe kl. I – III



I miejsce - Nikola Oberska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Soborzycach,

- Wiktoria Harabas – Szkoła Podstawowa w Jamkach-Korzonku,

II miejsce - Emilia Walasik z GOK w Kłomnicach,

- Karolina Kwasek z GOK w Rędzinach,

- Helena Borkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni,

III miejsce - Amelia Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie,

- Daniel Rachwalik ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach,

- Anna Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej,

Wyróżnienia:

Aleksandra Gutka z GOK w Dąbrowie Zielonej,

Maja Respondek ze Szkoły Podstawowejw Starym Kocinie,

Emilia Świąć z GOKiS w Mykanowie,

Duet: Zofia Gawron i Wiktoria Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Turowie.



W kategorii - Szkoły Podstawowe kl. IV – VII



I miejsce - Jakub Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej

- Klaudia Ujma ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowej,

- Mia Kiczor ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniecpolu,

II miejsce - Marcelina Caban ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie,

- Oliwia Świąć z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie,

III miejsce - Nadia Gołda z GOKiS w Mykanowie,

- Karolina Rachwalik z GOK w Kłomnicach.

Wyróżnienia:

Laura Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie,

Bartosz Bąk ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach,

Anna Małek ze Szkoły Podstawowej w Starym Kocinie,

Anita Stępień z GOK w Mstowie

Duet: Natalia Miedzińska i Nikola Benduch ze Szkoły Podstawowej w Jamkach-Korzonku.



W kategorii - Klasy Gimnazjalne i Pozostałe Szkoły Młodzieżowe



I miejsce - Duet: Julian Nowicki i Jakub Kołek ze Szkoły Podstawowej

w Poczesnej,

- Duet: Wiktoria Konieczna i Weronika Konieczna ze Szkoły

Podstawowej nr 41 w Częstochowie,

II miejsce - Joanna Migalska z GOK w Przyrowie,

- Weronika Glinka z GOK w Lelowie

III miejsce - Maria Utratna z GOK w Kłomnicach,

- Nikola Rubik ze Szkoły Podstawowej w Mstowie,

- Emilia Kugiel z GOK w Kłomnicach.

Wyróżnienia:

Marika Jabłońska z GOK w Dąbrowie Zielonej,

Dawid Bartosik z ZSP w Rudnikach,

Klaudia Hasikowska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej.



r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl