Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 19 września 2018
Januarego i Konstancji
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 37 (1384) 2018-09-13
  W NUMERZE:
» CZĘSTOCHOWA. Nie filia, a urząd
» „Z piosenką przez świat”
»  DĄBROWA ZIELONA. 74. rocznica bitwy pod Cielętnikami
» Narodowe Czytanie w Gminie Poczesna i odsłonięcie pomnika pamięci
» PŁACE W URZĘDZIE MIASTA I JEDNOSTKACH MIEJSKICH. Na co poszło 9,5 miliona złotych?
» PIERWSZY RAZ O OSTATNIM BOJU
»  Malarstwo „Werniksu”
» NAGRODA DLA PSO MASKPOL
» Szansa na gazyfikację gminy Janów
» „Piękna nasza Polska cała”
» Wiceprezydent Częstochowy Mirosław S. zatrzymany
» Na DK1 spłonęły dwie ciężarówki
» Policjanci uratowali kobiegte z pożaru
» Nowy kierunek na Uniwersytecie Częstochowskim
»  79. rocznica napaści Rosji sowieckiej na Polskę. Pamięć ponad wszystko
» Porażka Włókniarza w pierwszym meczu o brąz


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
Przedsmak Świąt Bożego Narodzenia
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W minioną niedzielę (17 grudnia) mieszkańcy Gminy Poraj mogli poczuć przedsmak nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych za sprawą wyjątkowego wydarzenia jakie miało miejsce w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju. Prezentacja potraw bożonarodzeniowych i koncert kolęd, to tylko dwie z przygotowanych kilku na ten dzień atrakcji.Organizatorem tego przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, a honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.
W grudniowe, niedzielne popołudnie sala widowiskowo-kinowa rozbrzmiewała pięknym kolędami. Na scenie wystąpili: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj”, Zespół „Nastolatki”, Zespół „Plus Minus” oraz Orkiestra Dęta z Poraja. Wykonane kolędy wprowadziły publiczność w nastrój prawdziwie świąteczny. Wójt Ł. Stachera złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne, podziękował wykonawcom i życzył samych pięknych chwil w Nowym Roku. Dyrektor GOK przekazała zaś młodym artystom świąteczne skrzaty wykonane przez Centrum Integracji Społecznej i czekoladki.
Podczas koncertu odbyło się również oficjalne wręczenie nagród laureatom V Gminnego Konkursu Plastycznego dla Dorosłych i Młodzieży na Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową. Młodzież otrzymała nagrody rzeczowe, a dorośli nagrody finansowe. Najlepsi w tym roku – zdaniem jury – okazali się:
kategoria: klasy VII SP i klasy gimnazjalne:
I miejsce- NATALIA KUCHARSKA – SP Żarki Letnisko
II miejsce- MARIA JANUSIEWICZ - SP Żarki Letnisko
III miejsce – WERONIKA SOWIŃSKA – SP Żarki Letnisko
Wyróżnienia- ZOFIA BĄCZYŃSKA - SP Żarki Letnisko
JAKUB ŚLĘZAK – SP Poraj
kategoria: dorośli:
I miejsce – ANNA PASEK
II miejsce – KAMILA GAJZNER i MARIA BULSKA
III miejsce – AGNIESZKA GŁÓD i OLGA NIEMCZYK
Wyróżnienia: BOGUSŁAWA DOBOSZ

Tego dnia wielką atrakcją dla mieszkańców Gminy była przygotowana przez panie z KGW Kalina – Prezentacja Potraw Bożonarodzeniowych. Na stole degustacyjnym wystawione były nieprawdopodobne przysmaki. Wszystkiego można było rzecz jasna popróbować, zapytać o recepturę. Nad całością tego kulinarnego przedsięwzięcia czuwała Jolanta Zalega, która już dużo wcześniej wymyślała całą listę potraw do prezentacji.
Na suto zastawionych i udekorowanych stołach można było zobaczyć i spróbować: ciasta, pierniczki, śledzie, sałatki, pieczone mięsa, pasztety, karpia, dresingi, paszteciki, pierogi, uszka, barszczyk, kompot z suszonych owoców i wiele innych smakowitości.
Dania wyglądały przepięknie i wspaniale smakowały. Były oryginalne i różnorodne.
Wójt Ł. Stachera wspólnie z dyrektor GOK – Magdaleną Ryziuk-Wilk podziękował paniom z Kaliny wręczając im pamiątkowy dyplom uznania i świątecznego skrzata.
[- Z serca dziękujemy za wasze zaangażowanie, za tę ogromną pracę włożoną w dzisiejszą prezentację. To dzięki Wam mieszkańcy Gminy mogą skosztować tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw. Dziękujemy szefowej tego projektu – pani Jolancie Zaledze, kobiecie ogromnie zaangażowanej od lat w działalność społeczną]- mówił wójt Ł. Stachera.
Niedzielny koncert był też okazją do podziękowań za całoroczną współpracę, które Gminny Ośrodek Kultury skierował m.in. do: Starostwa Powiatowego, Rady Gminy Poraj, Urzędu Gminy Poraj. Pamiątkowe, świąteczne skrzaty wykonane przez uczestników Centrum Integracji Społecznej powędrowały do: wicestarosty myszkowskiej - Anny Sochy-Korendo, wicewójt – Katarzyny Kaźmierczak, przewodniczącego Rady Gminy Poraj – Andrzeja Pawłowskiego, kierownika Referatu Komunikacji Społecznej – Andrzeja Kozłowskiego oraz Adama Grajdka. Podziękowania dla pana Adama były związane z obchodzonym w tym roku przez GOK jubileuszem 40-lecia działalności. Adam Grajdek był pierwszym dyrektorem GOK-u w Poraju i to na jego ręce popłynęły podziękowania od obecnej dyrektor GOK – M. Ryziuk-Wilk.
Publiczność w „Bajce” obejrzała specjalną prezentację fotograficzną, która była skrótem tego, co działo się w porajskiej kulturze na przestrzeni mijającego, jubileuszowego roku.
- Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania w 2017 roku, którzy z nami je współtworzyli i byli nam życzliwi. Życzymy wszystkim Państwu wspaniałych świąt i wszystkiego co najpiękniejsze w Nowym Roku- tymi słowami kończyła niedzielny koncert dyrektor GOK – M. Ryziuk-Wilk.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl