Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Wizyta ministra Mariusza Błaszczaka w Częstochowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
W czwartek (21 grudnia br.) w Częstochowie przebywał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Spotkał się z funkcjonariuszami policji, którzy będą pełnili służbę podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz ze słuchaczami Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej. Szef MSWiA wręczył również medal Młodego Bohatera 3-letniemu Maciusiowi Koźlickiemu z Poraja, który wezwał pomoc do swojej nieprzytomnej mamy.


W Miejskiej Komendzie Policji minister Mariusz Błaszczak wyróżnił kilkudziesięciu policjantów za ich zawodowe poświęcenie. – Obecność pana Ministra w naszej częstochowskiej komendzie wraz z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem to dla nas wielki zaszczyt. Pan Minister uhonorował funkcjonariuszy, którzy podczas codziennej służby wykazali się zaangażowaniem i profesjonalizmem – powiedział „GCz” komendant miejski policji mł. insp. Dariusz Atłasik.
W Centralnej Szkole PSP odbyło się wigilijne spotkanie z funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa: policją, strażakami i celnikami. – Tym akcentem łączymy się z wszystkimi funkcjonariuszami pełniącymi służbę. Tę więź przenosimy do naszych domów, bo nasza praca wiąże się także bezpośrednio z naszym życiem rodzinnym. Wigilia to dzień refleksji nad tym, co się udało zrealizować, i tym, co należy poprawić. Moment składania życzeń jest dla wszystkich bardzo wzruszający i radosny – dodał komendant Atłasik.
Zaproszonych gości, w tym parlamentarzystów: europoseł Jadwigę Wiśniewską, poseł na Sejm Lidię Burzyńską i posła na Sejm Konrada Głębockiego oraz wicewojewodę śląskiego Mariusza Trepkę – powitał gospodarz spotkania komendant CS PSP mł. bryg. Piotr Placek. Składając wszystkim życzenia, wskazał na oddanie służbie wszystkich funkcjonariuszy.
W imieniu parlamentarzystów głos zabrała europoseł Jadwiga Wiśniewska, która podkreśliła profesjonalizm funkcjonariuszy oraz wysoką jakość koordynowania pracy służb mundurowych w Polsce przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.
Modlitwę przed złożeniem życzeń poprowadzili proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Częstochowie ks. Adam Glajcar i podprzeor Jasnej Góry, O. Jan Poteralski.
Minister Mariusz Błaszczak wręczył również medal Młodego Bohatera 3-letniemu Maciusiowi Koźlickiemu z Poraja, który wezwał pomoc do swojej nieprzytomnej mamy. Zdarzenie miało miejsce w lipcu bieżącego roku. Kiedy mama straciła przytomność niespełna trzyletni Maciuś wziął swojego pieska Lakiego i wyszedł z domu. Błąkającego się chłopczyka dostrzegli policjanci z Myszkowa. Usłyszeli od niego: „Mama bach” i zrozumieli, że stało się coś złego. Do mieszkania państwa Koźlickich doprowadził ich pies. Kiedy dotarli udzieli mamie Maciusia pomocy. – Jesteśmy dumni z synka, jest naszą chlubą. Nie przygotowaliśmy go do takiej sytuacji, ale często z nami oglądał program „112” i być może wiedza wyniesiona podświadomie z tego programu zadziałała. Dzisiaj też jest dzielny, mimo iż nigdy nie był w tak dużej grupie ludzi – powiedziała „GCz” mama Katarzyna Koźlicka. Medal Maciuś odebrał w obecności całej swojej rodziny: mamy Katarzyny, taty Michała i starszego brata Dominika.UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl