Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Symeona i Konstancji
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 7 (1406) 2019-02-14
  W NUMERZE:
»  Jubileusz Mieczysława Hrehorowa
» Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków na małe przetwórstwo
» Roksana Węgiel wystąpiła w Przyrowie!
»  Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych w Częstochowie
» Rekordowa liczba zgonów, a szczyt zachorowań dopiero przed nami!
» Nowe rozwiązanie: e-dowód
» BIEGAMY I WSPIERAMY I DAJEMY Z SIEBIE CORAZ WIĘCEJ
» Remont części ulicy Łódzkiej
» „Puchacz Piotr” już po raz IV zaprasza uczniów do bezpłatnego konkursu matematycznego
» Po zawale serca trzeba nauczyć się żyć na nowo
» Zespół „Kołacz” z gminy Janów najlepszy na Jurze
»  Centrum Kultury Polskiej „Jasna Góra” w Naddniestrzu
» Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w XXXI Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa.
»  „Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”
»  Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w 22. edycji międzynarodowego konkursu CYBERFOTO. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 marca.


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Z WOKANDY. Walczą o prawo do swojego mieszkania
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Zasłużone dla Częstochowy – Anna Bielecka i jej córka Beata – w sądzie muszą walczyć z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem oraz bezduszną i obojętną machiną urzędniczą o prawo do lokalu. Panie mieszkają w nim od ponad trzydziestu pięciu lat. Regularnie i sumiennie opłacają czynsz. Dzisiaj grozi się im eksmisją.
O problemie już pisaliśmy na naszych łamach. Przypomnijmy: Anna Bielecka (z domu Rudenko), prezes i z Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Częstochowie oraz jej córka Beata Bielecka – to osoby oddane w służbie miastu i ojczyźnie, z rodziny o wielkich tradycjach patriotycznych. Dziadek pani Anny – oficer Wojska Polskiego w Korpusie Ochrony Pogranicza, Mikołaj Rudenko – zginął w Katyniu, rozstrzelany przez Sowietów. Jej tata – Jerzy Rudenko – przeżył Sybir. W Częstochowie pracował w szkołach jako nauczyciel matematyki oraz jako wykładowca na Politechnice Częstochowskiej i Wyższej Szkole Pedagogicznej. Również mama – była znaną nauczycielką, uczyła matematyki w szkołach średnich w Częstochowie. Z kolei teść – Jerzy Bielecki to zasłużony dla częstochowskiej nauki racjonalizator. Uczestniczył w Kampanii Wrześniowej 1939 roku, był członkiem Służby Zwycięstwu Polsce, przekształconej później w Armię Krajową. Odznaczony najwyższymi medalami Rzeczpospolitej Polskiej: Orderem Odrodzenia Polski Polonia Restituta i Virtuti Militari. Przeżył obóz niemiecki w Auschwitz, wywieziony w jednym z pierwszych transportów, miał numer obozowy: 6321.
Anna i Beata Bielecka w mieszkaniu, będącego w zasobach miasta ZGM TBS, którego głównym najemcą był dziadek Beaty – Jerzy Bielecki, są zameldowane i nieprzerwanie od ponad 35 lat, płaca za nie czynsz – regularnie i sumiennie. Dzisiaj muszą w sądzie udowodnić, że prawo do lokalu im się należy.
30 listopada 2017 roku przed sądem zeznawali ich świadkowie – pielęgniarka, opiekująca się nieżyjącą już teściową pani Anny oraz sąsiadka, prowadząca osiedlowy sklepik warzywny. Obie potwierdziły, że Anna i Beata stale mieszkały w lokalu i przede wszystkim, po śmierci dziadka Beaty sprawowały opiekę nad jego żoną. Przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy nie przedstawili żadnej umowy, która skreślałaby prawa do lokalu którejkolwiek z pań Bieleckich. Optowali natomiast o zamknięcie sprawy lub eksmisję pań. Anna i Beata Bieleckie chciałby zakończyć sprawę zgodnie z trybem sądowym. – Wcześniej prosiłyśmy prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka o polubowne rozwiązanie problemu, ale nie chciano nas wysłuchać i nam pomóc. Rozprawa w sądzie jest dla nas obciążeniem finansowym i psychicznym, ale nie pozostało nam nic innego jak sprawiedliwość wymiaru prawa – mówią.
Warto dodać, że w grudniu 2017 roku Anna i Beata Bieleckie zostały odznaczone Medalem Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych więźniów Politycznych. – Cały czas działamy na niwie społecznej i kombatanckiej – podkreśla Anna Bielecka.

Kolejna rozprawa odbędzie się 20 lutego 2018 roku, o godz. 10.30


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl