Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 22 października 2018
Filipa i Kordulii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 43 (1390) 2018-10-25
  W NUMERZE:
» WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. W Częstochowie nie będzie drugiej tury


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
3. rocznica Mszy dla singli
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Wszystko zaczęło się przed 3 laty. W Dolinie Miłosierdzia odprawiono wówczas pierwszą w historii Częstochowy Mszę św. dla singli. Ku zaskoczeniu organizatorów, na spotkanie przybyło prawie 100 osób. Zdecydowano się, że wspólna modlitwa o dobrego mężą/żonę będzie miała charakter cykliczny i odbędzie się w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz.18.
W sobotę, 27 stycznia przewidziano uroczyste świętowanie - będzie modlitwa, rozmowy i jak przystało na jubileusz - tort!!
„Wszystko zaczęło się od tego, że chodziło o zorganizowanie miejsca, gdzie ludzie o podobnych wartościach będą mieli okazję spotkać się i zawrzeć znajomość” – wyjaśniają organizatorzy. Zapewniają także, że spotkania, nie mają stricte celów matrymonialnych: „Budujemy wspólnotę osób, które doświadczając tego samego smutku wynikającego z braku realizacji głęboko zakorzenionego w nich pięknego pragnienia - bycia kochanym i założenia rodziny, modlą się o przemianę obecnego stanu rzeczy”.
Spotkania duszpasterstwa osób stanu wolnego (rozumianego zgodnie z nauką Kościoła katolickiego) rozpoczynają się Mszą św. sprawowaną w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18 w częstochowskiej parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. o. Kordeckiego 49. Po Eucharystii odbywa się praca w grupach, a wszystko kończy się nieformalnym spotkaniem przy kawie. Oprócz comiesięcznych Mszy św. dość regularnie odbywają się także inne spotkania o charakterze integracyjnym. Najbardziej popularnymi są zabawy taneczne, ale nie brakuje również wspólnych wycieczek czy chociażby spływów kajakowych.
W 3-letniej historii dolinowych spotkań singlowych można odnotować kilka zawartych małżeństw. Pierwsze z nich poznało się już na pierwszej Mszy św., czyli 31 stycznia 2015r. Już dziś wiadomo, że w roku 2018 na ślubnym kobiercu stanie co najmniej jedna para.
Miejsce sprawowania comiesięcznych Mszy św. dla singli nie zostało wybrane przypadkowo. Dolina Miłosierdzia w Częstochowie znana jest bowiem z organizowania wielu nietypowych akcji modlitewnych, ewangelizacyjnych czy społecznych.


jk


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl