Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 22 marca 2018
Bogusława i Katarzyny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   

  Nr 12 (1359) 2018-03-22
  W NUMERZE:
» RAKÓW CZĘSTOCHOWA. Prawie dwa miliony złotych na modernizację stadionu
» Nowy podział okręgów wyborczych w Częstochowie
» OTWARTE DRZWI WODOCIĄGÓW CZĘSTOCHOWSKICH
» Oko monitoringu
» Rower miejski - tuż, tuż
» Najserdeczniejsze życzenia dla Jubilatów
» W Niedzielę Palmową – Światowe Dni Młodzieży w diecezjach
»  Moja Irlandia – wernisaż wystawy fotograficznej
»  ŻARKI. Ulica Topolowa do budowy.
» 100 000 uczestników Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa – jakich odpowiedzi udzielały dzieci?
»  Pracownicy naukowi bronią hodowli zwierząt futerkowych
»  Na niebiesko w imię ważnych zmian.
»  Umowa na rozbudowę sieci dróg w Janowie podpisana
» ŻARKI. Kapelmistrz z podziękowaniem.
» KONCERT WIELKANOCNY


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

UmarzanieDlugow.jpg

tartak-int

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Karol-prawoJazdy-int.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Radna Prawa i Sprawiedliwości apeluje do prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka o konieczne remonty chodników


Do prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka radna Klubu Prawo i Sprawiedliwość Justyna Kielesińska wystosowała kolejną interpelację w sprawie stanu częstochowskich chodników i konieczności ich remontów. Jak do tej pory wszelkie wnioski Prawa i Sprawiedliwości są odrzucane i lekceważone przez władze miasta i koalicję rządzącą SLD i PO. A ludzkie tragedie mają miejsce na częstochowskich ulicach.
– Czy wreszcie głosy radnych PiS będą wysłuchiwane? Czy ciągle będziemy walić głową w mur obojętności? Czy znowu musi zdarzyć się tragedia, tak jak na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiego i Focha, aby decydenci się obudzili i wreszcie zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców? – dopytuje radna Justyna Kielesińska.
Pani Radna po raz kolejny prosi prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka o dokonanie przeglądu oraz remont chodników i ciągów pieszych w pierwszej kolejności w dzielnicach Śródmieście, Stare Miasto Trzech Wieszczów. – W tych dzielnicach w przeważającej liczbie mieszkają ludzie w podeszłym wieku i obecny stan ulic to dla nich zagrożenie dla zdrowia, a może nawet i życia, bo upadek starszej osoby może zakończyć się bardzo tragicznie. Przypomnę ,że sprawa remontu chodników była podnoszona przeze mnie jeszcze w listopadzie 2016 roku, a także w roku 2017. Również moi koledzy klubowi z PiS sygnalizowali podobne problemy w pozostałych dzielnicach. W otrzymanej odpowiedzi obiecany był przegląd na wiosnę 2017r. Teraz doczekaliśmy się przypadku, gdy starszy człowiek potknął się na nierównym chodniku i przewrócił odnosząc zranienie nosa i poważne stłuczenia twarzy. Takich nierówności i różnorodnych niespodzianek na naszych ulicach jest multum. Mieszkańcy domagają się radykalnych działań. Oczekują na informację i podanie w jakich terminach planowane są remonty chodników na poszczególnych ulicach i wewnątrz osiedli oraz kto jest bezpośrednio odpowiedzialny za realizację – pisze radna Justyna Kielesińska.
Radna Kielesińska w rozmowie z „GCz” nawiązuje do niedawnej tragedii, jaka rozegrała się na ul. Nowowiejskiego, gdzie na pasach zginął człowiek. Dopiero to, a może bardziej burza medialna, jaka wówczas nastąpiła, poruszyła prezydenta Matyjaszczyka i Miejski Zarząd Dróg i Transportu – artykuły bowiem nie były im przychylne. I nagle znalazły się pieniądze na sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach przy ulicy Nowowiejskiego, choć wcześniej radni Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie o tę inwestycję prosili i wnioskowali. Jednak – co jest normą w rządach koalicji SLD i PO – wnioski te były przez tę koalicję wrzucane do kosza, często z uśmiechem na ustach.
Dzisiaj przeraża fakt, że obecne władze, z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele, w swoich propagandowych mediach na tragedii ludzkiej budują dobry piar, obwieszczając wszem i wobec budowę sygnalizacji jako swój wielki sukces. Wstyd panowie. Powinniście raczej pochylić głowę w skrusze i przeprosić za swoją dotychczasową nieodpowiedzialność i polityczne zagrywki, które szkodzą zwykłym obywatelom.

Ulica Filomatów to czarna rozpacz dla jej użytkowników


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl