Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 marca 2019
Eufemii i Klaudii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 12 (1411) 2019-03-21
  W NUMERZE:
» Busy ,,Nowa Piątka Plus
»  JESZCZE 10 DNI DO ZGŁOSZENIA SIĘ W KONKURSACH KRUS!
»  Linie tramwajowe nr 1 i 2


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Politechnika podpisuje umowę z ZUS
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
14 marca nastąpi podpisanie umowy pomiędzy Politechniką Częstochowską a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych obejmująca obszary edukacji.


Politechnika Częstochowska – uczelnia z 70-letnim doświadczeniem na rynku usług edukacyjnych – współpracuje ze swoim otoczeniem, zwiększając konkurencyjność i innowacyjność regionu częstochowskiego. Efektem tej współpracy jest między innymi wspieranie zobowiązań instytucji w obszarze popularyzacji wiedzy. Również Zakład Ubezpieczeń Społecznych podejmuje w tym zakresie szeroko zakrojone działania. Naturalnym sprzymierzeńcem ZUS w zakresie działań edukacyjnych są szkoły wyższe. Od kwietnia 2016 roku ZUS podpisał już blisko 70 ramowych umów o współpracy z uczelniami na terenie całej Polski.

Umowa, która zostanie podpisana 14 marca 2018 roku pomiędzy Politechniką Częstochowską, którą będzie reprezentował Prorektor ds. innowacji i rozwoju prof. dr hab. inż. Maciej Mrowiec a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych reprezentowanym przez Członka Zarządu ZUS Mariusza Jedynaka będzie realizowana w obszarach:

· Edukacja i poradnictwo, czyli wykłady dla studentów, ale także poradnictwo z zakresu ubezpieczeń społecznych dla studentów, kadry wykładowców i pracowników administracji (w tym m. in. wykład ogólnouczelniany o ubezpieczeniach społecznych).

· Doskonalące studia z zakresu ubezpieczeń społecznych dla pracowników Zakładu.

· Współpraca naukowo-badawcza (wspólne projekty badawcze, konferencje
i seminaria, publikacje w kwartalniku ZUS „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria
i praktyka”).

· Praktyki i staże w ZUS dla studentów.

· Współpraca z mediami akademickimi.

· Wymiana i współpraca międzybiblioteczna.

· Dodatkowe punkty dla finalistów organizowanej przez ZUS Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

· Wzajemna promocja.

Uroczystość podpisania umowy uświetni wykład Członka Zarządu ZUS Mariusza Jedynaka nt. „Wiedza o ubezpieczeniach społecznych. Aktualny stan (nie)wiedzy polskiego społeczeństwa”, który odbędzie się o godz. 12.00 na Auli Wydziału Zarządzania.

Podpisaniu umowy towarzyszyć będzie także wystawa „Rzeczpospolita Ubezpieczonych. Historia ubezpieczeń społecznych w Polsce 1918-2018”, przygotowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i będąca wynikiem systemowych działań ZUS w kierunku upowszechniania wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych we współpracy z uczelniami wyższymi.

Wystawa zorganizowana została pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, we współpracy z Ośrodkiem KARTA, Narodowym Archiwum Cyfrowym oraz oddziałami ZUS z całego kraju. Jej celem jest zapoznanie oglądających z rozwojem systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historią ZUS w kontekście dziejów państwa i społeczeństwa polskiego.

Wystawa przedstawia kolejne etapy rozbudowy i dynamizacji działań w zakresie systemu ubezpieczeń społecznych. Narrację wzbogacają zdjęcia, plakaty oraz cytaty z prasy, publikacji naukowych, dokumentów i wspomnień pracowników. Ekspozycja jest źródłem ważnych informacji i wiedzy na temat udziału pracowników ZUS w codziennym życiu społeczeństwa polskiego w doniosłych momentach historycznych państwa polskiego.

Ze względu na swój edukacyjny charakter, wystawa stanowi cenne podłoże do wzbogacenia wiedzy nie tylko z zakresu ubezpieczeń społecznych, ale również historii Polski. Tym samym dedykowana jest ona do wszystkich grup społeczności akademickiej, studentów, pracowników naukowo-dydaktycznych i pracowników administracyjnych. Wystawę będzie można oglądać w Auli Wydziału Zarządzania do 30 marca 2018 roku.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl