Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
TELEGRAF
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autoraSOR po remoncie
Jeszcze niedawno dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Mirowskiej w Częstochowie, Wojciech Konieczny, z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej lecznicy (zadłużenie na ponad 60 milionów złotych) myślał o zawieszeniu funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oddziału, który z 60-procentowym udziałem środków unijnych był poddany gruntownej modernizacji. Tymczasem 12 kwietnia 2018 roku wyremontowany i rozbudowany SOR został otwarty. Modernizacja kosztowała prawie 5,6 mln zł.

Pamięci wywiezionym na Sybir

W niedzielę, 15 kwietnia, w ramach obchodów miesiąca pamięci Zesłańców Sybiru częstochowianie oddali hołd wszystkim tym, których deportowano na Sybir, także tym, którzy nigdy stamtąd nie powrócili. Uroczystość rozpoczęła się na Skwerze Sybiraków.

15. Gala Statuetek Przyjaźni

20 kwietnia 2018 roku pracownicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5 w Częstochowie, który opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi, podczas 15. już jubileuszowej gali wręczali Statuetki Przyjaźni. Otrzymują je osoby wspierające placówkę. Były zatem i nagrody, i łzy wzruszenia, i pokazy artystyczne, i wreszcie jubileuszowy tort. Uroczystość przebiegła pod hasłem: „Naród bez historii jest jak drzewo bez korzeni".

Aula imienia dyrektor szkoły

16 kwietnia 2018 r. społeczność I LO im. J. Słowackiego przy al. Kościuszki 8 w Częstochowie nadała szkolnej auli imię Zofii Idzikowskiej, nauczycielki, dyrektor szkoły, działaczki społecznej. Uroczystość uświetniły odsłonięcie tablicy oraz program artystyczny przedstawiony przez uczniów szkoły.

KŁOMNICE
11 dębów z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości posadzą przedszkolaki i uczniowie z terenu Gminy Kłomnice. Pierwsze dęby noszące imiona osób związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku zostały posadzone 20 kwietnia przez przedszkolaków z Rzerzęczyc, Rzek Wielkich i Kłomnic oraz Wójta Gminy Kłomnice Piotra Juszczyka. Oto patroni Dębów Niepodległości: Józef Piłsudski (Przedszkole w Rzerzęczycach), Ignacy Jan Paderewski (Przedszkole w Rzekach Wielkich), Władysław Sikorski (Przedszkole w Kłomnicach), Józef Haller (Szkoła Podstawowa w Rzerzęczycach), Tadeusz Jordan-Rozwadowski (Szkoła Podstawowa w Zawadzie), Wincenty Witos (Szkoła Podstawowa w Konarach) Józefa Dowbor-Muśnicki (Szkoła Podstawowa w Garnku), Wojciech Korfanty (Szkoła Podstawowa w Witkowicach), Władysław Grabski i Roman Dmowski (Szkoła Podstawowa w Kłomnicach), Ignacy Daszyński (Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie)

RĘDZINY
Jolanta Brzozowska-Ciura, która kieruje Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rędzinach od początku jego istnienia, czyli już 20 lat, została wyróżniona odznaką honorową ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczenie nadał minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, a wręczył senator RP Ryszard Majer. Ten miły akcent miał miejsce podczas ostatniej sesji Rady Gminy Rędziny.

JANÓW
16 kwietnia 2018 r. w złotopotockiej sali parafialnej odbyły się wybory uzupełniające na sołtysa Sołectwa Złoty Potok. W wyniku głosowania sołtysem został wybrany Jacek Lampa.
ug


UG, AG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl