Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 3 (1402) 2019-01-17
  W NUMERZE:
» Otwarcie budynku schroniska dla bezdomnych w Lubojence
» SŁUŻBA ZDROWIA. Nowy szpital w Częstochowie
» Opłatek Klubu Seniora AZS
» PO INTERWENCJI GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ. Czyszczą miejsca parkingowe
» Koloro na Parkitce
» PIŁKA NOŻNA. Ekstraliga kobiet. VII KOLEJKA – 12.01.2019 r.
»  Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć
» Spotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!
» Jeszcze w styczniu w Klubie POLITECHNIK
» Sfilmowana historia
» W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II. Spektakl teatralny „Ci, co giną, będą siewcami”
» LUTY W KLUBIE POLITECHNIK


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Dzień Otwartych Drzwi PCz i „Bieg w kasku”
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
19 kwietnia 2018 roku na Politechnice Częstochowskiej Dzień Otwartych Drzwi. Od samego rana odbywały się dla przyszłych studentów wykłady i pokazy oraz prezentacja oferty edukacyjnej. Przybyli uczniowie mogli zwiedzić uczelnię od środka. W godzinach południowych odbył się połączony z ogólnopolską akcją „Dziewczyny na politechniki” –„Biegu w kasku”. Wzięło w nim udział ponad 40 osób - studentów, wykładowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

– To już siódmy bieg, organizowany głównie dla dziewcząt, ale mamy też klasę otwartą dla wszystkich. Czyli w tym roku był jeden bieg w czterech kategoriach. Oferta edukacyjna na naszej Uczelni jest interesująca, także dla dziewcząt. Nie ma tu takich kierunków, na których nie ma dziewcząt. Coraz więcej pań u nas studiuje. Jesteśmy otwarci i przyjaźni, ale żeby otrzymać dobre wykształcenie, to musimy także wymagać. Tyle ile trzeba, bo naszym najważniejszym celem jest kształcenie studentów tak, aby mogli znaleźć w przyszłości prace. A wielu z naszych studentów ma bardzo dobrą pracę i chcemy, aby tak zostało. Impreza integruje i daje trochę oddechu od zajęć – komentuje rektor Politechniki Częstochowskiej prof. Norbert Sczygiol.

Powiedzieli „Częstochowskiej”
Klaudia Mrozińska, pierwszy rok studiów II stopnia, zdrowie publiczne
– Po raz pierwszy wzięłam udział w biegu, razem z koleżankami. Czuję satysfakcję, ale i zmęczenie. Wczoraj uczestniczyłam w Dniu Sportu, gdzie grałam mecz tenisa stołowego. To miła impreza. Mamy trochę ruchu, w ramach odskoczni od całotygodniowej nauki, bo mamy dużo zajęć. Cieszę się, że wybrałam Politechnikę. Dobrze się tu studiuje.

Paulina Kowolik i Marcin Musiał, Wydział Inżynierii Mechanicznej, drugi rok na kierunku mechanika i budowa maszyn
– Studiuję się dobrze, ale trzeba przyłożyć się do nauki. Politechnika to był dobry wybór. Jest tu dobre podejście do studentów i wysoki poziom. Podoba mi się tu. Wzięłam udział w biegu i takie inicjatywy przyjmuję. Trochę się bałam, że nie dam rady, bo kondycja po zimie jeszcze nie wróciła. Bieg potraktowałam rekreacyjnie.
– Kibicowałem koleżance i trzymałem kciuki. Wczoraj mieliśmy mały trening przed dzisiejszym biegiem. Dziewczęta na uczelni to duży plus, można miło czas spędzić przy ciekawych rozmowach. Panie zawsze mają interesujące spostrzeżenia.

Kinga Kawecka, trzecia klasa LO im. J. Słowackiego, zwyciężczyni w kategorii
– Bardzo fajnie się biegło. Dystans był odpowiedni na nasze możliwości, a impreza przygotowana perfekcyjnie. Dobrze będę wspominać i w przyszłym roku też wezmę udział. Do biegu zachęciła mnie siostra, która studiuje na Politechnice. Ja też chce tu się uczyć, na kierunku budownictwo. Za dwa tygodnie matura i bieg potraktowałam jako miły przerywnik w toku przygotowań do egzaminów.

Adrian Wojtasiński, Zespół Szkół Technicznych im. B. Prusa, kierunek mechatronika
– Polecam naszą szkołę, jest bardzo dobre nastawienie do uczniów, otwarta na nasze potrzeby. O biegu dowiedziałem się od nauczyciela informatyki i wziąłem udział, bo chciałem spróbować sił. I udało się, bo stanąłem na najwyższym podium. Ćwiczę na rowerze enduro. Raz tygodniu wyjeżdżam i staram się przejechać sto kilometrów ciężkim terenie, głównie po górkach,.


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl