Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.
» „Zielona Pracownia 2018”
» Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
sport
POCZESNA. I Wycieczka Rowerowa „Szlakiem Syderytów”
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Kilkadziesiąt rowerzystów i miłośników Gminy Poczesna wybrało się 29 kwietnia 2018 roku na wycieczkę rowerowa „Szlakiem Syderytów”, pod honorowym patronatem wójta gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy. Pogoda i humory dopisały, a wysiłek fizyczny przyniósł potężną dawkę wiedzy o gminie oraz satysfakcję.


Choć Gmina Poczesna zalicza się do gmin podmiejskich, niemniej bogata jest w wiele pięknych i ciekawych historycznie miejsc i terenów. Te atuty postanowili wykorzystać lokalni włodarze i pasjonaci, i zorganizowali pierwszą wycieczkę rowerową „Szlakiem Syderytów”, z których to gmina słynie. W gronie pomysłodawców i organizatorów byli: wójt gminy Krzysztof Ujma, Gminny Oficer Rowerowy Marek Morzyk oraz Zbigniew Michalik z MTB Gminy Poczesna – Amatorska Grupa Rowerowa. Pieczę nad całością objęło Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, a ochronę zapewnił komendantowi Policji w Poczesnej Adam Pierz.
Trasa wycieczki liczyła około 35 km, jednak kilometr kilometrowi nie równy. – Jechaliśmy praktycznie bez przerwy, jedynie z krótkimi postojami na odpoczynek. Jazda rowerem to czysta przyjemność. Cisza, spokój, zapach drzew, leśnych ziół i ptaków. Naszym głównym celem było poznanie interesujących miejsc naszej okolicy i najbliższego regionu, zarówno w kontekście kulturowym, społecznym, historycznym jak i przyrodniczym. Celem wyjazdu było również propagowanie zdrowego stylu życia. Punktem kulminacyjnym było pieczenie kiełbasek na ognisku integracyjnym, zorganizowanym na mecie wycieczki w Świetlicy Środowiskowej w Brzezinach Nowych. Ten rajd rowerowy zainspirował nas do rowerowych podróży i z chęcią zorganizujemy następne wyprawy. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Pogoda nam dopisała. Poznaliśmy ciekawe i malownicze zakątki naszej gminy. Największe jednak gratulacje należą się dzielnym uczestnikom wycieczki, za te niezapomniane prawie 35 km przejechanych wspólnie dróg. Bogatsi o nowe doświadczenia turystyczne wróciliśmy do domu myśląc już o następnych podróżach rowerowych. Dziękujemy wszystkim za Waszą obecność – opowiada dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej Iwona Skorupa.

ZDJĘCIA URZĄD GMINY POCZESNA
Fot. Urząd Gminy Poczesna
Pamiątkowa fotografia uczestników rajdu

W rajdzie uczestniczyła żona wójta Gminy Poczesna – Iwona Ujma (na pierwszym planie)


UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl