Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 14 listopada 2018
Serafina i Rogera
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 45 (1392) 2018-11-08
  W NUMERZE:
» POD PATRONATEM PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Setne urodziny Niepodległej na Jasnej Górze
» ZADUSZKI KATYŃSKIE W HOŁDZIE OFIAROM KATYNIA I SMOLEŃSKA. Niezwykły wieczór pamięci
» Biuro dla programu „Czyste powietrze” w Częstochowie
» EKOWIZJER. To się w ścieku nie mieści, czyli czego nie powinniśmy wrzucać do kanalizacji
» HUMANIZM I PRZYRODA. Wieloaspektowa edukacja
» KONKURS „NIEPODLEGŁA”
» Opuszczony niepełnosprawny
» „Ta, która się w sercu zaczyna...”
» Pamiętamy o bł. księdzu Jerzym Popiełuszce
» Wieczór 229.
» EDUKACJA. Olimpiada z wiedzy o zdrowiu
» WSPOMNIENIE. Michał Obierzyński (21.06.1978-21.03. 2017)
» WIERNA PAMIĘĆ. ALICJA GOŁASZEWSKA. (5.03.1951–29.09.2014)
» Można zwiedzać kryptę jasnogórską
» Do Niepodległej – Wolna Polska – listopad 1918 r.
» PIERWSZE DNI WOLNOŚCI. Jak wypędzano Niemców z Częstochowy
» Powstanie Listopadowe – Droga do Niepodległości
» MAPA HISTORII REGIONU CZĘSTOCHOWSKIEGO
»  BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Generał dywizji Stanisław Andrzej Wróblewski
» WYDAWNICTWO REPLIKA - poleca
» Kartki z kalendarza – listopad 1918 rok
» Przebudzenie pamięci. Dzień 11 listopada w środowisku częstochowskiej opozycji demokratycznej od 1980 r.
» Kominek z okazji 100-lecia ZHP
»  SIATKÓWKA. AZS z szóstą porażką
»  PIŁKA NOŻNA. Raków wykoleił poznańską lokomotywę
» PIŁKA NOŻNA. Raków ucieka rywalom
»  PIŁKA NOŻNA. Zwycięska Skra
»  Ligowy maraton Skry Częstochowa
»  Pamięci lotników
» BOOSTER MŚP. I w Regionie Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw
» Zmysłowe i eleganckie damskie kozaki


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
GMINY I POWIATY
DNI GMINY PORAJ
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Za nami doroczne święto Gminy Poraj. I jak zawsze, przez trzy dni, od 13 do 15 lipca, na gości czekał „zalew rozmaitych atrakcji”. Nad Zalew Porajski ściągnęły tłumy. Dopisała również pogoda.


Organizatorzy wydarzenia: wójt Gminy Poraj, Urząd Gminy Poraj oraz Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego zadbali o atrakcje dla wszystkich. Młodsi, starsi, rodziny z dziećmi, miłośnicy sportów wodnych i piłki nożnej, a także fani rozmaitych rodzajów muzyki z pewnością zostali usatysfakcjonowani. Potwierdza to liczna widownia, która każdego dnia wspaniale się bawiła.
W piątek 13 lipca wszystkie wydarzenia Dni Gminy Poraj 2018 odbywały się w Jastrzębiu na terenach Stowarzyszenia Marina Poraj, które zorganizowało „Dzień Otwarty”. Od południa na wszystkich czekały atrakcje, a wśród nich bezpłatne korzystanie ze sprzętu wodnego (kajaków, rowerków wodnych, a nawet łodzi motorowej), gry i zabawy dla dzieci oraz konkursy, dmuchańce, mega-zjeżdżalnie, stoiska z zabawkami, popcornem i watą cukrową. A Tawerna Spinaker szeroko otworzyła swoje progi dla wszystkich, którzy mieli ochotę coś zjeść.
W tym dniu miało miejsce „Szantowisko”. Imprezę prowadził kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Pozyskiwania Środków UG Poraj Adam Zaczkowski, a wystąpili: . „Jurajski Oddział Bluesowy”, Jarek „KRAKEN”, Jura z zespołem, „oJ taM”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Atlantyda”, który tworzą artyści z różnych stron Polski: z Trójmiasta, Warszawy i Sanoka. W międzyczasie nastąpiło uroczyste otwarcie Wodnego Placu Zabaw, Parku Linowego oraz miejsca do ćwiczeń Street Workout, wybudowanego z początkiem sezonu wakacyjnego na terenach Mariny Poraj, w ramach projektu „Rewitalizacja obszarów przy Zalewie Porajskim na rzecz wsparcia programu aktywizacji społecznej. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 1.721.150,86 zł (wartość całkowita projektu: 1 811.737,75 zł).

Od soboty 14 lipca rolę prowadzącego na scenie wszystkie kolejne etapy Dni Gminy Poraj 2018 przejął rewelacyjny konferansjer Dariusz Niebudek. Aktor teatralny i filmowy, znany głównie z „Listy Śląskich Szlagierów”, wielu seriali, filmów i reklam, zachwycił wszystkich swoją osobowością oraz trafnymi komentarzami oraz wstawkami gwarą rodem ze Śląska. Sobotnie występy na scenie Dni Gminy Poraj 2018 rozpoczęła dobrze znana naszej widowni Chorońska Kapela Biesiadna. Następnie wystąpił 5-osobowy zespół Cooltura oraz duet polsko-włoski: Halina Benedyk i Marco Antonelli, lokalny zespół Sąsiedzi z Żarek Letniska i Częstochowy, Maciej Lipina. Po chwili bluesowej refleksji wójt Łukasz Stachera oficjalnie otworzył Dni Gminy Poraj 2018 życząc wszystkim udanej i fantastycznej zabawy. Po czym miał miejsce koncert gwiazdy wieczoru Bednarka, który w Poraju występował już w 2012 r.
Po wspaniałym koncercie nadszedł czas na pokaz sztucznych ogni. Wieczór zakończył, również lokalny, zespół Dzika Plaża. W rytm dobrze znanych przebojów wszyscy chętnie się bawili i niechętnie opuścili teren OSWiR o północy.
Ostatni dzień to plejada znanych artystów. Na scenie wystąpili: Beata i Bajm, Kuba Sienkiewicz, Izabela Trojanowska. Koncerty rozpoczęły się o godz. 16.00. Prowadzącym tego dnia był ponownie niezastąpiony Dariusz Niebudek. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Jurajska Kapela Biesiadna. Grupa, której przewodzi kierownik Mirosław Podlejski. Kolejnymi artystami występującymi na scenie były zespoły: Plus Minus oraz Szalona Piątka Plus, które są bardzo dobrze znane porajskiej publiczności. Obie grupy działają przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, często uświetniając lokalne wydarzenia swoimi wspaniałymi koncertami. Potem sceną zawładnęły zaproszone muzyczne gwiazdy – Izabela Trojanowska, Kuba Sienkiewicz, a wisienką na torcie Dni Gminy Poraj był występ Gwiazdy Wieczoru. W tym roku była to Beata Kozidrak i Bajm
Ostatniego dnia święta Gminy Poraj 2018 wszyscy wykonawcy występujący na scenie również otrzymywali statuetkę Przyjaciela Gminy Poraj oraz kwiaty. Ten drobny, ale bardzo serdeczny gest jest niezwykle ciepło przyjmowany przez artystów i miło kojarzy się z naszą gminą. Ponadto zespół Szalona Piątka Plus otrzymał tytuł Promotora Gminy Poraj za kilka lat wytężonej pracy, przekładających się na wspaniałe wyniki na ogólnopolskich festiwalach, a także na doskonałą, muzyczną wizytówkę Gminy Poraj. Wszyscy wykonawcy zostali również tego dnia obdarowani wspaniałymi „porajskimi łódkami”, wykonanymi przez uczestniczki warsztatu artystycznego Centrum Integracji Społecznej w Poraju.
Przez wszystkie Dni Gminy Poraj części artystycznej towarzyszyły jak zwykle liczne atrakcje. Wesołe miasteczko „Franko” z Czech, atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne, w tym oczywiście Koła Gospodyń Wiejskich „Malwy”, które tradycyjnie co roku serwują wszystkim przepyszne placki ziemniaczane, kiermasze rozmaitości i gadżetów, loterie i zabawy – to tylko część pozostałych niespodzianek, które czekały na wszystkich nad Zalewem Porajskim tego weekendu.GAW


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl