Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Leona i Łukasza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 16 (1415) 2019-04-18
  W NUMERZE:
» ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
»  charytatywny koncert
» Tradycja w artystycznym wykonaniu
»  Zamczysko w gminie Wręczyca Wielka
» Stop SMOG
» W Olsztynie sadzą drzewa
» REGULAMIN KONKURSU POWIATOWEGO NA „SZKOLNĄ GAZETĘ Z DODATKIEM EKOLOGICZNYM – PRZYRODA MOJEGO REGIONU”
» WYSTAWA W URZĘDZIE STANU CYWILNEGO. ,,…dwa?… spojrzenia"
» POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” CYBERFOTO 2019
» Finisaż wystawy JACKA SZTUKI
» Wieczór 233.
» Dobro wraca jak miłość
» XLII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
»  Maskpol prezentuje nowoczesny laptop
» Tradycja i serdeczność
» WSPÓLNOTA ZABLOKOWAŁA WJAZD
»  CZCIJMY PAMIĘĆ ZAMORDOWANYCH W KATYNIU I POLEGŁYCH W KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ
» „MATKA BOŻA” - Adam Bujak
» 100-lecie Polski Wolnej - Kwiecień 1919 r.
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» POKAZ WYTWÓRNI WYOBRAŹNI W „GALERII POD KASZTANEM”
» MISTRZ BUDOWNICTWA
» Stoły Wielkanocne w Mstowie


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
Szkoły w Koniecpolu i ich otoczenie ładniejsze. Trwają inwestycje
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
KONIECPOL. Właśnie zakończono rewitalizację budynku świetlicy środowiskowej przy ulicy Szkolnej 17, a już przyszedł czas na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2. W tym samym okresie realizowano remont placu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1, która w roku 2016 przeszła generalną modernizację dachu zniszczonego po wichurze.

- Przy planowaniu nakładów na kolejne przedsięwzięcia w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na bezpieczeństwo dzieci i funkcjonowanie placówki. Istotnym kryterium jest również kontynuacja remontu czy modernizacji, ponieważ wiele zadań jest dzielonych na etapy z uwagi na ograniczone środki finansowe lub trwający proces ubiegania się o dotację. W obiektach szkolnych prace wykonywane są kompleksowo, a kolejne projekty są tak przygotowywane, aby wzajemnie uzupełniały się - mówi burmistrz Ryszard Suliga.
Tak jest w przypadku Szkoły Podstawowej nr 2 i otaczającego zagospodarowania.
W tym miejscu jest już nowy łącznik pomiędzy halą sportową a budynkiem szkolnym, który wyeliminował istniejące od wielu lat duże utrudnienie w funkcjonowaniu placówki. Dzieci nie będą już musiały wychodzić na zewnątrz, aby dostać się na zajęcia wychowania fizycznego.
Zrewitalizowano budynek świetlicy środowiskowej, w którym realizowany będzie jeszcze w tym okresie wakacyjnym projekt w ramach programu Senior Plus, polegający na adaptacji pomieszczeń do potrzeb i zajęć grup senioralnych. Rozpoczęto również montaż oświetlenia w sąsiedztwie świetlicy środowiskowej, który będzie kontynuowany po zakończeniu termomodernizacji szkoły - dodał.   

Obecnie gmina rozpoczęła bowiem też w tym miejscu termomodernizację budynku szkoły, po pozyskaniu dotacji z Unii Europejskiej. Jeszcze w lipcu podpisano umowę o dofinansowanie, rozstrzygnięto przetarg i wybrano wykonawcę. Prace rozpoczęto natychmiast po zakończeniu procedur formalnych, od instalacji centralnego ogrzewania i wymiany grzejników, a więc od tych robót, które powinny zostać wykonane w okresie wakacyjnym, aby nie stwarzać uciążliwości dla uczniów.
Prawie w tym samym czasie realizowano remont placu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 wraz z drogą dojazdową, która umożliwi dzieciom bezpieczne dojście do szkoły, boiska sportowego i placu zabaw. W ten sposób szkoła zyskała też miejsca postojowe.
Projekty inwestycyjne, stanowiące bazę lokalową zostały uzupełnione projektami społecznymi. Stąd od jesieni w świetlicy środowiskowej realizowany będzie projekt dla najmłodszych, finansowany z Unii Europejskiej w ramach działania 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, poddziałania 9.2.2. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych RPO WSL, na który również pozyskano dotację z Europejskiego Funduszu Społecznego, pokrywającą 95% kosztów kwalifikowanych. Planowane zajęcia w świetlicy zakładają wyrównywanie braków edukacyjnych wśród najmłodszych uczniów. Środki pozyskane w ramach projektu pozwolą również na prowadzenie zajęć z psychologiem oraz na zakup niezbędnego wyposażenia świetlicy środowiskowej.
Po adaptacji pomieszczeń w ramach dotacji pozyskanej z programu Senior Plus możliwa będzie realizacja działań z zakresu współpracy międzypokoleniowej.
Komfort nauki i wychowania zyskają również przedszkolaki. W okresie wakacyjnym w obu koniecpolskich przedszkolach prowadzone są prace remontowe obejmujące m.in. malowanie ścian, remont pomieszczeń kuchennych i łazienek. Obecnie rozpoczęto tez prace nad przygotowaniem audytów energetycznych i projektów technicznych dla prac termomodernizacyjnych budynków przedszkoli. W następny roku planowane jest rozpoczęcie kompleksowych prac budowlanych w tym zakresie.
Szkoły są coraz ładniejsze i otoczenie wokół nich również wraz z uzupełniającą infrastrukturą społeczną. W każdym obiekcie realizowane są obecnie lub były prace modernizacyjne.


Liliana Bielas-Kostyra


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl