Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 14 listopada 2018
Serafina i Rogera
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 45 (1392) 2018-11-08
  W NUMERZE:
» POD PATRONATEM PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Setne urodziny Niepodległej na Jasnej Górze
» ZADUSZKI KATYŃSKIE W HOŁDZIE OFIAROM KATYNIA I SMOLEŃSKA. Niezwykły wieczór pamięci
» Biuro dla programu „Czyste powietrze” w Częstochowie
» EKOWIZJER. To się w ścieku nie mieści, czyli czego nie powinniśmy wrzucać do kanalizacji
» HUMANIZM I PRZYRODA. Wieloaspektowa edukacja
» KONKURS „NIEPODLEGŁA”
» Opuszczony niepełnosprawny
» „Ta, która się w sercu zaczyna...”
» Pamiętamy o bł. księdzu Jerzym Popiełuszce
» Wieczór 229.
» EDUKACJA. Olimpiada z wiedzy o zdrowiu
» WSPOMNIENIE. Michał Obierzyński (21.06.1978-21.03. 2017)
» WIERNA PAMIĘĆ. ALICJA GOŁASZEWSKA. (5.03.1951–29.09.2014)
» Można zwiedzać kryptę jasnogórską
» Do Niepodległej – Wolna Polska – listopad 1918 r.
» PIERWSZE DNI WOLNOŚCI. Jak wypędzano Niemców z Częstochowy
» Powstanie Listopadowe – Droga do Niepodległości
» MAPA HISTORII REGIONU CZĘSTOCHOWSKIEGO
»  BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Generał dywizji Stanisław Andrzej Wróblewski
» WYDAWNICTWO REPLIKA - poleca
» Kartki z kalendarza – listopad 1918 rok
» Przebudzenie pamięci. Dzień 11 listopada w środowisku częstochowskiej opozycji demokratycznej od 1980 r.
» Kominek z okazji 100-lecia ZHP
»  SIATKÓWKA. AZS z szóstą porażką
»  PIŁKA NOŻNA. Raków wykoleił poznańską lokomotywę
» PIŁKA NOŻNA. Raków ucieka rywalom
»  PIŁKA NOŻNA. Zwycięska Skra
»  Ligowy maraton Skry Częstochowa
»  Pamięci lotników
» BOOSTER MŚP. I w Regionie Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw
» Zmysłowe i eleganckie damskie kozaki


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
Szkoły w Koniecpolu i ich otoczenie ładniejsze. Trwają inwestycje
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
KONIECPOL. Właśnie zakończono rewitalizację budynku świetlicy środowiskowej przy ulicy Szkolnej 17, a już przyszedł czas na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2. W tym samym okresie realizowano remont placu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1, która w roku 2016 przeszła generalną modernizację dachu zniszczonego po wichurze.

- Przy planowaniu nakładów na kolejne przedsięwzięcia w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na bezpieczeństwo dzieci i funkcjonowanie placówki. Istotnym kryterium jest również kontynuacja remontu czy modernizacji, ponieważ wiele zadań jest dzielonych na etapy z uwagi na ograniczone środki finansowe lub trwający proces ubiegania się o dotację. W obiektach szkolnych prace wykonywane są kompleksowo, a kolejne projekty są tak przygotowywane, aby wzajemnie uzupełniały się - mówi burmistrz Ryszard Suliga.
Tak jest w przypadku Szkoły Podstawowej nr 2 i otaczającego zagospodarowania.
W tym miejscu jest już nowy łącznik pomiędzy halą sportową a budynkiem szkolnym, który wyeliminował istniejące od wielu lat duże utrudnienie w funkcjonowaniu placówki. Dzieci nie będą już musiały wychodzić na zewnątrz, aby dostać się na zajęcia wychowania fizycznego.
Zrewitalizowano budynek świetlicy środowiskowej, w którym realizowany będzie jeszcze w tym okresie wakacyjnym projekt w ramach programu Senior Plus, polegający na adaptacji pomieszczeń do potrzeb i zajęć grup senioralnych. Rozpoczęto również montaż oświetlenia w sąsiedztwie świetlicy środowiskowej, który będzie kontynuowany po zakończeniu termomodernizacji szkoły - dodał.   

Obecnie gmina rozpoczęła bowiem też w tym miejscu termomodernizację budynku szkoły, po pozyskaniu dotacji z Unii Europejskiej. Jeszcze w lipcu podpisano umowę o dofinansowanie, rozstrzygnięto przetarg i wybrano wykonawcę. Prace rozpoczęto natychmiast po zakończeniu procedur formalnych, od instalacji centralnego ogrzewania i wymiany grzejników, a więc od tych robót, które powinny zostać wykonane w okresie wakacyjnym, aby nie stwarzać uciążliwości dla uczniów.
Prawie w tym samym czasie realizowano remont placu szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 wraz z drogą dojazdową, która umożliwi dzieciom bezpieczne dojście do szkoły, boiska sportowego i placu zabaw. W ten sposób szkoła zyskała też miejsca postojowe.
Projekty inwestycyjne, stanowiące bazę lokalową zostały uzupełnione projektami społecznymi. Stąd od jesieni w świetlicy środowiskowej realizowany będzie projekt dla najmłodszych, finansowany z Unii Europejskiej w ramach działania 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, poddziałania 9.2.2. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych RPO WSL, na który również pozyskano dotację z Europejskiego Funduszu Społecznego, pokrywającą 95% kosztów kwalifikowanych. Planowane zajęcia w świetlicy zakładają wyrównywanie braków edukacyjnych wśród najmłodszych uczniów. Środki pozyskane w ramach projektu pozwolą również na prowadzenie zajęć z psychologiem oraz na zakup niezbędnego wyposażenia świetlicy środowiskowej.
Po adaptacji pomieszczeń w ramach dotacji pozyskanej z programu Senior Plus możliwa będzie realizacja działań z zakresu współpracy międzypokoleniowej.
Komfort nauki i wychowania zyskają również przedszkolaki. W okresie wakacyjnym w obu koniecpolskich przedszkolach prowadzone są prace remontowe obejmujące m.in. malowanie ścian, remont pomieszczeń kuchennych i łazienek. Obecnie rozpoczęto tez prace nad przygotowaniem audytów energetycznych i projektów technicznych dla prac termomodernizacyjnych budynków przedszkoli. W następny roku planowane jest rozpoczęcie kompleksowych prac budowlanych w tym zakresie.
Szkoły są coraz ładniejsze i otoczenie wokół nich również wraz z uzupełniającą infrastrukturą społeczną. W każdym obiekcie realizowane są obecnie lub były prace modernizacyjne.


Liliana Bielas-Kostyra


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl