Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1407) 2019-02-21
  W NUMERZE:
» ŻOŁNIERZ WYKLĘTY – NIEZŁOMNY. Pamięci legendarnego „Warszyca”
» Bieg dla Andżeliki i Antosia.
» „Zielona Pracownia 2018”
» Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
kultura
OTWARTE DNI WODOCIĄGÓW CZĘSTOCHOWSKICH
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Od czwartku do soboty – 30, 31 sierpnia i 1 września – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprasza wszystkich zainteresowanych na dni otwarte. Będzie można zobaczyć m.in. najstarsze ujęcie wody dla Częstochowy w Kolonii Wierzchowisko.

Akcja ,,Otwarte Drzwi” organizowana jest w ramach jubileuszu 90-lecia powstania przedsiębiorstwa oraz obchodzonego od 31 sierpnia do 5 września Światowego Tygodnia Wody. Inicjatywa ma także wesprzeć współpracę na rzecz ochrony jakościowej i ilościowej zasobów wody naszego regionu.

30 i 31 września (od 11.00 do 18.00) oraz 1 września (od 9.00 do 14.00) będzie można zwiedzić ujęcie wody przy ul. Zielonej 9/21 w Kolonii Wierzchowisko i zapoznać się z problematyką związaną z procesami ujmowania i uzdatniania oraz ochroną wód podziemnych.

,,Wierzchowisko” to najstarsze, funkcjonujące od 1928 roku ujęcie wody, jedno z czterech głównych eksploatowanych przez przedsiębiorstwo. W Wierzchowisku do usuwania nadmiernych stężeń azotanów zastosowano, unikalną w skali kraju, metodę biologicznej denitryfikacji.

W piątek (31 sierpnia), o godz. 10.40, 12.40, 14.40 i 16.40 będzie możliwość dojazdu z Częstochowy do ujęcia wody w Kolonii Wierzchowisko specjalnie zarezerwowanym busem. Bus będzie oczekiwał na zainteresowanych naprzeciwko wejścia do siedziby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, przy ul. Knauera.

Ponadto, w ramach ,,Otwartych Drzwi”, w siedzibie Przedsiębiorstwa, przy ul. Jaskrowskiej (w Biurze Obsługi Klienta) każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w badaniu ankietowym określającym zużycie bezpośrednie i pośrednie wody, tzw. indywidualny ślad wodny (ang. water footprint). Określenie takiego śladu uświadomi każdemu ankietowanemu, jak wiele wody zużywa korzystając z różnego rodzaju dóbr konsumpcyjnych i usług.

Głównym organizatorem Światowego Tygodnia Wody jest Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Wodny (SIWI). W tych dniach stolica Szwecji stanie się miejscem spotkań reprezentantów świata nauki z przedstawicielami biznesu, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Mottem tegorocznego Tygodnia jest „Woda, ekosystemy i rozwój człowieka”. Uczestnicy konferencji mówić będą m.in. o zarządzaniu zasobami wodnymi na różnych poziomach (lokalnym, regionalnym, krajowym i światowym), tak by ograniczenie nie stanowiło bariery w rozwoju społeczeństw.

na zdjęciu stacja pomp ujęcia ,,Wierzchowisko” z lotu ptaka (fot. W. Skalik)

 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl