Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 19 listopada 2018
Elżbiety i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 46 (1393) 2018-11-15
  W NUMERZE:
» MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II - ZAPRASZA
»  100 lat Niepodległości w Częstochowie. Było biało-czerwoni i radośnie
» „Święta miłości kochanej ojczyzny, czują cię tylko umysły poczciwe”
» IZBA REGIONALNA – WIELKIE OTWARCIE NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ
» Zaproszenie na charytatywny bal w Olsztynie
» POMOC DLA POLAKÓW NA WILEŃSZCZYŹNIE. Wielkie pakowanie darów
» Krzysztof Świertok świętuje 25 lat pracy na Jasnej Górze


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
KONFERENCJA PRASOWA W SPRAWIE AFERY HYBRYDOWEJ W CZĘSTOCHOWIE
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Zakup 40 autobusów przez MPK - transakcja sygnowana w 2014 roku przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, jako włodarza miasta i jedynego właściciela spółki MPK (w statucie MPK zapisano, że funkcje Zgromadzenia Wspólników do czasu gdy miasto Częstochowa jest jedynym wspólnikiem - właścicielem udziałów Spółki sprawuje Prezydent Częstochowy) - to niewypał, za który zapłacą częstochowianie. Autobusy były wadliwe i zostały wycofane z użytku. Trzy z nich spłonęły. Autobusy kosztowały ponad 60 milionów złotych. Spłacić trzeba będzie odsetki, które narosły przez okres blisko dwóch lat, czyli łącznie około 100 milionów złotych.


Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Szymon Michalski podczas konferencji prasowej w Częstochowie, zorganizowanej przez kandydata PiS na prezydenta Częstochowy, senatora Artura Warzochę, potwierdził, że zwrot 60 milionów złotych za zakup hybrydowych autobusów, powiększonych dodatkowo o blisko 40 milionów złotych odsetek, miasto będzie musiało zwrócić. – Nie został zrealizowany efekt ekologiczny, ponieważ autobusy hybrydowe nie jeżdżą, a nasze środki można przeznaczać wyłącznie na przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska. Gdyby miasto zakupiło z własnych środków taką samą liczbę autobusów o napędzie hybrydowym moglibyśmy rozmawiać, ale w tej chwili nie ma takiej sytuacji. Jest jak było, mamy tabor, który nie spełnia efektu ekologicznego – powiedział wiceprezes Artur Szymon Michalski.
- Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk jest odpowiedzialny za tę nieprzemyślaną i szkodliwą transakcję i w konsekwencji za narażenie zdrowia, a nawet życia mieszkańców Częstochowy. Jest też odpowiedzialny za blisko 100 milionową stratę w budżecie miasta, bo trzeba będzie pieniądze zwrócić. A de facto koszt tej niegospodarności będą musieli ponieść częstochowianie – dodał senator Artur Warzocha.


r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl