Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 26 czerwca 2019
Jana i Pawła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”
» Pielęgniarstwo to powołanie
» ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019
» Wielka Gala "30 lat Wolności RP"
»  Ks. major pilot Szczepan Walkowski sercem Polak przyjaciel Argentyny
» Filmy na 30-lecie OKF Iluzja
» Porady Częstochowskim Centrum Świadczeń


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

kol. 1

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
felieton
BONA FIDE. Mirosław Soborak – umorzenie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Prokuratura w Zawierciu umorzyła postępowanie przeciw byłemu częstochowskiemu wiceprezydentowi Mirosławowi Soborakowi, który 12 września ubiegłego roku, godzinach wieczornych, na skrzyżo− waniu w Nieradzie, samochodem marki Toyota potrącił jadącego na rowerze dziesięcioletniego chłopca. Prokuratura uznała, że kierowca nie popełnił przestępstwa lecz wykroczenie, bo dziecku nic się nie stało.

Wypadki chodzą po ludziach i każdemu – nie daj Boże – takie nieszczęście może się przydarzyć. Ale, jak dowiodła policja, Mirosław Soborak nie dość, że spowodował wypadek, bo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i go potrącił, to potem ani się nie zatrzymał, ani nie wysiadł z samochodu, by sprawdzić, jak dziecko się czuje. Po prostu odjechał. A to jest karygodne.
Całe zdarzenie zarejestrowała kamera z ciężarówki stojącej na
skrzyżowaniu. Dzięki temu nagraniu policja błyskawicznie ustaliła właściciela auta i już na drugi dzień rano zatrzymała Soboraka w jego domu w Dąbrowie Górniczej. Badanie alkomatem wykryło w jego krwi ponad promil alkoholu, ale na to Mirosław Soborak znalazł wytłumaczenie. Stwierdził, że pił dopiero po potrąceniu chłopca. Soborak nie przyznał się także do zarzutu nieudzielenia dziecku pomocy. Przekonywał policję, że widział, jak rowerzysta wstaje o własnych siłach. Uznał zatem, że nic mu się nie stało i odjechał.
Prokuratura stwierdziła, że biegły po kilkunastu godzinach od wypadku nie był w stanie stwierdzić, czy w chwili zdarzenia kierowca miał alkohol w organizmie. W efekcie Soborak nie usłyszał zarzutu kierowania pod wpływem alkoholu, jedynie zarzut pozostawienia bez pomocy osoby narażonej na utratę życia albo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.
Teraz Prokuratura w Zawierciu, która zajmowała się sprawą,
śledztwo umorzyła. Na tę decyzję miała też wpłynąć opinia biegłego lekarza, który oceniał stan chłopca po potrąceniu. Biegły stwierdził,że obrażenia były lekkie, więc nie istniała obawa utraty życia ani doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W tej sytuacji sprawę ponownie zbada policja. Sprawdzić ma, czy Soborak popełnił dwa wykroczenia: spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz nieudzielenie pomocy ofierze wypadku. Za te czyny grozi kara grzywny, aresztu i odebranie prawa jazdy.URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl