Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 sierpnia 2019
Bernarda i Sobiesława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 32 (1431) 2019-08-08
  W NUMERZE:
» Rozmowy o współpracy
»  Ekonomia, kosmetologia, turystyka i rekreacja
»  FUNDUSZ INFORMUJE. Zmiany w systemie wdrażania Programu „Czyste Powietrze”
» Międzynarodowy Dzień Długu Ekologicznego – czyli życie na ekologiczny kredyt
» Troska o „Zielone Płuca Śląska”
» Nadleśnictwo Siewierz. Leśnicy chronią ginące gatunki
»  Charyzmat wsi polskiej
» Dzieląc się szczęściem mnożymy je
» Spadkowicz za silny dla Skry
» Strażnicy miejscy pomagają pielgrzymom i turystom
» GIEKSA Arena nie sprzyja Rakowowi
» „Trenerski dwugłos”: RKS Raków Częstochowa – MKS Cracovia Kraków
»  Skarb Kibica : RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
»  Parkingowy Armagedon
»  Rząd PiS wspiera częstochowian
» Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej
» JONAS VINGEGAARD ZWYCIĘZCĄ ETAPU I NOWYM LIDEREM TOUR DE POLOGNE
» Zachwycony historią Olsztyna. Pasje pana Jana
» Niebezpieczna zabawa
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 88. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Filipek czeka na Państwa pomoc. Bardzo jej potrzebuje
» GIEKSA Arena odczarowana!
» Medale polskich strażaków na Igrzyskach Olimpijskich Służb Mundurowych w Chinach


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
finanse
Ferie zimowe – czy warto sfinansować wyjazd pożyczką?
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Od 11 lutego uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego rozpoczęli upragnione, zimowe ferie. Niestety, to wyczekiwane wolne nie zawsze bywa źródłem entuzjazmu dla rodziców – zwłaszcza, jeżeli organizacja zimowego wypoczynku mocno nadwyręża domowy budżet.
W jaki więc sposób pozyskać dodatkowe fundusze, które pozwolą na sfinansowanie wydatków związanych z wyjazdem? Na to pytanie odpowiada Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl.
Podhale nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników białego szaleństwa. Każdego roku do zimowego centrum Polski zjeżdża tysiące urlopowiczów, którzy na narty często wybierają się do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej.

Koszty rodzinnego wypoczynku w górach

Wybierając się 4-osobową rodziną do Zakopanego, na pokrycie kosztów zakwaterowania, posiłków i dodatkowych atrakcji musimy mieć przygotowane kilka tysięcy złotych. Wybierając niedrogą kwaterę prywatną, za pojedynczy nocleg dla jednej osoby trzeba zapłacić około 50 zł. W przypadku eleganckich pensjonatów, cena oczywiście wzrasta. Tygodniowy skipass dla osoby dorosłej na najlepszych stokach to koszt około 200-400 złotych, a obiad w góralskiej, lokalnej restauracji –najczęściej od 30 zł.
„Choć wizja szaleństwa na stoku jest niezwykle kusząca, dla wielu osób realną przeszkodą może okazać się… stan konta. Sfinansowanie zimowego wypoczynku czasem niestety wykracza poza możliwości finansowe polskich rodzin.” – mówi Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl

Rozwiązanie problemu?

W jaki sposób więc finansować tego typu wydatki? Dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pożyczki – zwłaszcza, jeżeli dodatkowo część kosztów przedsięwzięcia będziemy mogli pokryć z własnych środków. Jak mówi Artur Więckowski: „Pożyczając niewielką kwotę, nie powinniśmy mieć problemu z terminowym zwrotem pieniędzy. Co więcej, istnieje również możliwość otrzymania pierwszej pożyczki całkiem za darmo – po prostu oddajemy taką kwotę, jaką decydujemy się pożyczyć. W takiej sytuacji nie ponosimy więc kosztów prowizji, odsetek czy jakichkolwiek innych opłat dodatkowych.. Najczęściej maksymalna kwota udzielanej pożyczki dla nowych klientów to około 3000PLN. Pamiętamy jednak, że na spłatę zobowiązania mamy najczęściej 30 dni, a sama oferta skierowana jest do nowych klientów”.
Pożyczka online na wyjazd – jak wnioskować o pieniądze?
Decydując się na pożyczenie dodatkowej gotówki, często wnioskujemy o jej przyznanie przez Internet. Co jednak powinniśmy zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie wybrać najlepszej dla nas instytucji pożyczkowej? Warto skorzystać wtedy z pomocy porównywarek pożyczkowych takich jak Chwilowo.pl. Są to rozbudowane narzędzia, pozwalające na wybór rzetelnych i cieszących się zaufaniem klientów firm. W porównywarce znajdziemy podmioty na podstawie kryteriów takich jak wysokości kwoty pożyczki, długości spłaty, wysokości raty oraz prowizji. W jaki sposób to działa?
„Wchodząc na stronę Chwilowo.pl, ustawiamy preferowaną kwotę pożyczki oraz czas spłaty zobowiązania. Po wykonaniu tej czynności i zapoznaniu się z ofertą, możemy przejść na stronę internetową tego pożyczkodawcy, którego ofertę uznaliśmy za najbardziej atrakcyjną i tam wypełnimy wniosek pożyczkowy. Następnie, kolejnym krokiem jest weryfikacja naszych danych osobowych. Celem tego procesu jest sprawdzenie naszej zdolności kredytowej.” – mówi ekspert serwisu Chwilowo.pl.
Pożyczkodawcy umożliwiają swoim klientom różne sposoby weryfikacji podanych informacji. Najbardziej popularną metodą jest wykonywanie przelewu symbolicznej kwoty na konto pożyczkodawcy (najczęściej w wysokości 1 grosza). Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie firmy, możliwe będzie porównanie danych właściciela rachunku z danymi zawartymi we wniosku. Jeśli informacje się zgadzają, pożyczkodawca przystąpi do kolejnego etapu sprawdzania wniosku. Dla osób, które nie mogą skorzystać z rachunku bankowego, pożyczkodawcy przygotowali alternatywne rozwiązanie. Są nim aplikacje, które łącząc się z rachunkiem bankowym pożyczkodawcy, pobierają i przekazują mu potrzebne informacje. Korzystanie z takich aplikacji jest w pełni bezpieczne, a samo połączenie – szyfrowane.

Pożyczać czy nie pożyczać?

Jeżeli potrzebujemy sfinansować nasz zimowy urlop, szybka pożyczka pozabankowa może być dla nas istotnym wsparciem. Jednak jak podsumowuje Artur Więckowski, podpisanie umowy pożyczkowej powinno być poprzedzone rzetelną analizą własnych możliwości finansowych. „Zanim pożyczymy pieniądze upewnijmy się, że zdołamy spłacić pożyczkę w terminie, a zgromadzenie potrzebnej kwoty nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu..”
r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl