Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Leona i Łukasza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA

» W Olsztynie sadzą drzewa
» REGULAMIN KONKURSU POWIATOWEGO NA „SZKOLNĄ GAZETĘ Z DODATKIEM EKOLOGICZNYM – PRZYRODA MOJEGO REGIONU”
» WYSTAWA W URZĘDZIE STANU CYWILNEGO. ,,…dwa?… spojrzenia"
» „MATKA BOŻA” - Adam Bujak
» 100-lecie Polski Wolnej - Kwiecień 1919 r.
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» POKAZ WYTWÓRNI WYOBRAŹNI W „GALERII POD KASZTANEM”
» MISTRZ BUDOWNICTWA
» Stoły Wielkanocne w Mstowie

r e k l a m a

sport
SIATKÓWKA. Nieszczęśliwa „22” dla częstochowskich zespołów
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
22. kolejki siatkarskiej 1. Ligi nie będą mile wspominać częstochowskie drużyny. Zarówno Tauron AZS jak i Exact Systems Norwid w swoich ostatnich meczach nie ugrały nawet jednego seta.

Seria porażek i braki kadrowe AZS-u

Zespół Tauron AZS, po wygranym meczu z BBTS-em Bielsko-Biała, na początku roku kalendarzowego, ponosi teraz serię porażek. Drużynę nękają również poważne problemy kadrowe. Pod koniec stycznia br. „biało-zieloną” ekipę opuściło kolejnych dwóch bardzo znaczących graczy, Sławomir Stolc oraz Mateusz Piotrowski. Klub, w końcówce okienka transferowego, ściągnął za to Mikołaja Szewczyka. Niestety wyniki sportowe i luki kadrowe to nie jedyne zmartwienia zwycięzcy ubiegłorocznych rozgrywek pierwszoligowych. „Akademicy” swoje mecze, w roli gospodarzy, nie rozgrywają już w Hali Sportowej Częstochowa (jedynie najbliższe Derby Częstochowy, 9 lutego, będą mieć miejsce w tym obiekcie). Już podczas 22. kolejki, 2 lutego, AZS podejmował drużynę Ślepska Suwałki w hali sportowej w Kamienicy Polskiej.
Wicelider tabeli nie dał najmniejszych szans zespołowi z Częstochowy. Jednakże początek pierwszego seta dawał nadzieje, że to spotkanie wcale nie będzie musiało się zakończyć porażką. Tym bardziej że dwukrotnie częstochowianie obejmowali prowadzenie; najpierw 5:2, a później 12:10. Niestety zawodnicy z Suwałk szybko zniwelowali straty, a następnie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca partii. Ostatecznie przyjezdni zwyciężyli 25:21. Wstępna faza drugiej odsłony była wyrównana (3:3). Niedługo potem dość szybko suwalszczanie wypracowali sobie przewagę (11:7). Częstochowianie nie zamierzali jednak się poddawać i, dzięki dobrej grze w bloku, zniwelowali straty do jednego „oczka” (10:11). Niestety był to ostatni pozytywny akcent w grze „biało-zielonych” w tej części pojedynku. Znakomita gra gości, zwłaszcza Wojciecha Winnika, w polu zagrywki, a także seria błędów miejscowych spowodowały, że drugi set zakończył się wysoką wygraną Ślepska 25:16. Podopieczni Mateusza Mielnika kontynuowali swoją dobrą dyspozycję i już na początku trzeciej odsłony objęli prowadzenie 5:1. Mimo to „Akademicy” nie odpuszczali. Już po chwili do zespołu Ślepska tracili jeden punkt (6:7). Następnie dwukrotnie udało im się doprowadzić do stanu remisowego (13:13 oraz 18:18). Jednak ponowna skuteczna gra na zagrywce siatkarzy z Suwałk dała kilkukrotną przewagę (23:19), a później zwycięstwo w tym secie 25:21 i w całym meczu 3:0.

Tauron AZS Częstochowa – Ślepsk Suwałki 0:3 (21:25, 16:25, 21:25)

AZS: Bieńkowski, Romaniutti, Murek, Boriss, Nedeljković, Mańko, Bik (libero) oraz Macheta (libero), Prokopczuk, Rykała, Szewczyk i Walczak

Ślepsk: Siek, Skrzypkowski, Rohnka, Winnik, Gonciarz, Sapiński, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Laskowski, Tomczak i Krupiński (libero)

Powrót Norwida z Bielska-Białej na tarczy

W tym samym czasie zawodnicy Exact Systems Norwida Częstochowa walczyli o kolejną wygraną w Bielsku-Białej. Niestety tamtejszy BBTS przerwał serię zwycięstw graczy pod wodzą Radosława Panasa, odniesionych pięć razy z rzędu.

Choć pierwszy set goście rozpoczęli od prowadzenia (2:0), szybko je stracili. Bielszczanie bowiem wyrównali (2:2). Potem wynik, przez chwilę, oscylował w okolicach remisu. W końcu miejscowi zaczęli dominować na parkiecie. Częstochowianie nie potrafili poradzić sobie z zagrywkami Bartosza Firszta oraz Olega Krikuna. Gospodarze zaś pozwolili swoim rywalom na wywalczenie zaledwie 11 punktów w inauguracyjnej odsłonie. W drugiej części potyczki znów początkowo przeważali goście (3:1). Chwilę potem na zagrywce, po stronie BBTS-u, pojawił się Oleg Krikun. Siatkarze Norwida ponownie nie radzili sobie z odbiorem serwisów rosyjskiego przyjmującego. Tym samym gospodarze wyszli na prowadzenie (4:3). Swoją przewagę bielszczanie zaczęli powiększać, zwłaszcza że problem ze skutecznością w ataku mieli Arkadiusz Żakieta, a także Damian Kogut. Goście zdołali następnie zniwelować straty do jednego ”oczka” (20:21). Wówczas o czas dla swoich podopiecznych poprosił trener gospodarzy Paweł Gradowski, co pozytywnie wpłynęło na ich grę. Po emocjonującej końcówce siatkarze z Bielska-Białej zwyciężyli w drugiej partii 25:23. Takim samym wynikiem, na korzyść bielszczan, zakończył się trzeci set. W nim od samego początku na parkiecie brylowali miejscowi. Mimo to częstochowianie nie załamywali rąk. Kilkukrotnie niwelowali straty. W końcowej fazie partii doprowadzili nawet do remisu po 21. Gracze BBTS-u zachowali jednakże zimną krew i pokonali swoich oponentów spod Jasnej Góry w tej odsłonie, jak również w całym meczu.

BBTS Bielsko-Biała – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:11, 25:23, 25:23)

BBTS: Nowak, Firszt, Adamczyk, Piotrowski, Cedzyński, Krikun, Marek (libero) oraz Skotarek i Oniszk

Norwid: Usowicz, Schamlewski, Żakieta, Kogut, Sługocki, Zrjakowski, Dembiec (libero) oraz Rajsner, Kraś i Modzelewski