Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 sierpnia 2019
Bernarda i Sobiesława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 32 (1431) 2019-08-08
  W NUMERZE:
» Rozmowy o współpracy
»  Ekonomia, kosmetologia, turystyka i rekreacja
»  FUNDUSZ INFORMUJE. Zmiany w systemie wdrażania Programu „Czyste Powietrze”
» Międzynarodowy Dzień Długu Ekologicznego – czyli życie na ekologiczny kredyt
» Troska o „Zielone Płuca Śląska”
» Nadleśnictwo Siewierz. Leśnicy chronią ginące gatunki
»  Charyzmat wsi polskiej
» Dzieląc się szczęściem mnożymy je
» Spadkowicz za silny dla Skry
» Strażnicy miejscy pomagają pielgrzymom i turystom
» GIEKSA Arena nie sprzyja Rakowowi
» „Trenerski dwugłos”: RKS Raków Częstochowa – MKS Cracovia Kraków
»  Skarb Kibica : RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA
»  Parkingowy Armagedon
»  Rząd PiS wspiera częstochowian
» Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej
» JONAS VINGEGAARD ZWYCIĘZCĄ ETAPU I NOWYM LIDEREM TOUR DE POLOGNE
» Zachwycony historią Olsztyna. Pasje pana Jana
» Niebezpieczna zabawa
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 88. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości"
» Premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze
» Filipek czeka na Państwa pomoc. Bardzo jej potrzebuje
» GIEKSA Arena odczarowana!
» Medale polskich strażaków na Igrzyskach Olimpijskich Służb Mundurowych w Chinach


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
felieton
BONA FIDE. Najlepszą obroną – atak
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Dzisiaj, po tragicznym wydarzeniu w Gdańsku, tematem numer jeden jest likwidacja wszechobecnej w mediach, Internecie i polityce, tak zwanej mowy nienawiści. Co najdziwniejsze, najwięcej o tym krzyczą ci, którzy są autorami budowania wrogości i zawziętości. Bo przecież to PO systemowo, od wielu lat rozkręca tę niszczycielską machinę, mającą zmieść PiS z publicznej przestrzeni.


Zaczęło się po pierwszym szoku, z chwilą objęcia przez PiS rządów w 2005 roku. Wówczas członków i zwolenników PiS ochrzczono mianem „pisuarów”, a braci Kaczyńskich wyszydzano i wyśmiewano z powodu niskiego wzrostu. Niedługo potem usłyszeliśmy o „dorzynaniu pisowskiej watahy” autorem tego ohydnego zwrotu jest prominentny polityk PO Radosław Sikorski.
Po Katastrofie Smoleńskiej, 10 kwietnia 2010 roku, dorzynanie przybrało na sile. Pamiętamy blokady i protesty przeciwko pochowaniu Pary Prezydenckiej na Wawelu. Pamiętamy oddawanie moczu na modlących się ludzi pod pałacem prezydenckim, usuwanie siłą palących się jeszcze zniczy i krzyża. Pamiętamy lżenie, szczucie i wyzwiska, obrzydliwie żarty o „zimnym Lechu” i „kaczce po smoleńsku”. I jakże obrzydliwe stwierdzenie Palikota: „Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż Europie”. Jeszcze w tym samym roku, 19 października, pochodzący z Częstochowy taksówkarz napadł z nożem na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi i z premedytacją zabił pracownika Marka Rosiaka, a drugą osobę ciężko ranił. I jeszcze się odgrażał, że chciał zmordować Jarosława Kaczyńskiego.
Apogeum nienawiści przyszło w 2015 roku, po zwycięskich wyborach PiS na prezydenta Polski i do Parlamentu. Totalna opozycja przeżyła jeszcze większy wstrząs, bo musiała oddać władzę znienawidzonemu przez siebie PiS. Nie zaakceptowała demokratycznych wyborów i zaczęło się totalne obrzucanie błotem. Destrukcje w Sejmie, bezzasadna i bezustanna krytyka. Szef PO Schetyna mówi o strząsaniu pisowskiej szarańczy. Ewa Kopacz - o PiS cuchnącym naftaliną.
Po zabójstwie prezydenta Adamowicza zamiast opamiętania kolejne bicie piany i skomasowany atak. Dla totalnej opozycji brak prawidłowej ochrony imprezy Orkiestry, to wina PiS. To, że PiS z szacunkiem odniósł się do śmierci prezydenta Gdańska i jego rodziny źle. Uczestnictwo prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości pogrzebowej też było solą w oku. Za autentyczny smutek z powodu tragedii i wyciągnięcie pomocnej ręki najważniejsze głowy w państwie otrzymały pogardę: polityczny, oskarżycielski atak, zaserwowany im już podczas Mszy Pogrzebowej przez brata zmarłego, jednego z księży, a nawet żonę zmarłego.
Dlaczego tym razem podczas pogrzebu nie było blokad, awantur pod kościołem? Bo to są metody totalnej opozycji: słynnych obrońców sobie dedykowanej i wiadomej demokracji PO i Nowoczesnej i ich popleczników. A ci rozsiedli się w pierwszych ławach w kościele, aby doświadczyć politycznego show i obmyślać kolejne ataki na PiS. I teraz grupa najbardziej zagorzałych ,,obrońców demokracji" z KOD-u przystąpiła do blokady budynku Telewizji Polskiej oraz atakowania dziennikarzy i pracowników tej stacji. Wszelkie granice protestujący przekroczyli aktem brutalnej i agresywnej napaści na dziennikarkę Magdalenę Ogórek. Jeszcze bardziej zdumiewają niewybredne komentarze polityków PO i ich wyznawców. W osłupienie wprowadza karygodna wypowiedź częstochowskiej posłanki PO Izabeli Leszczyny, która przekracza już wszelkie normy debaty publicznej. Atak na dziennikarkę TVP skwitowała dwoma przysłowiami: „kto jakim mieczem wojuje, od takiego ginie" i ,,poniósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka". W przypadku pani Ogórek takie odniesienie jest ,,jak kulą w płot". Mądrości posłanki pozostaje spuentować innym przysłowiem: ,,widać po słowie, co u kogo w głowie.”
Siewcy nienawiści dostali bodziec. I z pewnością w roku wyborczym nie omieszkają z niego nie skorzystać, bo przecież najlepszą obroną jest atak. A to jest dla totalnej opozycji podstawą do działania.
Czeka nas bardzo ciężki rok walki o Polskę. Mądrą i suwerenną.URSZULA GIŻYŃSKA


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl