Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 25 czerwca 2019
Łucji i Wilhelma
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA

Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”

Raków zwyciężył Legię
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Drużyna pod wodzą Marka Papszuna nie zwalnia tempa. Częstochowianie tym razem wyeliminowali warszawską Legię z Totolotek Piłkarskiego Pucharu Polski. Sukces częstochowian był zapisany w gwiazdach. Teraz trofeum jest już na wyciągnięcie ręki.

Częstochowianie dokonali wielkiej rzeczy i znaleźli się w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju. Gospodarze nie przestraszyli się aktualnego Mistrza Polski i obrońcy trofeum i spotkanie zaczęli bez żadnych kompleksów.
Już w 4 minucie piłkarze Rakowa objęli prowadzenie. Piotr Malinowski otrzymał piłkę na prawej stronie boiska, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Radosława Majeckiego. Dość powiedzieć, że Raków był drużyną zdecydowanie lepszą od gości i raz po raz stwarzał sobie kolejne okazje do zdobycia bramek.
Niestety, ale przyjezdni w 30 minucie zdobyli wyrównującą bramkę. W środku pola Arkadiusz Kasperkiewicz beznadziejnie przyjął podanie i piłkę natychmiast przejął Kasper Hämäläinen. Fin zagrał na lewo do wbiegającego Michała Kucharczyka i grający w tym spotkaniu w ataku skrzydłowy ze spokojem płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał interweniującego Jakuba Szumskiego.
Tuż przed przerwą gospodarze mogli zdobyć gola na 2:1, jednak po strzale głową Andrzeja Niewulisa piłkę pewnie złapał Radosław Majecki.Drugą część spotkania dużo lepiej rozpoczęli goście. Najpierw na bramkę Rakowa niecelnie uderzał Hämäläinen a następnie w sobie tylko wiadomy sposób bardzo mocny strzał zza pola karnego Medeirosa, obronił Jakub Szumski, wyciągając się jak struna.
W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i o tym, która drużyna wystąpi w Półfinale Totolotek Pucharu Polski musiała rozstrzygnąć dogrywka. Z kolei Tomáš Petrášek po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony głową uderzył mocno, ale prosto w ręce Majeckiego, a w 108 minucie po rozegraniu rzutu wolnego Miłosz Szczepański uderzył z dystansu płasko i mocno tuż obok słupka.
W 112 minucie Raków ponownie objął prowadzenie. Na prawej stronie Daniel Bartl bardzo długo szukał sobie miejsca na dośrodkowanie aż w końcu posłał piłkę prosto na głowę Andrzeja Niewulisa, który mocnym strzałem pokonał Radosława Majeckiego.
Goście kończyli spotkanie w 10, kiedy to w 115.minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Carlos Miguel Ribeiro Dias „Cafú”.

Raków tym samym odniósł zasłużone zwycięstwo i obok Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok i Miedzi Legnica zameldował się w półfinale Totolotek Piłkarskiego Pucharu Polski.

Warto odnotować, że z wysokości Trybuny ViP spotkanie Rakowa z Legią Warszawa oglądali m.in: Senator RP – Artur Warzocha, Prezes Legii Warszawa – Dariusz Mioduski, Prezes PZPN – Zbigniew Boniek, który nie krył rozczarowania tym, jak obecnie wygląda stadion, na którym rozgrywa swoje mecze lider Fortuna 1. Ligi, zmierzający pewnie do ekstraklasy. Byli również: selekcjoner Piłkarskiej Reprezentacji Polski U-20 i były piłkarz Rakowa jak i Legii – Jacek Magiera oraz znany piosenkarz Wojciech Gąssowski.

13.03.2019, g. 18:00: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – KP Legia Warszawa 2:1 pd, (1:1, 1:1):

Bramki:

1:0: Malinowski 4'
1:1: Kucharczyk 30'
2:1: Niewulis 112'

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Schwarz 54' (faul), Kun 95' (faul) – Carlos Miguel Ribeiro Dias „Cafú” 62' (faul), Jędrzejczyk 111' (faul), Carlos Daniel López Huesca „Carlitos” 118' (faul). Czerwona kartka (za drugą żółtą): Carlos Miguel Ribeiro Dias „Cafú” 115' (faul). Widzów: 3990.

RKS Raków Częstochowa: 29. Jakub Szumski – 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 28. Arkadiusz Kasperkiewicz, 13. Piotr Malinowski (117' 26. Łukasz Góra), 17. Petr Schwarz, 10. Igor Sapała, 20. Mateusz Zachara (58' 30. Miłosz Szczepański), 19. Marcin Listkowski (85' 27. Daniel Bartl), 23. Patryk Kun – 96. Sebastian Musiolik (95' 45. Patrick Friday Eze).

Rezerwowi: 1. Michał Gliwa – 7. Rafał Figiel, 32. Szymon Lewicki.

Trener: Marek Papszun.

KP Legia Warszawa: 30. Radosław Majecki – 41. Paweł Stolarski, 44. William Rémy, 55. Artur Jędrzejczyk (kpt), 14. Adam Hloušek, 45. Iuri Medeiros (75' 23. Salvador Agra), 26. Cafú, 7. Domagoj Antolić, 22. Kasper Hämäläinen (82' 99. Sandro Kulenović), 21. Dominik Nagy (46' 27. Carlitos) – 18. Michał Kucharczyk (110' 50. Mateusz Praszelik).

Rezerwowi: 33. Radosław Cierzniak – 4.Mateusz Wieteska, 24. Andre Martins.

Trener: Ricardo Sa Pinto