Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 23 maja 2019
Iwony i Dezyderego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 21 (1420) 2019-05-23
  W NUMERZE:
» Europoseł Jadwiga Wiśniewska Ambasadorem Polski Przyjaznej Osobom Starszym
» SPRZĄTAJMY PO PSACH, NIE DOKARMIAJMY GOŁĘBI
» Konferencja w sprawie ochrony powietrza
» KALENDARIUM EKOLOGICZNE
» GRATULUJEMY. Sukces Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelcu.
» CZĘSTOCHOWA. SLD i PO prezentują mieszkańcom gigantyczną podwyżkę za śmieci
» POD PATRONATEM ,,GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ". - NOWE POKOLENIE
» KONKURS POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. „Zofia Kossak na nowo – komiksowo”
» X Parada Postaci Literackich
» ŻYCZENIA DLA STRAŻAKÓW
» ANNA PURSKA
» PIĘKNO I KUNSZT
» Koncert w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski
» 100-lecie Polski Wolnej – maj 1919 rok
»  BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Od Monte Cassino do Bolonii
» Monte Cassino – duma i chwała Wojska Polskiego
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY. Pułkownik Sztabu Generalnego Adam Nałęcz-Nieniewski
» Zapomniana legenda częstochowskiego sportu i podziemia - Stanisław Wizner (1893-1942)
» Kartki z kalendarza - kartki maja
» WYDAWNICTWO REPLIKA
» 29 medali dla Polski
» GRATULUJEMY. Sukces młodego częstochowianina
» LAURY DLA CZĘSTOCHOWSKICH TENISISTÓW
» PIŁKA NOŻNA. Raków Mistrzem Fortuna 1. Ligi!
» SPORT W GMINACH
» SPORT W GMINACH
» AZS 2020 MISTRZEM POLSKI KADETÓW
» INWESTYCJE WE MSTOWIE
»  Nowa linia sezonowa przyśpieszona 67R utworzona w porozumieniu pomiędzy gminami Częstochowa i Olsztyn
» POD PATRONATEM ,,GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. O bezpieczeństwie na drodze w Mstowie
» W Koskach koło Panek zaśpiewano „Sto lat”
» Z RAPORTÓWKI POLICJANTA
» BEZPŁATNE WARSZTATY DLA BEZROBOTNYCH
» Z ortografią na ty


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Agro-bud-500

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Co dalej ze miejskim stadionem piłkarskim?
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
WOKÓŁ PIŁKI NOŻNEJ I INWESTYCJI.


Na wniosek Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość, złożony 2 kwietnia 2019 roku, 9 lutego 2019 roku zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta Częstochowy. Tematem dyskusji była budowa miejskiego stadionu Rakowa przy ul. Limanowskiego w Częstochowie. – Najwyższa pora wstrząsnąć władzami miasta, aby zaczęli modernizować stadion. Inaczej przepadnie 10 milionów złotych uzyskanych z Ministerstwa Sportu, dzięki staraniom posła Szymona Giżyńskiego i senatora Artura Warzochy – komentuje przewodniczący Klubu Radny PiS Piotr Wrona.

Przypomnijmy. Od wielu lat Klub Raków stara się o modernizację stadionu piłkarskiego. Chodzi o dostosowanie go do standardów umożliwiających rozgrywki w wyższej lidze. W ubiegłym roku Ministerstwo Sportu zadeklarowało, że na inwestycję przeznacza 10 milionów złotych. Pieniądze miały być przelane po skierowaniu przez Urząd Miasta do Ministerstwa prawidłowo wypełnionego wniosku o dofinansowanie, w którym uwzględnia się przystawanie stadionu do szkolenia młodych adeptów sportu. O tym wyraźnie i stanowczo we wrześniu ubiegłego roku mówili przebywający w Częstochowie minister Witold Bańska i wiceminister Jacek Stawiarski. Jednak jak dotąd taki wniosek do Ministerstwa nie dotarł. Władze miasta upierają się bowiem, że od Ministerstwa Sportu muszą otrzymać 20 milionów złotych. Dopiero po uzyskaniu takiej deklaracji mają wystosować wniosek i zagwarantować odpowiednie fundusze w budżecie. Gwoli dopełnienia trzeba powiedzieć, że koszt modernizacji stadionu przewiduje się na około 40 milionów złotych. W swym uporze prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego podwładni prezydenci i radni trwają do dzisiaj. A 10 milionów złotych czeka, ale tylko do czasu.
Gościem honorowym nadzwyczajnej sesji był senator Artur Warzocha. W swej wypowiedzi merytorycznie wypunktował drogę do pozyskania funduszy na rzecz budowy stadionu i trudności, jakie ta inwestycja napotyka ze strony magistratu. Należy tu podkreślić, że w tej sprawie zabiegali tylko parlamentarzyści PiS – poseł Szymon Giżyński i senator Artur Warzocha, przy wsparciu pozostałych parlamentarzystów PiS z regionu częstochowskiego. I to zapewne stoi ością w gardle lewicowym władzom Częstochowy. Za wszelką cenę muszą zrobić wszystko, aby PiS nie odniósł sukcesu. Jakże błędne myślenie, bo nie o sukces PiS tu chodzi, ale o dobro miasta i mieszkańców. O dobro sportowców.
I to podczas sesji podkreślał senator Artur Warzocha. Wskazywał na odsunięcie osobistych animozji i politycznych niechęci. – Działajmy ponad podziałami, działajmy razem dla dobra wspólnego – mówił. Przypomniał także, że minister sportu obiecał, że w toku realizacji inwestycji Ministerstwo może przekazać kolejne środki. Tylko trzeba wreszcie poważnie i odpowiedzialnie podejść do tej inwestycji.

Radni Klubu PiS Dorota Majer, Katarzyna Jastrzębska, Beata Struzik, Monika Pohorecka, Artur Gawroński, Piotr Kaliszewski, Konrad Jarzyński, Paweł Ruksza i Andrzej Sowa z pełnym zaangażowaniem drążyli temat opóźnień i powstałych niejasności wokół tej inwestycji. – Wszyscy mieliśmy to poczucie, że to dzięki nam i naszemu wnioskowi udało się zmobilizować nieobecnego na sesji prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka do wpisana tego zadania do Wieloletniego Planu Finansowego. Jest niezbędne do uzyskania dofinansowania w kwocie 10 mln od Ministerstwa Sportu – mówi radny Piotr Wrona.
Podczas sesji radni PiS przedstawili materiał filmowy przedstawiający sytuację w sprawie newralgicznej budowy stadionu.

Konsekwencją działań radnych Prawa i Sprawiedliwości i nadzwyczajnej sesji było głosowanie na zwyczajnej sesji Rady Miasta Częstochowa. Wreszcie, zgodnie, wszyscy radni przegłosowali zabezpieczenie środków miejskich na rozbudowę Stadionu Miejskiego „Raków”. A jeszcze wcześniej, 5 kwietnia 2019 roku magistrat podpisał umowę na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, za kwotę blisko 331 tys. zł. Opracowanie dokumentu zajmie dwa miesiące, a następnie ruszy przetarg na realizację prac budowlanych. Na zadanie „Prace przygotowawcze i wkład własny do rozbudowy infrastruktury sportowej w Częstochowie, w tym budowa Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie” zapisane zostaną nakłady w łącznej kwocie 37,7 mln zł (z limitami wydatków: 13,7 mln zł na 2019 r., 20,2 mln na 2020 r. oraz 3,8 mln zł na 2021 r.).
UG


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl