Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 20 czerwca 2019
Bogny i Florentyny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”
» Pielęgniarstwo to powołanie
» ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

kol. 1

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
SZPITALNICTWO. Bielski SOR już po przebudowie
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Po dwóch latach ukończono inwestycję polegającą na przebudowie i doposażeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W uroczystym otwarciu SOR-u uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski.


„Gratuluję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Standard wykończenia i jakość zastosowanych rozwiązań sprawiają, że mieszkańcy regionu będą mogli być leczeni na najwyższym poziomie. Ochrona zdrowia jest jednym z priorytetów władz regionu, a ten szpital zajmuje szczególne miejsce na mapie jednostek służby zdrowia” - powiedział marszałek Jakub Chełstowski.
Celem była poprawa warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Dzięki temu zwiększono przestrzeń użytkową bielskiego SOR-u, a także zakupiono nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.
Łącznie wartość inwestycji to 8,3 mln zł, w tym dofinansowanie zewnętrzne: ponad 5,9 mln zł i środki własne: przeszło 2,35 mln zł. W ramach inwestycji szpital realizował dwa projekty, które uzyskały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w dwóch kolejnych edycjach konkursu: Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Pierwszy projekt: „Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych i właściwej segregacji w stanach zagrożenia zdrowia i życia” zakwalifikowano do dofinansowania w październiku 2016 r. W jego ramach zrealizowano przede wszystkim prace związane z przebudową pomieszczeń oddziału oraz zakupiono zabudowę meblową i w niewielkim zakresie sprzęt. Wartość projektu to ponad 5,5 mln zł.
Drugi projekt: „Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej w celu poprawy warunków udzielania świadczeń medycznych w stanach zagrożenia zdrowia i życia” uzyskał dofinansowanie w grudniu 2017 r. Za przyznane pieniądze zakupiono sprzęt i aparaturę medyczną na potrzeby bielskiego SOR-u. Wartość projektu wyniosła ponad 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie stanowiło przeszło 2,2 mln zł.
Ponadto poza pokryciem wkładu własnego w wymienionych projektach szpital z własnych środków sfinansował zakup wyposażenia dodatkowego oraz konieczne naprawy i remonty na łączną kwotę przeszło 180 tys. zł.
Dzięki zrealizowanej inwestycji szpital zyskał nowoczesny, przestronny SOR, spełniający wszystkie współczesne standardy związane z udzielaniem świadczeń medycznych pacjentom w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Oddane do użytkowania pomieszczenia są klimatyzowane, wyposażone w wentylację mechaniczną, węzły sanitarne.
Z kolei dzięki realizacji drugiego projektu bielski szpital zyskał niezbędną aparaturę medyczną. Zakupiono: aparat RTG przewoźny, aparat USG (z Dopplerem), 2 szt. aparatów do znieczulenia, 19 kardiomonitorów wraz z centralą monitorującą, 3 szt. defibrylatorów, 4 szt. ssaków elektrycznych, 3 szt. aparatu do ogrzewania pacjenta, zestawy do trudnej intubacji, zestawy do ogrzewania płynów infuzyjnych, 2 szt. respiratorów transportowych, 4 szt. respiratorów stacjonarnych, stoły zabiegowe, aparaty EKG, aparaty do koagulacji, urządzenie do mechanicznego masażu klatki piersiowej, lampy operacyjne jezdne, fotele okulistyczno-laryngologiczne, mikroskop laryngologiczny, lampę szczelinową, 10 szt. wózków transportowych do przewożenia pacjenta w pozycji leżącej, 10 szt. wózków transportowych do przewożenia pacjenta w pozycji siedzącej, 42 szt. pomp infuzyjnych - stanowiska intensywnej terapii zestaw 12 pomp i 4 szt. monitorów diagnostycznych.

Biuro prasowe


R


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl