Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 20 czerwca 2019
Bogny i Florentyny
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 25 (1424) 2019-06-20
  W NUMERZE:
» Jasna Góra obroniona
» Skra Ladies Częstochowa z awansem do drugiej ligi!
» Mstowska Noc Świętojańska
»  CZĘSTOCHOWA. Utonięcie na akwenie Adriatyk
» Tir oraz samochód osobowy w zderzeniu czołowym
» Częstochowski przedsiębiorca spowodował śmiertelny wypadek
» Trening z mistrzynią
» Młodziez u steru
» 40 lat MOSiR w Częstcohowie
» Studia dualne, nowe kierunki
»  „Rola pielęgniarki w ochronie zdrowia”
» Pielęgniarstwo to powołanie
» ZC Michaś mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

kol. 1

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
Gazeta Częstochowa
Śląskie inwestuje w talenty
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Najlepsi uczniowie z regionu otrzymali stypendia w ramach programu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – IV edycja”


W uroczystej gali wręczenia stypendiów uczestniczyli przedstawiciele władz województwa: marszałek Jakub Chełstowski i członkowie Zarządu, Izabela Domogała i Michał Woś.

„Młodzi ludzie są naszą największą inwestycją. Wspieranie ich pasji i docenienie ciężkiej pracy ma ogromne znaczenie dla nich, ich opiekunów, ale również dla rozwoju województwa. Mam nadzieję, że zechcą kontynuować naukę w naszych uczelniach, a po jej zakończeniu zostaną w województwie śląskim i wykorzystają swoją wiedzę i potencjał, by rozwijać swoje kariery i cały region” – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

„Śląskie. Inwestujemy w talenty” to projekt samorządu województwa, realizowany przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa i budżetu województwa. W ramach projektu uczniom i uczennicom przyznawane zostaną stypendia w wysokości 5 tys. zł na okres roku szkolnego. Uczniowie, w trakcie pobierania stypendium, podlegają opiece dydaktycznej nauczyciela, pedagoga lub doradcy zawodowego zatrudnionego w szkole, do której uczęszczają. Celem tej opieki jest wsparcie ucznia w wykorzystaniu przyznanego stypendium na cele edukacyjne i monitorowanie jego osiągnięć.

Projekt jest realizowany w edycjach i obejmuje okres danego roku szkolnego.

W dotychczasowych trzech edycjach projektu wsparciem zostało objętych 1708 uczniów, a całkowita wartość stypendiów zamknęła się w kwocie 13,2 mln zł. W IV edycji pula środków to ponad 5 mln zł, a liczba uczniów objętych wsparciem w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych to 634 osoby. Podczas oceniania wniosków o przyznanie stypendium brane pod uwagę są nie tylko średnie ocen z przedmiotów kierunkowych (matematyka, język obcy i przedmiot wybrany przez ucznia) i średnia ze wszystkich przedmiotów, ale także udział w konkursach i olimpiadach, wielodzietność rodziny oraz niepełnosprawność ucznia. Średnia ocen ze wszystkich przedmiotów wszystkich stypendystów czwartej edycji to 5,5.

Uczniowie najczęściej przeznaczają uzyskane środki na zakup pomocy naukowych: komputerów, podręczników, oprogramowania i udział w zajęciach dodatkowych m.in. kursach i obozach językowych, korepetycjach.Biuro prasoweWydział Komunikacji Społecznej Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl