Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 38 (1230) z 2015-09-24, dział : informacje

Czwartki u św. Zygmunta

Parafia św. Zygmunta w Częstochowie z Duszpasterstwem Środowisk Twórczych rozpoczynają w październiku nową inicjatywę kulturalną w zrewitalizowanym obiekcie poklasztornym przy ul. Krakowskiej 1. - cykl czwartkowych wydarzeń, na który złożą się koncerty muzyki klasycznej, wykłady-dialogi o kulturze, których gospodarzem będzie ks. Mikołaj Węgrzyn – duszpasterz Środowisk Twórczych oraz spotkania z podróżnikami i misjonarzami.
Przedsięwzięcie rozpocznie koncert wokalny z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki - 1 października w wykonaniu sopranistki Małgorzaty Pietrzykowskiej i pianisty Andrzeja Zawadzkiego. W programie znajdą się m.in. arie z oper i operetek: Bizeta, Offenbacha i Lehara.

W kolejny czwartek, 8 października z publicznością nt. muzyki w nauczaniu papieża Benedykta XVI rozmawiać będzie ks. prof. Kazimierz Szymonik. Październikowe czwartki u św. Zygmunta zakończy wieczór z dyrektorem Muzeum Częstochowskiego - Januszem Jadczykiem, który w ramach spotkań „Okiem podróżnika” opowie o Kubie (15.10).

Wstęp wolny.


r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone