Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 6 (1301) z 2017-02-09, dział : WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA

Modlitwa parlamentarzystów

2 lutego 2017 roku, w Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, na Jasnej Górze miała miejsce 28. Pielgrzymka Parlamentarzystów.


Do jasnogórskiego sanktuarium przybyło kilkudziesięciu posłów i senatorów RP, w przeważającej większości z Prawa i Sprawiedliwości. Przewodził im krajowy duszpasterz parlamentarzystów ks. dr Piotr Burgoński. Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i posłanka Elżbieta Kruk (oboje z PiS) na ręce przeora Jasnej Góry, o. Mariana Waligóry, przekazali dla Sanktuarium akty uchwał Sejmu i Senatu, ustanawiające rok 2017 Rokiem Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W pielgrzymce nie mogło zabraknąć parlamentarzystów częstochowskich. Obecni byli: posłanka Platformy Obywatelskiej Halina Rozpondek oraz posłowie Prawa i Sprawiedliwości Szymon Giżyński i Konrad Głębocki.
W Kaplicy Różańcowej parlamentarzyści wysłuchali rozważań ojca Jana Mazura. Paulin mówił o prawdzie w życiu osobistym, społecznym i politycznym. Natomiast podczas Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej metropolita częstochowski abp Wacław Depo zwrócił szczególną uwagę na zagrożenie utraty chrześcijańskich korzeni kultury, wiary i moralności. Proces ten – jak podkreślał Arcybiskup – zatacza coraz szersze kręgi i przyczynia się do niszczenia tożsamości Europy.
Poseł Szymon Giżyński akcentowała, iż doroczna Pielgrzymka Parlamentarzystów jest wyrazem wdzięczności dla Królowej Polski za opiekę nad Ojczyzną. – Wspólnie modlimy się o pokój i błogosławieństwo dla Polski. Wspólnie dziękujemy za łaski jakimi nas obdarza Matka Boża – powiedział poseł Szymon Giżyński.

Zdjęcia: BPJG/Krzysztof Świertok


GAW

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone