Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 8 (1303) z 2017-02-23, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

CZĘSTOCHOWA NA PODIUM KONKURSU „ŚWIEĆ SIĘ Z ENERGĄ”

Częstochowa zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskiej edycji konkursu „Świeć się z Energą” na najpiękniej rozświetlone miasto. Tym samym wywalczyła sprzęt AGD, który zostanie przeznaczony na cele dobroczynne.
W ósmej edycji corocznego świątecznego plebiscytu, o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczyło prawie 100 miejscowości. Przez blisko dwa miesiące mieszkańcy całego kraju oddawali głosy, wybierając najpierw regionalnych, a potem ogólnopolskich laureatów. Częstochowa, po zwycięstwie na etapie wojewódzkim, ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu w kraju. Pierwsze zdobył Zamość, a drugie Stalowa Wola.


Oprócz miana najpiękniej rozświetlonych, uczestniczące w zabawie miasta rywalizowały również o nagrody dla wskazanych placówek pomocy społecznej. Dla zwycięzcy plebiscytu Grupa Energa ufundowała energooszczędny sprzęt AGD wart 50 tys. zł, a dla pozostałych 15 finalistów po 10 tys. zł.

W ubiegłorocznej edycji plebiscytu Częstochowa również zwyciężyła na etapie wojewódzkim, a w ostatecznej klasyfikacji zajęła 4 miejsce. Tym samym wygrała sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który trafił do podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom ze Środowisk Zagrożonych „Amicus”.

Oprócz samej rywalizacji miast, podczas zabawy „Świeć się z Energą” zorganizowano również indywidualny konkurs fotograficzny. Spośród blisko 3000 zgłoszonych zdjęć, zarówno internauci, jak i jury wyłonili autorów najlepszych prac. Trafi do nich ponad 100 nagród rzeczowych. Dodatkowo, o tytuł „Jaśnie Galerii” walczyły również udekorowane obiekty handlowe.


Więcej informacji dostępnych jest na stronie:

http://swiecsie.wp.pl/artykuly/one,4,,53,zamosc-swietlna-stolica-polski-oraz-zakonczenie-innych-konkursow-.html

r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone