Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 10 (1305) z 2017-03-09, dział : kultura

BLACHOWNIA. Ekologiczna gmina

Projekt złożony we wrześniu ubiegłego roku przez burmistrza Blachowni Sylwię Szymańską: „Rekultywacja śródmiejskiego zbiornika w Blachowni wraz z zagospodarowaniem przyległego otoczenia” został najwyżej oceniony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Ministerstwo Ochrony Środowiska w ogólnopolskim konkursie na dotacje Unii Europejskiej i otrzyma dofinansowanie na oczyszczenie zbiornika wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu.

Przez ocenę formalną i merytoryczną I stopnia przebrnęły jedynie 3 projekty w Polsce. Rezultatem kilkunastu miesięcy pracy jest uzyskanie ponad 12 mln zł (85 proc. wartości projektu) na przedsięwzięcie, na które Blachownia czekała dziesiątki lat.
Materiał ukazał na stronie: "Częstochowska Gazeta Ekologiczna" (wydanie papierowe), której publikację współfinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


KG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone