Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 10 (1305) z 2017-03-09, dział : sport

PIŁKA NOŻNA. Zimny prysznic

Piłkarze częstochowskiego Rakowa bardzo źle rozpoczęli rundę wiosenną. Przed licznie zgromadzoną publicznością doznali pierwszej porażki w bieżącym sezonie - przegrywając z GKS-em Bełchatów 0:1.

Premierowa odsłona nie przyniosła goli, jednak emocji na boisku nie brakowało. Goście blisko otwarcia wyniku byli w 20.minucie, jednak uderzenie Szymona Zgardy zablokowali defensorzy gospodarzy. Rakowianie najbliżej zdobycia bramki byli w 35.minucie, kiedy to w polu karnym przyjezdnych nieprzepisowo powstrzymywany był Piotr Malinowski. Będący najbliżej całej sytuacji arbiter główny, Robert Marciniak, z Krakowa, bez wahania wskazał na „wapno”.

Rzutu karnego jednak nie wykorzystał jego etatowy wykonawca Rafał Figiel. Intencję strzelca doskonale „wyczuł” Kamil Bruchajzer. Raków mógł 60 sekund później strzelić bramkę, jednak uderzenie Tomasza Wróbla skutecznie zablokowali obrońcy „Brunatnych”.

Druga część spotkania rozpoczęła się bardzo źle dla gospodarzy. Zaledwie trzy minuty od po zmianie stron, w polu karnym Rakowa faulowany przez Tomasza Płonkę był Marcin Grolik.
Sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie gości – Patryk Rachwał.

Częstochowianie mogli ten mecz przynajmniej zremisować, ale zabrakło szczęścia. W 83.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Figla- główkował Tomas Petrasek, ale minimalnie niecelnie. W konsekwencji niedzielnej porażki, Raków stracił fotel lidera na rzecz opolskiej Odry. Kolejne spotkanie o ligowe punkty- drużyna pod wodzą Marka Papszuna rozegra w sobotę, 11 marca br. O godzinie 15:00 w Wejherowie z tamtejszym Gryfem. Wejherowianie z dorobkiem 22.punktów plasują się w drugoligowej tabeli na 12.miejscu.

5 marca 2017, 14:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków) :

RKS Raków Częstochowa – GKS Bełchatów 0:1, (0:0)

Bramka: 0:1 – Rachwał 48' (k).

Żółte kartki : Góra 19' (faul), Figiel 21' (faul), Petrasek 26' (faul), Sołowiej 90+3' ( niesportowe zachowanie) - Grolik 26' (niesportowe zachowanie), Rachwał 45' (faul), Pisarczuk 49' (faul). Widzów : 3086.

RKS Raków Częstochowa : 33. Kamil Czapla - 17. Przemysław Oziębała, 15. Łukasz Sołowiej, 2. Tomáš Petrášek, 26. Łukasz Góra, 13. Piotr Malinowski - 6. Filip Kowalczyk (80' 11. Jakub Łabojko), 5. Tomasz Margol (86' 25. Łukasz Siedlik), 7. Rafał Figiel (kpt), 23. Tomasz Wróbel (66' 10. Adam Czerkas) - 9. Tomasz Płonka (84' 27. Przemysław Mizgała).

Rezerwowi: 1. Mateusz Lis, 16. Kamil Wojtyra, 18. Lukas Duriska.