Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 10 (1305) z 2017-03-09, dział : INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI

Z raportówki policjanta

Pożar przy ulicy Rejtana 27 lutego około godz. 18:00 w Częstochowie przy ulicy Rejtana, z budynku Centrum Interwencji Kryzysowej oraz pobliskiego ośrodka, w związku z pożarem, ewakuowano łącznie 33 osoby w tym sześcioro dzieci.W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała. Dwie osoby dorosłe przewieziono do szpitala z uwagi na lekkie zatrucie tlenkiem węgla. Trwa ustalanie okoliczności pożaru, a o jego przyczynach wypowie się biegły z zakresu pożarnictwa.

POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Pożar przy ulicy Rejtana
27 lutego około godz. 18:00 w Częstochowie przy ulicy Rejtana, z budynku Centrum Interwencji Kryzysowej oraz pobliskiego ośrodka, w związku z pożarem, ewakuowano łącznie 33 osoby w tym sześcioro dzieci.W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała. Dwie osoby dorosłe przewieziono do szpitala z uwagi na lekkie zatrucie tlenkiem węgla. Trwa ustalanie okoliczności pożaru, a o jego przyczynach wypowie się biegły z zakresu pożarnictwa.

apaść na policjantów
25 lutego do jednego z mieszkań przy ulicy Rejtana w Częstochowie, w związku z awanturą, zostali wezwani policjanci.W trakcie legitymowania osób przebywających w mieszkaniu 48-letnia kobieta wyciągnęła nóż z szafki i groziła jego użyciem względem interweniujących policjantów, mówiąc że ich zabije. Kobietę obezwładniono; usłyszała dwa zarzuty: czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji oraz znieważenia ich. Za te przestępstwa grozi jej do 12 lat więzienia.

reszt dla podejrzanego o pedofilię
22 lutego około godz.20:00 w Częstochowie na Placu Rady Europy funkcjonariusze, podczas pozorowanego spotkania z osobą podającą się za małoletnią, zatrzymali 36-letniego częstochowianina, podejrzanego o pedofilię. W trakcie przeszukania, w mieszkaniu mężczyzny ujawniono komputer z zapisanymi treściami pornograficznymi z udziałem dzieci. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Znaleziono rower…
15 lutego w Częstochowie na przystanku autobusowym przy ul. Szajnowicza-Iwanowa w Częstochowie znaleziono rower w kolorze czerwono-czarnym z napisem na ramie „PALOMA”. Właściciela roweru prosi się o kontakt z prowadzącym czynności asp.szt. Robertem Kaleta z Komisariatu Policji III w Częstochowie, ul. Kiedrzyńska 98. Należy powołać się na ldz. KP III 1153/17.
…i smartfona

16 lutego na wiadukcie przy ul. Mirowskiej w Częstochowie znaleziono smartfon marki Huawei koloru czarnego z etui. Właściciela telefonu, który przedstawi dokumenty telefonu oraz dowód zakupu przedmiotowego telefonu prosi się o kontakt z prowadzącym czynności st.asp. Sławomirem Zwolskim z Komisariatu Policji IV w Częstochowie. Należy powołać się na ldz. KP IV 1099/17.

POWIAT KŁOBUCKI
Poszukiwani świadkowie
Kłobuccy śledczy ustalają tożsamość mężczyzny, którego szczątki odnaleziono w lesie pomiędzy Nowinami a Kulejami. 3 grudnia 2016 roku w trakcie polowania prowadzonego w kompleksie leśnym należącym do Leśnictwa Połamaniec (Nadleśnictwo Herby), myśliwi odnaleźli ludzką czaszkę. Na miejscu, w trakcie oględzin, kłobuccy śledczy i technicy kryminalistyki, odnaleźli resztę szkieletu ludzkiego oraz ubrania, okulary i charakterystyczny rower.W tej sprawie wszczęto śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie. W toku postępowania przeprowadzono sekcję zwłok oraz pobrano próbki DNA. Biegli stwierdzili, że odnalezione szczątki należą do mężczyzny w wieku około 30-40 lat o wzroście około 165cm-170 cm.
Osoby, które posiadają informacjepomocne w ustaleniu tożsamości zmarłego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku: e-mail: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (34) 310 92 55, (34) 310 92 80 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.

Zatrzymani z narkotykami
Podczas kontroli osobowego opla na ul. Targowej w Przystajni kłobuccy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Gminy Krzepice, przy których znaleziono narkotyki. W samochodzie poza 20-letnim kierowcą jechało dwóch nietrzeźwych pasażerów: 25-latek oraz jego o 5 lat młodszy kolega, przy których stróże prawa odnaleźli biały proszek izawiniątko z zielonym suszem. Zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana.


POWIAT LUBLINIECKI
Zniszczył samochody w napadzie agresji
3 marca po godzinie 8 rano policjanci zatrzymali wandala, który na ulicy Wojska Polskiego w Lublińcu zniszczył dwa samochody – peugeota oraz forda mondeo, w których tylne drzwi były uszkodzone, a szyby wybite. 23-letni mieszkaniec Lublińca tłumaczył policjantom, że uszkodził samochody, ponieważ był zdenerwowany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Poszukiwany właściciel
25 lutego w kompleksie leśnym w pobliżu domków letniskowych po Hucie Florian, mieszkaniec Świętochłowic podczas spaceru ujawnił przykryte kocami kuchenkę gazową wraz piecykiem elektrycznym, o czym powiadomił policjantów. Mundurowi nie wykluczają, że urządzenia zostały skradzione i ukryte w lesie. Właściciel lub osoby posiadające informacje na temat zabezpieczonych przedmiotów, proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę st. asp. Mariuszem Boreckim, tel. 34/35 32 257.

POWIAT MYSZKOWSKI
Zatrzymany z narkotykami
3 marca na ulicy Pułaskiego w Myszkowie myszkowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej nissana, którym podróżował 38-latek. Mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania, celem odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa. Ponadto podczas przeszukania samochodu mundurowi znaleźli woreczek z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany.

Kradli we własnej wsi
Myszkowscy kryminalni ustalili, że na początku roku dwóch sprawców weszło na teren niezamieszkałej posesji w Suliszowicach i włamało się do pomieszczeń gospodarczych. Ich łupem padły piła elektryczna, wiertarka udarowa, szlifierka kątowa oraz dmuchawa elektryczna. Właściciel posesji – mieszkaniec Dąbrowy Górniczej – nawet nie przypuszczał, że został okradziony. Sprawcy to dwaj mieszkańcy Suliszowic w wieku 13 i 27 lat. Przy okazji tej sprawy wyszło na jaw, że obaj mają również związek z inną kradzieżą elektronarzędzi, której dokonali również w Suliszowicach. Wówczas ich łupem padły pilarka elektryczna, pilarka stołowa, oraz drabina aluminiowa. Mundurowi odzyskali skradzione mienie. 27-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, za co grozi mu nawet 10 lat za kratami, natomiast 13-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.AG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone