Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 12 (1307) z 2017-03-23, dział : sport

4 Turniej Tenisa Stołowego pamięci Mirka Czarnockiego

17 i 18 marca 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie odbył się 4. Turniej Tenisa Stołowego pamięci Mirka Czarnockiego, wybitnego pedagoga i artysty, który przez wiele lat pracował w częstochowskiej szkole plastycznej. Udział w nim wzięli uczniowie z czterech szkół: z dwóch z Katowic - Zespołu Szkół Plastycznych i Zespołu Szkół Muzycznych oraz dwóch z Częstochowy – Zespołu Szkół Plastycznych i Zespołu Szkół Muzycznych. Turniej.
Jeden z głównych organizatorów turnieju, nauczyciel wuefu Tomasz Pawlik, podkreśla, że ideą przedsięwzięcia jest kultywowanie pamięci zmarłego nauczyciela. – Mirosław był wspaniałym przyjacielem i kolegą, wielkim pasjonatem nie tylko sztuk pięknych, ale również sportu. Z zamiłowaniem uprawiał tenis stołowy, jazdę na rowerze. W ten sposób propagujemy także wśród młodzieży tę dyscyplinę sportu, która jest żywo zainteresowana turniejem i chętnie w nim uczestniczy – mówi Tomasz Pawlik. Jak dodaje Mirek Czarnocki był także wielkim społecznikiem, otwartym na wszelkie inicjatywny. – Był także patriotą i wpajał swoim uczniom miłość od Polski i polskiej sztuki – przypomina T. Pawlik.
– U nas w szkole kultura tenisa stołowego jest powszechna, często podczas przerw gramy z kolegami. W tym roku po raz pierwszy spróbowałam swoich sił. Nie znałam profesora Czarnockiego, ale był wychowawcą klasy, w której uczyła się mama mojej przyjaciółki. Jest pamiętany jako osoba bardzo szanowana przez uczniów, niezwykle miła i otwarta na sprawy młodzieży – mówi Weronika Chrząstek, uczennica drugiej klasy Liceum „Plastyka”.
Sonia Rywaniec, obecna maturzystka, jest stałą uczestniczką turnieju. – Brałam udział w każdej edycji i trzykrotnie zwyciężyłam. To dobra promocja sportu i aktywnego trybu życia. Znałam profesora Czarnockiego. Był bardzo pozytywną postacią i wspominam go z sentymentem – stwierdza Sonia Rywaniec.

Wyniki IV Memoriałowego Turnieju Tenisa Stołowego im. Mirka Czarneckiego.

Kategoria dziewczęta
1.miejsce Sonia Rybaniec ZSP Częstochowa, 2. Zuzanna Krystek Państwowa Ogólnokształcące Szkoła Muzyczna II stopnia Katowice, 3. Maja Stelmaszczyk ZSP Częstochowa.

Kategoria chłopcy
1.miejsce Kacper Kostrzewski Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia Katowice, 2. Adam Graf Zespół Szkół Plastycznych Katowice, 3. Jakub Wybraniec Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia Katowice.

Klasyfikacja drużynowa 1. miejsce Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia Katowice, 2. Zespół Szkół Plastycznych Częstochowa, 3. Zespół Szkół Plastycznych Katowice, 4. Zespół Szkół Muzycznych Częstochowa.

UG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone