Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 12 (1307) z 2017-03-23, dział : sport

Częstochowianin w kadrze Polski kadetów

12 marca 2017 roku ogłoszona została siatkarska kadra reprezentacji Polski U-19 na Mistrzostwa Europy kadetów. W jej składzie znalazł się częstochowianin Jędrzej Zaguła.
Jest to siatkarz Exact-Systems Norwida Częstochowa. Gra na pozycji przyjmującego. Mierzy 194 cm. Swoją siatkarską karierę zaczynał w Dzielnicowym Ośrodku Sportu Szkolnego przy PSP nr 2. Do jego największych sukcesów zaliczyć można srebrny medal Mistrzostw Polski młodzików oraz trzecie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na swoim koncie ma również kilka występów w Exact-Systems Norwidzie na pierwszoligowych parkietach pierwszoligowych sezonie 2016/2017. Były one na tyle przyzwoite, że został zauważony przez trenera Macieja Zendeła. Ponadto do kadry na ME 2017 zostali powołani gracze AZS 2020 Częstochowa: Remigiusz Kapica (atakujący), Damian Czetowicz (rozgrywający) oraz Kamil Szymura (libero).

Tegoroczny turniej, który wyłoni najlepszą narodową drużynę Starego Kontynentu, rozegrany zostanie w dniach 22-30 kwietnia 2017 w węgierskim Gyor i słowackiej Puchovie. Polacy znaleźli w grupie I, a ich rywalami będą: Rosjanie, Węgrzy, Belgowie, Bułgarzy, a także Włosi. Pierwszy mecz natomiast „biało-czerwoni” rozegrają już 22 kwietnia. W tym dniu przeciwnikiem Polski będzie reprezentacja Rosji. Warto podkreślić, iż Polacy są obrońcami trofeum sprzed dwóch lat. Zespoły, które znajdą się w czołowej szóstce rozgrywek, wystąpią w Mistrzostwach Świata kadetów w Bahrajnie na przełomie sierpień/wrzesień.
NORG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone