Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 13 (1308) z 2017-03-30, dział : GMINY I POWIATY

Z raportówki policjantaPOWIAT CZĘSTOCHOWSKI

Listonosz zatrzymany za kradzież
Tydzień po publikacji na polecenie Prokuratora Prokuratury Rejonowej Częstochowa Północ listu gończego za Cezarym P., listonoszem z Częstochowy, mężczyzna został zatrzymany. Podejrzany jest o to, że od 11 lipca do 23 września 2016 r., przywłaszczył powierzone mu pieniądze z przekazów emerytalno-rentowych i przekazów pocztowych w łącznej kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, a także o fałszowanie podpisów. Mężczyznę zatrzymano w Janowicach Wielkich pod Jelenią Górą.

Grozi do 5 lat więzienia.
3561 interwencji strażników miejskich
Straż Miejska w Częstochowie podsumowała działania przeprowadzone w lutym 2017 roku. W sumie było ich łącznie 3561, a 1895 podjęto w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców. Dzięki miejskiemu monitoringowi podjęto w lutym 199 interwencji.Funkcjonariusze zastosowali 2335 pouczeń, ostrzeżeń lub innych środków oddziaływania wychowawczego. Wypisali 605 mandatów oraz wszczęli 171 postępowań o podejrzenie popełnienia wykroczenia.W ramach bieżącej działalności strażnicy miejscy doprowadzili w lutym 171 osób do Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi.W ramach bieżącej współpracy z KMP i częstochowskimi komisariatami w lutym 2017 roku przekazano Policji 22 sprawy, w tym ujęto 22 osoby z czego 5 pod zarzutem popełnienia przestępstwa.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Częstochowy o zgłaszanie popełnianych wykroczeń do dyżurnego Straży Miejskiej (tel. 986).
17-latkowie z narkotykami
13 marca strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec dwóch 17-letnich mężczyzn, którzy w jednym z parków zażywali amfetaminę. Mężczyźni rozsypali biały proszek, nerwowo się rozglądali, a następnie wciągali go nosem. Sytuację widzieli pracownicy Straży Miejskiej. Strażnicy miejscy sprawę przekazali policjantom z I Komisariatu Policji.

POWIAT LUBLINIECKI

O krok od tragedii
16 marca po południu na ulicy Zjednoczenia w Ciasnej kierujący toyotą 45-latek uderzył w opuszczoną rogatkę i wjechał na tory. Po zatrzymaniu kierowca i pasażer zdążyli wybiec z pojazdu. Chwilę później w samochód uderzył pociąg towarowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a za spowodowanie tego zdarzenia 45-latek niebawem odpowie przed sądem.

Pracownik budowy zatrzymany za kradzież
13 marca po południu policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach przyjęli zgłoszenie o kradzieży materiałów budowlanych, do której miało dojść na terenie budowy autostrady. 67-letni mieszkaniec Zabrza, zauważony przez pracownika ochrony, wpadł na gorącym uczynku podczas załadunku do samochodu skradzionych materiałów budowlanych. Łupem złodzieja miały paść płyty wiórowe, deski oraz folia. Materiały budowlane trafiły z powrotem na budowę, a złodziej do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz 5 lat więzienia.

POWIAT MYSZKOWSKI

Okradali pracodawcę
Koziegłowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży, którzy włamali się do garażu na jednej z posesji w Lgocie Górnej. Sprawcy skradli elektronarzędzia, 200 litrów oleju napędowego oraz szereg innych rzeczy o łącznej wartości ponad 7 tys. złotych. Sprawcą okazali się 30-letni pracownik firmy, 23-latek i jego o rok młodszy wspólnik. Ponadto wyszło na jaw, że trzeci, 30-letni złodziej, okradał tego samego pracodawcę w styczniu. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli skradzione elektronarzędzia warte 2 tys. złotych. Wszyscy trzej mieszkańcy gminy Niegowa trafili do policyjnego aresztu. 30-latek odpowie za kradzież, grozi mu do 5 lat więzienia. Dwaj pozostali odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Śledczy przejęli podróbki
Kilkanaście podróbek damskich torebek znaleźli funkcjonariusze myszkowskiej policji u jednej z mieszkanek Myszkowa. Wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać ponad 16 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów kobiecie grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

POWIAT KŁOBUCKI
Nietrzeźwi rowerzyści

7 marca na terenie powiatu kłobuckiego ośmiu policjantów z drogówki przeprowadziło działania „NURD”. Mundurowi ujawnili 24 wykroczenia. 9 rowerzystów i pieszych ukarano mandatami karnymi. Zatrzymali do kontroli aż 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Zatrzymano sprawców pobicia
5 marca, kilka minut po północy, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie pobicia 20-latka, na stacji benzynowej w Pankach. Młody mężczyzna, gdy stał przy kasie stacji, był zaczepiany słownie przez dwóch sprawców. Do pobicia doszło, gdy wsiadł do swojego samochodu. Jeden z agresorów dostał się do pojazdu pokrzywdzonego od strony pasażera, po czym zaczął go bić pięściami oraz latarką. W tym samym czasie drugi ze sprawców otworzył drzwi od strony kierowcy i również zaczął uderzać 20-latka. Gdy napastnicy odpuścili, pokrzywdzony telefonicznie wezwał pomoc. Po kilkunastu minutach policjanci namierzyli i zatrzymali opisywanych przez pokrzywdzonego mężczyzn – dwóch braci, mieszkańców Gminy Przystajń, w wieku 25 i 32 lat. W chwili zdarzenia oboje byli pijani: starszy z braci miał ponad 2, a młodszy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za pobicie grozi nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.AG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone