Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 13 (1308) z 2017-03-30, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

Częstochowscy sportowcy i działacze zostali nagrodzeni

128 osób nagrodzono bądź wyróżniono za wybitne osiągnięcia sportowe w 2016 roku. Są wśród nich zawodnicy, trenerzy i działacze.


Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w 2016 roku odbyła się 30 marca w Hali Sportowej Częstochowa. Po rozpatrzeniu wniosków przez komisję opiniującą i Prezydenta Miasta Częstochowy postanowiono nagrodzić 65 osób (10 nagród II stopnia i 55 nagród III stopnia) - w tym 48 zawodników oraz 17 trenerów i działaczy i wyróżnić 63 osoby - 53 zawodników oraz 10 trenerów i działaczy.


W czasie spotkania wręczono również statuetki laureatom Jubileuszu 60-lecia Plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza regionu częstochowskiego. Otrzymali je: Teresa Skórkówna, Małgorzata Rydz, Ewa Dederko, Ewa Bugdoł, Wiesław Czaja, Janusz Darocha, Sławomir Drabik, Henryk Rok, Włodzimierz Skalik, Sebastian Ułamek oraz Stanisław Gościniak.


Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali okolicznościowe statuetki, a 65 osób także nagrody finansowe (II stopnia - 1700 zł, III stopnia - 750 zł).




WYKAZ NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ MIASTA CZĘSTOCHOWY ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W 2016 ROKU
oraz
wykaz laureatów Jubileuszu 60-lecia Plebiscytu na najpopularniejszego
zawodnika, trenera i działacza regionu częstochowskiego



WYKAZ LAUREATÓW JUBILEUSZU 60-LECIA PLEBISCYTU
na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza regionu częstochowskiego


Lp. Imię i nazwisko Dyscyplina sportowa, przynależność klubowa
1. Teresa Skórkówna tenis, Częstochowski Klub Tenisowy Victoria
2. Małgorzata Rydz lekkoatletyka, Częstochowski Klub Sportowy Budowlani
3. Ewa Dederko triathlon, Wiodący Ludowy Klub Sportowy Kmicic Częstochowa
4. Ewa Bugdoł triathlon, Wiodący Ludowy Klub Sportowy Kmicic Częstochowa
5. Wiesław Czaja piłka siatkowa, AZS Częstochowa
6. Janusz Darocha sporty samolotowe, Aeroklub Częstochowski
7. Sławomir Drabik żużel, Częstochowski Klub Motocyklowy Włókniarz
8. Henryk Rok podnoszenie ciężarów, Światowit Myszków
9. Włodzimierz Skalik sporty samolotowe, Aeroklub Częstochowski
10. Sebastian Ułamek żużel, Częstochowski Klub Motocyklowy Włókniarz
11. Stanisław Gościniak piłka siatkowa, AZS Częstochowa, trener



WYKAZ NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ MIASTA CZĘSTOCHOWY ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W 2016 ROKU


WYRÓŻNIENIA


Lp. Imię i nazwisko Przynależność klubowa Osiągnięcia w 2016 roku
1. Zofia Nowakowska Częstochowska Akademia Taekwon-do III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w walkach indywidualnych kobiet do 42 kg
2. Natalia Rypel Wiodący Ludowy Klub Sportowy Kmicic
(triathlon) III miejsce w Mistrzostwach Polski w Crosstriathlonie na dystansie średnim w kat. open kobiet, I miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie i II miejsce w Mistrzostwach Polski w Crosstriathlonie w kat. młodzieżowej
3. Anita Kisiel WLKS Kmicic II miejsce w Mistrzostwach Polski w Duathlonie na dystansie średnim w kat. + 40
4. Weronika Karolska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego
(skoki do wody) III miejsce w skokach z wieży C dziewcząt w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych/Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM) i w Zimowych Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody
5. Igor Goliniewski Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego II miejsce w skokach do wody z wieży C Chłopców, III miejsce w skokach z trampoliny 1m i 3m C Chłopców w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych/OOM oraz III miejsce w skokach z trampoliny 3m i z wieży C chłopców w Zimowych Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody
6. Natalia Lewandowska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego II miejsce w skokach z wieży w kat. open kobiet, III miejsce w skokach z wieży A dziewcząt w Zimowych Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody oraz III miejsce w skokach z wieży A dziewcząt i w skokach synchronicznych A/B dziewcząt w Letnich Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody
7. Izabela Okręglicka Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego I miejsce w skokach z trampoliny 1m, 3m oraz z wieży D dziewcząt w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych/ OOM, I miejsce w skokach z wieży, II miejsce w skokach z trampoliny 3m i III miejsce w skokach z trampoliny 1m D dziewcząt w Zimowych Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody
8. Ida Śliwowska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego II miejsce w skokach z wieży D dziewcząt, III miejsce w skokach z trampoliny 1m i 3m D dziewcząt w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych/OOM i III miejsce w skokach z wieży D dziewcząt w Zimowych Mistrzostwach Polski w skokach do Wody
9. Hanna Warońska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego III miejsce w skokach z wieży D dziewcząt w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych/OOM
10. Zofia Warońska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego II miejsce w skokach z trampoliny 3m D dziewcząt w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych/OOM, II miejsce w skokach z wieży D dziewcząt w Zimowych Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody
11. Julia Ziemnicka Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego III miejsce w skokach z wieży open kobiet w Zimowych Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody, III miejsce w skokach synchronicznych A/B dziewcząt w Letnich Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody
12. Rafał Śliwowski Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego działacz
13. Mateusz Noga Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start”
(pływanie) I miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i III miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i stylem grzbietowym w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych w kat. B gr. S7
14. Karolina Kupczyńska Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start” I miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, II miejsce na dystansie 50m i 100m stylem dowolnym oraz na dystansie 100 m stylem grzbietowym w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych w kat. B gr. S8
15. Aneta Noga Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start” II miejsce na dystansie 100m i III miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w grupie S8
16. Marta Wolnik Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start” II miejsce na dystansie 50m i 100m stylem klasycznym w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w grupie S8, I miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i II miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i grzbietowym oraz na dystansie 100m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych w kat. B gr. S7
17. Weronika Serwiak Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start” I miejsce na dystansie 100m i III miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w grupie S7
18. Weronika Szmul Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start” II miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, I miejsce na dystansie 100m i II miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych w kat. B gr. S9
19. Mateusz Miśkiewicz Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start” I miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i grzbietowym oraz na dystansie 50m stylem motylkowym, dowolnym i grzbietowym w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych w gr. S7
20. Błażej Grela Klub Uczelniany AZS Akademii im. Jana Długosza
(tenis stołowy, podnoszenie ciężarów) III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów
21. Justyna Zawada KU AZS AJD II miejsce w podrzucie, III miejsce w rwaniu i dwuboju w Mistrzostwach Polski Młodzieży
22. Magdalena Brendel Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani”
(lekka atletyka) I miejsce w biegu na dystansie 200m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, w bardzo krótkim czasie poprawiła rekordy Klubu w biegach na dystansie 60m, 100m i 200 m, członek zaplecza kadry narodowej PZLA, multimedalistka Mistrzostw Śląska
23. Sylwia Ślęzak CKS „Budowlani” II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na dystansie 10 000 m
24. Kacper Ślusarek CKS „Budowlani” II miejsce w biegu sztafetowym (4 x 100 m) w Mistrzostwach Polski Młodzików
25. Dominik Beśka CKS „Budowlani” II miejsce w biegu sztafetowym (4 x 100 m) w Mistrzostwach Polski Młodzików
26. Kacper Warzyszyński CKS „Budowlani” II miejsce w biegu sztafetowym (4 x 100 m) w Mistrzostwach Polski Młodzików
27. Karol Sowa CKS „Budowlani” III miejsce w biegu na dystansie 300 m i II miejsce w biegu sztafetowym (4 x 100 m) w Mistrzostwach Polski Młodzików
28. Marek Ciuk CKS „Budowlani” trener S. Ślęzak, M. Brendel, K. Ślusarka i K. Warzyszyńskiego
29. Czesław Lamch CKS „Budowlani” trener K. Sowa i D. Beśki
30. Robert Skoczylas CKS „Budowlani” działacz
31. Weronika Szulc Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Kantor
(taekwon-do WTF) II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w kat. młodzieżowiec
32. Igor Sapała LUKS Kantor III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
33. Robert Kantorysiński LUKS Kantor trener, działacz
34. Kamil Dudek Klub Sportowy Orient
(kick-boxing, taekwondo) I miejsce w konkurencji: tempówki, II miejsce w technikach specjalnych i III miejsce w konkurencji: semi-contact w kategorii +155 cm (grupa wiekowa młodzik) w XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do oraz II miejsce w konkurencji tag team (walki semi-contact) w kategorii wiekowej młodzików w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do Związku Sportowego Polskiej Unii Taekwon-do oraz w technikach specjalnych w kategorii +155 cm (grupa wiekowa młodzik) w Taekwon-do Polish Open Cup
35. Aleksandra Gątkowska Klub Sportowy Orient II miejsce w konkurencji semi-contact i w konkurencji light contact w kat. wagowej +50kg w kategorii wiekowej kadetów w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ZS PUT, III miejsce w konkurencji light contact, w kat. wagowej do 57 kg w kategorii wiekowej kadetów w XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do oraz I i III miejsce w konkurencji light contact i pointfighting w kat. wagowej do 55 kg w kategorii wiekowej kadetów starszych w Otwartym Pucharze Polski Kadetów w Kickboxingu
36. Oliwia Kołodziejczyk Klub Sportowy Orient I miejsce w konkurencji: tempówki w kat. młodzik +150 cm w XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do, I miejsce w walkach pointfighting i II miejsce w walkach light-contact w kat. kadet młodszy +47 kg w Pucharze Polski w Kickboxingu Kadetów, Juniorów i Seniorów, I miejsce w walkach pointfighting i light-contact w kat. kadet młodszy + 47 kg w Otwartym Pucharze Polski Kadetów w Kickboxingu , I miejsce w konkurencji tag team i II miejsce w technikach szybkościowych w kategorii wiekowej młodziczki w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ZS PUT, I miejsce w technikach szybkościowych i II miejsce w technikach specjalnych oraz III miejsce w konkurencji touch-contact w kat. młodziczki +150 cm w Taekwon-do Polish Open Cup
37. Kamil Rospondek Klub Sportowy Orient I miejsce w konkurencji tag team (soft-stick) i II miejsce w technikach szybkościowych w kat. chłopców w gr. wiek. dzieci w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ZS PUT, I miejsce w konkurencji tempówek dzieci + 9 lat w Taekwon-do Polish Open Cup
38. Kajetan Wąsowicz Uczniowski Klub Sportowy Atut
(pływanie, pięciobój nowoczesny) I miejsce w Mistrzostwach Polski w dwuboju nowoczesnym w kat. 12-14 lat i w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencji: sztafeta dwuboju nowoczesnego
39. Kamil Bujak Uczniowski Klub Sportowy Atut I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencji sztafeta dwuboju nowoczesnego
40. Marcel Kazen Uczniowski Klub Sportowy Atut I miejsce w konkurencji sztafeta dwuboju nowoczesnego i
III miejsce indywidualnie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
41. Sławomir Wąsowicz Uczniowski Klub Sportowy Atut trener
42. Paulina Myrda Uczniowski Klub Sportowy Czterdziesta Ósma
(pięciobój nowoczesny) I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Pięcioboju Nowoczesnym
43. Barbara Bałchanowska UKS Czterdziesta Ósma trener odpowiedzialny za przygotowanie biegowe
44. Tomasz Bałchanowski UKS Czterdziesta Ósma trener prowadzący sekcję pięcioboju
45. Kamil Nowakowski Stowarzyszenie Miłośników Sportu Efekt
(skoki do wody, nordic walking) III miejsce w skokach do wody z trampoliny 3 m w grupie D chłopców w Zimowych Mistrzostwach Polski
46. Mariusz Reczulski SMS Efekt II miejsce na dystansie 10 km w kategorii wiekowej 50-59 lat w Pucharze Europy Nordic Walking oraz w Mistrzostwach Polski/Pucharze Polski Nordic Walking oraz II miejsce na dystansie 10 km w kategorii wiekowej 50-59 lat w Pucharze Polski Nordic Walking (Finał)
47. Katarzyna Reczulska SMS Efekt II miejsce na dystansie 5 km w Pucharze Polski Nordic Walking (Finał), szkoleniowiec ww. zawodników
48. Karol Stiller Stowarzyszenie Jest Lepiej
(nordic walking) I miejsce w Mistrzostwach Europy Nordic Walking na dystansie 5 km, II miejsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking (dystans półmaraton) i III miejsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Maratonie Górskim
49. Joanna Stolarska Stowarzyszenie Jest Lepiej II miejsce w Mistrzostwach Europy Nordic Walking w kat. wiekowej junior
50. Agnieszka Kolarska Stowarzyszenie Jest Lepiej III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w kat. wiekowej K 30
51. Ewa Dusiel Stowarzyszenie Jest Lepiej II miejsce w Mistrzostwach Polski w biathlonowym Nordic Walking w kat. wiekowej K 40
52. Jarosław Pietrzyk Stowarzyszenie Jest Lepiej II miejsce w Mistrzostwach Europy Nordic Walking w półmaratonie w kat. wiekowej M 30 - 39, III miejsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking w półmaratonie w kat. wiekowej M 30 - 39
53. Daniel Wojtasiński Stowarzyszenie Jest Lepiej II miejsce w Mistrzostwach Europy Nordic Walking na dystansie 5 km w kat. wiekowej M 30, III miejsce w półmaratonie i w formule Cross-Country w kat. wiekowej M 30 oraz na dystansie 10 km w kat. wiekowej M 35 w Mistrzostwach Europy Nordic Walking, II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Nordic Walking na dystansie 10 km w kat. M 30, II miejsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking na dystansie 10 km w kat. wiekowej M 30
54. Michał Zarębski Stowarzyszenie Jest Lepiej I miejsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking na dystansie 5 km w kat. wiekowej M 30, I miejsce w Pucharze Polski Nordic Walking na dystansie 5 km w kat. wiekowej M 30 i II miejsce w Mistrzostwach Polski w biathlonowym nordic walking, trener, działacz
55. Anna Gałązka Uczniowski Klub Sportowy
Katolik
(kolarstwo) II miejsce w Mistrzostwach Polski w Crosstriathlonie w kat. wiekowej K 20
56. Krzysztof Janusik Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Jutrzenka dwukrotny Mistrz Polski niewidomych i słabowidzących w Nordic Walking oraz I miejsce w Pucharze Polski Nordic Walking Niewidomych i Słabowidzących
57. Oskar Polis Stowarzyszenie Częstochowski Klub Motocyklowy Włókniarz wkład w awans drużyny seniorów do PGE Ekstraligi Żużlowej, III miejsce w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski i w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych
58. Michał Świącik Stowarzyszenie Częstochowski Klub Motocyklowy Włókniarz działacz
59. Oskar Moroziuk Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Częstochowska Siatkówka I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej
(wraz z reprezentacją województwa śląskiego)
60. Łukasz Pałuszka Stowarzyszenie KF Częstochowska Siatkówka I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej
(wraz z reprezentacją województwa śląskiego)
61. Dominik Teklak Stowarzyszenie KF Częstochowska Siatkówka I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej
(wraz z reprezentacją województwa śląskiego)
62. Kacper Woźniak Stowarzyszenie KF Częstochowska Siatkówka I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej
(wraz z reprezentacją województwa śląskiego)
63. Wojciech Pudo Stowarzyszenie KF Częstochowska Siatkówka trener


NAGRODY III STOPNIA

Lp. Imię i nazwisko Przynależność klubowa Osiągnięcia w 2016 roku
1. Tomasz Góra Częstochowska Akademia Taekwon-do III miejsce w Mistrzostwach Europy Taekwon-do Seniorów w walkach do 57 kg, I miejsce w Pucharze Polski Seniorów w Taekwon-do
2. Agata Smoląg Częstochowska Akademia Taekwon-do I miejsce w Pucharze Europy Taekwon-do w układach formalnych, III miejsce w Mistrzostwach Polski Taekwon-do Seniorów w układach formalnych
3. Maciej Smoląg Częstochowska Akademia Taekwon-do I miejsce w Pucharze Świata Juniorów i w Pucharze Europy Juniorów w Taekwon-do w walkach indywidualnych w kat. wagowej do 68 kg, III miejsce w Pucharze Polski Juniorów w Taekwon-do w walkach w kat. wagowej do 68 kg
4. Jacek Wąsik Częstochowska Akademia Taekwon-do trener, działacz
5. Ewa Bugdoł Wiodący Ludowy Klub Sportowy Kmicic
(triathlon) I miejsce w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie długim w kat. elita
6. Dominika Kozak WLKS Kmicic III miejsce drużynowo w Klubowych Mistrzostwach Polski w Triathlonie - sztafeta mieszana, I miejsce w Mistrzostwach Polski w Duathlonie na dystansie sprint w klasyfikacji wiekowej U-23, III miejsce w Mistrzostwach Polski w Crosstriathlonie na dystansie sprinterskim w kat. młodzieżowej
7. Sylwester Kuster WLKS Kmicic I miejsce na dystansie olimpijskim, II miejsce na dystansie sprinterskim w Mistrzostwach Polski w Triathlonie w kat. elita i III miejsce drużynowo w Klubowych Mistrzostwach Polski w Triathlonie - sztafeta mieszana
8. Przemysław Szymanowski WLKS Kmicic III miejsce drużynowo w Klubowych Mistrzostwach Polski w Triathlonie - sztafeta mieszana
9. Alicja Ulatowska WLKS Kmicic III miejsce drużynowo w Klubowych Mistrzostwach Polski w Triathlonie - sztafeta mieszana, II miejsce w Mistrzostwach Polski w Duathlonie na dystansie sprint w klasyfikacji wiekowej U-23, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Aquathlonie na dystansie sprinterskim
w kat. młodzieżowej K 20-23
10. Dominika Mirowska Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego
(skoki do wody) I miejsce w skokach z wieży open kobiet i wieży A dziewcząt oraz III miejsce w skokach z trampoliny 3m open kobiet i A dziewczęta, w skokach z trampoliny 1m A dziewcząt w Zimowych Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody, I miejsce w skokach z wieży A dziewcząt i III miejsce w skokach z trampoliny 1m i 3 m w kat. A dziewcząt w Letnich Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody
11. Magdalena Wróbel Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego II miejsce w skokach z trampoliny 3m i III miejsce z trampoliny 1m open kobiet w Zimowych Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody, I miejsce w skokach z trampoliny 3m i II miejsce z trampoliny 1m open kobiet w Letnich Mistrzostwach Polski w Skokach do Wody
12. Mariusz Kolanus Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wyczynowego trener, działacz
13. Klaudia Ciupa ISD - AJD Częstochowa
(piłka nożna kobiet) III miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu
14. Renata Uchnast ISD - AJD Częstochowa III miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu
15. Martyna Jeziorska ISD - AJD Częstochowa III miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu
16. Natalia Klyta ISD - AJD Częstochowa III miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu
17. Sonia Sikorska ISD - AJD Częstochowa III miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu
18. Justyna Wójcik ISD - AJD Częstochowa III miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu
19. Stefania Wodarz ISD - AJD Częstochowa III miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu
20. Włodzimierz Seifryd ISD - AJD Częstochowa trener
21. Łukasz Seifryd ISD - AJD Częstochowa działacz
22. Marcin Jakubiak Stowarzyszenie Speedway Fan Club
(speedrower) II miejsce w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych w Speedrowerze, I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekstraliga) w Speedrowerze, II miejsce w Drużynowym Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzieżowców w Speedrowerze
23. Nikodem Mlek Stowarzyszenie SFC I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekstraliga) w Speedrowerze
24. Damian Natoński Stowarzyszenie SFC I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekstraliga) w Speedrowerze, II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzieżowców w Speedrowerze
25. Mateusz Radomski Stowarzyszenie SFC II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów i drużynowo w Mistrzostwach Europy w Speedrowerze (kadra narodowa), I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekstraliga) w Speedrowerze, II miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w Speedrowerze
26. Dominik Rycharski Stowarzyszenie SFC I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekstraliga) w Speedrowerze
27. Tomasz Włodarczyk Stowarzyszenie SFC II miejsce w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych w Speedrowerze, I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekstraliga) w Speedrowerze II miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w Speedrowerze
28. Janusz Danek Stowarzyszenie SFC działacz
29. Janusz Darocha Aeroklub Częstochowski II miejsce w Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Polski w kategorii unlimited
30. Michał Klimaszewski Aeroklub Częstochowski II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej wraz z reprezentacją Polski, I miejsce w Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasie advanced
31. Oliwia Daroch Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start”
(pływanie) I miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i motylkowym oraz II miejsce na dystansie 50m, 100m i 400m stylem dowolnym w Mistrzostwach Świata Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, I miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, 100m stylem motylkowym, 200m stylem zmiennym i 400m stylem dowolnym oraz III miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w grupie S10, I miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym, motylkowym i grzbietowym oraz na dystansie 100m stylem dowolnym i grzbietowym w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych w kat. B gr. S10
32. Przemysław Drąg Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start” II miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym i dowolnym oraz 50m stylem klasycznym i grzbietowym, III miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w grupie S11, I miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym oraz na dystansie 50m stylem klasycznym, dowolnym i grzbietowym w klasycznym w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych w kat. B gr. S11
33. Robert Nowakowski Ludowy Klub Sportowy
„Gol-Start” trener
34. Katarzyna Ślifirczyk Klub Uczelniany AZS Akademii im. Jana Długosza
(tenis stołowy,
podnoszenie ciężarów) III miejsce w grze podwójnej i mieszanej w Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie Stołowym
35. Aleksander Krukar KU AZS AJD III miejsce (trzy razy) indywidualnie w Mistrzostwach Polski Seniorów i III miejsce w Drużynowym Mistrzostwach Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów
36. Dominik Kwapisz KU AZS AJD III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów, II miejsce w podrzucie i dwuboju oraz III miejsce w rwaniu w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów
37. Kamil Szczepanik KU AZS AJD III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów, II miejsce w podrzucie i III miejsce w rwaniu i dwuboju w Mistrzostwach Polski Młodzieży w Ponoszeniu Ciężarów
38. Adrian Pawlicki KU AZS AJD I miejsce w podrzucie, II miejsce w rwaniu i dwuboju w Mistrzostwach Polski Seniorów i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów
39. Miłosz Przybylik KU AZS AJD trener sekcji tenisa stołowego
40. Wiesław Pięta KU AZS AJD trener sekcji tenisa stołowego
41. Marek Fijałkowski KU AZS AJD działacz
42. Maciej Kasprzyk Klub Sportowy Orient III miejsce w walkach tag team w Mistrzostwach Świata w Taekwon-do, II miejsce w walkach pointfighting i light-contact w kat. wagowej do 42 kg w kategorii wiekowej kadetów starszych w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Kadetów Młodszych i Kadetów Starszych oraz Juniorów, I miejsce w walkach light-contact w kategorii wagowej do 42 kg w kategorii wiekowej kadetów oraz III miejsce w układach formalnych kadetów + 2 cup w XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do, II miejsce w konkurencji tag team w kategorii wiekowej kadetów w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ZS PUT, I miejsce w walkach pointfighting i light-contact w kat. wagowej do 42 kg w kategorii wiekowej kadetów starszych oraz II miejsce drużynowo w Otwartym Pucharze Polski Kadetów w Kickboxingu, I miejsce w walkach pointfighting i light-contact w kat. wagowej do 42 kg w kategorii wiekowej kadetów starszych w Pucharze Polski w Kickboxingu Kadetów, Juniorów i Seniorów, III miejsce w układach formalnych w kategorii wiekowej kadetów +2 cup w Taekwon-do Polish Open Cup
43. Kacper Kołodziejczyk Klub Sportowy Orient III miejsce w walkach tag team w Mistrzostwach Świata w Taekwon-do, I miejsce w walkach semi-contact w kat. kadet +170 cm i II miejsce w walkach light-conctact w kat. kadet + 66 kg w XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do , II miejsce w konkurencji tag team w kategorii wiekowej kadetów i w walkach light-contact w kategorii wiekowej kadetów +60 kg w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ZS PUT, II miejsce w walkach point-fighting i III miejsce w walkach light-contact w kat. kadet starszy +69 kg w Pucharze Polski w Kickboxingu Kadetów, Juniorów i Seniorów, I miejsce w walkach light-contact w kat. kadet +66kg i w walkach semi-contact w kat. kadet +170 cm w Taekwon-do Polish Open Cup, II miejsce w walkach pointfighting w kat. kadet starszy oraz III miejsce w walkach poitnfightig i light-contact w kat. kadet starszy +69 kg w Otwartym Pucharze Polski Kadetów w Kickboxingu
44. Anna Bąbik Klub Sportowy Orient trener
45. Magdalena Makowska Klub Sportowy Orient trener
46. Zbigniew Pawlak Klub Sportowy Orient trener, działacz
47. Nikodem Ogoński Klub Karate Tradycyjnego II miejsce w Mistrzostwach Europy Karate Fudokan w konkurencji kata drużynowego mężczyzn (juniorzy), zawodnik Kadry Narodowej
48. Janusz Barczyński KK Tradycyjnego trener, działacz
49. Ewa Brych-Pająk Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani
(lekka atletyka) I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów na dystansie 3 000 m i II miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy Masters na dystansie 3 000 m i 5 000 m
50. Piotr Piesik Uczniowski Klub Sportowy Hetman (szachy) awans do Ekstraligi Seniorów w Szachach
51. Roman Tomaszewski UKS Hetman awans do Ekstraligi Seniorów w Szachach
52. Jacek Flis UKS Hetman awans do Ekstraligi Seniorów w Szachach
53. Mateusz Paszewski UKS Hetman awans do Ekstraligi Seniorów w Szachach
54. Adam Cieśla UKS Hetman awans do Ekstraligi Seniorów w Szachach
55. Elżbieta Pyrkosz UKS Hetman działacz


NAGRODY II STOPNIA

Lp. Imię i nazwisko Przynależność klubowa Osiągnięcia w 2016 roku
1. Filip Mijalski Klub Sportów Walki Start
(kick-boxing) I miejsce w formule point-fighting w kat. wagowej - 63 kg w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kickboxingu, III miejsce w formule full-contact w kat. wagowej - 63,5 kg w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Kickboxingu
2. Rafał Sztark KSW Start III miejsce w kategorii wagowej - 74 kg w formule point-fighting w Pucharze Europy Seniorów w Kickboxingu i w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kickboxingu oraz w kat. wagowej - 75 kg w formule full-contact w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Kickboxingu, I miejsce w kat. wagowej 74 kg w formule light-contact i point-fighting w Pucharze Polski Seniorów Muszynianka Cup/Zawody "Muszynianka Cup"
3. Dariusz Pleśniak KSW Start trener, działacz
4. Daniel Ordon Stowarzyszenie Speedway Fan Club
(speedrower) II miejsce w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych w Speedrowerze, I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekstraliga) w Speedrowerze, II miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w Speedrowerze
5. Sebastian Paruzel Stowarzyszenie SFC II miejsce w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych w Speedrowerze, I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekstraliga) i w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Seniorów w Speedrowerze i II miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych Młodzieżowców oraz w Drużynowym Pucharze Polski w Speedrowerze
6. Marcin Szymański Stowarzyszenie SFC II miejsce w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych w Speedrowerze, I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (ekstraliga) i w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Speedrowerze, II miejsce indywidualnie i drużynowo w Pucharze Polski w Speedrowerze i indywidualnie w Mistrzostwach Polski w Speedrowerze, I miejsce w klasyfikacji indywidualnej Ekstraligi Speedrowera (najwyższa średnia)
7. Tomasz Pokorski Stowarzyszenie SFC trener
8. Marcin Skalik Aeroklub Częstochowski II miejsce w Samolotowych Rajdowych Mistrzostwach Świata w klasie advanced, I miejsce w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów oraz w Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Polski w Lataniu Precyzyjnym w klasie advanced
9. Łukasz Grela Klub Uczelniany AZS Akademii im. Jana Długosza
(tenis stołowy,
podnoszenie ciężarów) III miejsce w rwaniu w Mistrzostwach Europy Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów, I miejsce (trzy razy) w Mistrzostwach Polski Seniorów i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów
10. Waldemar Chwastowski KU AZS AJD trener sekcji podnoszenia ciężarów


WYRÓŻNIENIA ZA SZCZEGÓLNY WKŁAD W ROZWÓJ KULTURY FIZYCZNEJ

1. Jerzy Błażej Mazik
2. Janusz Kała
3. Jerzy Raganiewicz
4. Grzegorz Lipowski





Dodatkowo cztery osoby zostały wyróżnione z inicjatywy Prezydenta Miasta Częstochowy za szczególny wkład w rozwój kultury fizycznej w Częstochowie. Wyróżnienia odebrali: Jerzy Błażej Mazik, Janusz Kała, Jerzy Raganiewicz i Grzegorz Lipowski.

r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone