Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 15 (1310) z 2017-04-13, dział : sport

Raków zaprezentował nowego dyrektora Akademii

Największy w regionie częstochowskim ośrodek piłkarski, w którym szkoli się blisko pół tysiąca młodych zawodników – Akademia Raków zyskała dyrektora. Od kwietnia za kompleksowy rozwój szkółki odpowiedzialny będzie Marek Śledź. Na prezentacji nowego dyrektora, która odbyła się w ubiegły poniedziałek, 3 kwietnia br. na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP „Raków”, byli obecni oprócz przedstawicieli częstochowskich mediów także m.in senator Artur Warzocha oraz Radny PiS- Albert Kula.Marek Śledź jest uznanym specjalistą w piłkarskim świecie młodzieżowym. Z sukcesami przez kilka ostatnich lat pracował w Lechu Poznań, tworząc jedną z najlepszych akademii w Polsce. Za jego kadencji do pierwszej drużyny trafili między innymi zawodnicy tacy, jak Karol Linetty, Marcin Kamiński i Dawid Kownacki.

Marek Śledź (dyrektor Akademii Raków): Podejmując każde wyzwanie, a żyjąc w pasji, jaką jest piłka nożna zawsze ma się świadomość szczęścia przed takim oto wyzwaniem, jakim jest praca w Akademii Rakowa Częstochowa. Czy i kiedy ten sukces nastąpi, będę na to w stanie odpowiedzieć dopiero po pewnym czasie spędzonym w Rakowie Częstochowa.
Cieszę się, że władze miasta Częstochowy również włączają się aktywnie w to przedsięwzięcie. Nie ukrywam, że projekty jakie buduję definiują Akademię jako Uniwersytet.

Michał Świerczewski ( Prezes Rakowa Częstochowa): Jest to bardzo ważny moment dla rozwoju młodzieżowej piłki nożnej w naszym klubie. Czujemy wsparcie najwyższych władz miejskich i widać, że wszystkie nasze sprawy idą w dobrym kierunku. Udało nam się nawiązać współpracę, w mojej opinii, z jednym z największych fachowców w Polsce. Jestem przekonany, że dzięki wspólnej pracy Akademia Raków będzie odnosiła największe sukcesy w Polsce.


Przemysław Pindor

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone