Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 17 (1312) z 2017-04-27, dział : sport

Polskie „Orły” podejmują australijskie „Kangury”. Podczas meczu akcja zbierania podpisów dla Golloba.

3 maja, na stadionie Arge Speedway Wandy Kraków, Żużlowa Reprezentacja Polski podejmie w meczu towarzyskim reprezentację Australii. Nadchodzące spotkanie będzie drugim, z cyklu trzech meczów przygotowujących Biało-czerwonych do tegorocznego finału Drużynowego Pucharu Świata. Organizatorzy meczu zachęcają wszystkich fanów do pojawienia się na terenie stadionu dużo wcześniej. O godz. 13:00 ruszy bowiem miasteczko kibica, w którym każdy fan speedway’a znajdzie coś dla siebie. O godzinie 14:30 w miasteczku odbędzie się sesja autografowa, w której udział wezmą polscy kadrowicze. W trakcie sesji, a także po jej zakończeniu, kibice również będą mogli składać podpisy na biało-czerwonej fladze, która trafi do potrzebującego wsparcia fanów, Tomasza Golloba. Flaga będzie dostępna dla każdego kibica. Każdy będzie mógł więc zadedykować swój wpis polskiemu mistrzowi świata z 2010 roku. Dla wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli pojawić się 3 maja na stadionie przy ul. Odmogile 1B w Krakowie, relację „na żywo” z meczu Polska – Australia przeprowadzi stacja Eleven Sports.W pierwszym w tym sezonie spotkaniu kadry, odbywającym się 2 kwietnia w Zielonej Górze, Biało-czerwoni okazali się lepsi od drużyny Reszty Świata, pokonując rywali 46:44. Teraz drużyna Marka Cieślaka zmierzy się z Australią. Rywale Polaków, to czterokrotni mistrzowie świata w zawodach drużynowych. Reprezentacja „Kangurów” dwukrotnie triumfowała
w Drużynowych Mistrzostwach Świata (1976, 1999) oraz Drużynowym Pucharze Świata (2001, 2002). W obecnym sezonie Australijczycy są głównymi rywalami Biało-czerwonych na drodze do obrony złotego medalu DPŚ, zdobytego przed rokiem w Manchesterze.

W porównaniu do meczu z drużyną Reszty Świata, trener Marek Cieślak całkowicie przebudował skład reprezentacji Polski. W zespole pozostał jedynie Bartosz Zmarzlik, który pojedzie w parze z najmłodszym zawodnikiem w składzie reprezentacji, Maksymem Drabikiem. Decyzje trenera kadry doskonale ukazują, że Marek Cieślak nie pomija żadnego
z powołanych do szerokiej kadry zawodników.

Australijczycy wystąpią w Krakowie w najsilniejszym składzie. Menadżer drużyny rywali - Mark Lemon, powołał na środowe spotkanie zawodników, którzy na początku tegorocznego sezonu udowodnili, że nie przespali zimowego okresu przygotowawczego. Podobnie, jak w Zielonej Górze, tak i w Krakowie, naprzeciw polskiej drużyn stanie Australijczyk Jason Doyle, który pokazuje, że po kontuzji odniesionej na koniec minionego sezonu nie ma już śladu, czego najlepszym przykładem jest czwarta pozycja w sobotnim Grand Prix Słowenii.

Organizatorzy meczu zachęcają wszystkich fanów do pojawienia się na terenie stadionu dużo wcześniej. O godz. 13:00 ruszy bowiem miasteczko kibica, w którym każdy fan speedway’a znajdzie coś dla siebie. O godzinie 14:30 w miasteczku odbędzie się sesja autografowa, w której udział wezmą polscy kadrowicze. W trakcie sesji, a także po jej zakończeniu, kibice również będą mogli składać podpisy na biało-czerwonej fladze, która trafi do potrzebującego wsparcia fanów, Tomasza Golloba. Flaga będzie dostępna dla każdego kibica. Każdy będzie mógł więc zadedykować swój wpis polskiemu mistrzowi świata z 2010 roku.

Dla wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli pojawić się 3 maja na stadionie przy
ul. Odmogile 1B w Krakowie, relację „na żywo” z meczu Polska – Australia przeprowadzi stacja Eleven Sports.

Cały czas dostępne są bilety na środowe spotkanie. Można je zakupić za pomocą portalu kubilet.pl oraz w dzień rozpoczęcia zawodów w kasach krakowskiego stadionu.

Ceny biletów:
Normalny – 35 zł
Ulgowy – 25 zł (dla młodzieży do 18. roku życia, uczniów i studentów do 25. roku życia, emerytów i rencistów)
Sektor VIP – 200 (tylko 100 miejsc)

Początek spotkania o godz. 16:00

Awizowane składy:
Polska
9. Bartosz Zmarzlik
10. Maksym Drabik
11. Jarosław Hampel
12. Maciej Janowski
13. Janusz Kołodziej
14. Przemysław Pawlicki

Australia
1. Jason Doyle
2. Nick Morris
3. Max Fricke
4. Chris Holder
5. Troy Batchelor
6. Sam Masters


r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone