Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 18 (1313) z 2017-05-04, dział : INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI

Spotkanie z prof. Adamem Romaniukiem

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zaprasza na spotkanie z prof. Adamem Romaniukiem przy okazji jego wystawy „Powidoki znaku”. Spotkanie odbędzie się 6 maja 2016 r. o godz. 18.00.

Na "Powidoki znaku" składa się wyselekcjonowany zbiór prac z ostatnich 15 lat, zrealizowanych w technice druku cyfrowego (cykle „Powidoki”, „Karnawał”, „Depozyt”, „Dialog”, Falochron”, „Podobieństwa”), a także przygotowana specjalnie na wystawę w Centrum Kultury Śląskiej instalacja multimedialna „Powidoki – Jagielnica”. W czasie prezentacji całej wystawy zostanie pokazany spektakl taneczny w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Tańca Współczesnego "Six Limbs Group", działającego przy Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie.

Adam Romaniuk, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, uprawia grafikę warsztatową, cyfrową oraz projektową. Przez polskich grafików jest postrzegany jako jeden z pionierów propagowania cyfrowych mediów w tej dziedzinie sztuki. W swojej twórczości wykorzystuje najnowsze technologie graficzne, mimo to jego prace bliskie są malarstwu – europejskiemu, a nawet dalekowschodniemu.
e

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone