Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 19 (1314) z 2017-05-11, dział : GMINY I POWIATY

Ministranci z całej Polski zagrali w gminie Poczesna

W dniach 1-2 maja 2017 roku w hali sportowej w Poczesnej rozgrywały się Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KNC („Króluj nam Chryste”). Inauguracja i otwarcie odbyło się w Parafii Św. Wojciecha w Częstochowie, po uroczystej Mszy Świętej, w której brało udział ponad 150 księży i ponad 2000 osób.

Po uroczystym otwarciu Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo wraz z organizatorami zaprosili współorganizatorów i gości, a wśród nich Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę i dyrektora Gimnazjum w Poczesnej Pawła Wiśniewskiego na spotkanie, podczas którego osobiście podziękowano wójtowi i dyrektorowi za wsparcie i włączenie się w organizację tych mistrzostw.
W hali sportowej w Poczesnej zgromadziło się niespełna 200 zawodników, rodziców, trenerów, opiekunów, kibiców. Podczas tego sportowego spotkania została m.in. wygłoszona pogadanka na temat profilaktyki oraz tego jak można atrakcyjnie spędzać wolny czas bez alkoholu i innych używek. Prelekcję wygłosił dyrektor Paweł Wiśniewski.
UG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone