Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 19 (1314) z 2017-05-11, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

Policjanci pobici butem ze szpilką. Naruszający przepisy drogowe zatrzymani na „dołku”

W niedzielne popołudnie (ok. g. 16.50), 7 maja 2017 roku, dwoje mieszkańców dzielnicy Parkitka, przechodziło z dwójką małych dzieci (5-letnim chłopcem i 8-letnią dziewczynką) w niedozwolony miejscu. Na niebezpieczne manewry wybrali sobie szeroki pas ruchu przy ul. Okulickiego, na wysokości McDonald'sa. Sytuację tę zaobserwował przejeżdżający ulicą patrol policyjny.

Nietrudno sobie wyobrazić jaka była reakcja stróżów prawa na tak nieroztropne zachowanie opiekunów dzieci. – W związku z popełnionym przez mężczyznę i kobietę wykroczeniem policjanci pojechali w ich kierunku – informuje częstochowska policja.
Podejrzane osoby zatrzymano w pobliżu ich domu. Z raportu policji wynika, że nie chciały one okazać swoich dokumentów i w trakcie czynności legitymowania para nie wykonywała poleceń policjantów i stała się wobec nich agresywna.
Zgodnie z kodeksem postępowania prawnego, kiedy ktoś nie chce okazać dokumentów, policjanci mają obowiązek dostarczyć taką osobę na komisariat. Z informacji policji wynika, że funkcjonariusze rozpoczęli procedurę zatrzymania, ale napotkali na opór. Osoby nie chciały dobrowolnie wejść do radiowozu. Doszło nawet do szamotaniny, krzyków. – Osoby się wyrywały, kobieta strąciła czapkę policjantowi. Dodatkowo, przypadkowa kobieta zaatakowała funkcjonariuszy butem ze szpilką. Doznali oni poważnych obrażeń. Musieli udać się do szpitala, aktualnie przebywają na zwolnieniu lekarskim – komunikuje policja.
Zatrzymane osoby przebywały osiem godzin na komisariacie. Przyznały się do naruszenia przepisów ruchu drogowego, ale nie do stawiania oporu i napaści na policjantów. Usłyszały jednak zarzut z artykułu i 222 i 224 KK. – Będą odpowiadały za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, zmuszania ich przy pomocy groźby i stosowania przemocy do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz znieważenia interweniujących policjantów wulgaryzmami – powiadamia policja.
Po zdarzeniu policja poszukiwała świadków. Wersję policjantów potwierdziła jedna osoba, która sama zgłosiła się sam na komisariat. Świadków też poszukują oskarżeni. Szczegóły i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z komisariatu III wspólnie z prokuraturą.GAW

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone