Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 21 (1316) z 2017-05-25, dział : ekologia

EKOLOGIA W GMINACHPOCZESNA. Spotkanie w sprawie wysypiska

19 maja 2017 r. w Brzezinach Nowych Stowarzyszenia Ekorozwoju Ziemi Pocześniańskiej zorganizowało spotkanie z mieszkańcami gminy Poczesna, dotyczące teraźniejszości i przyszłości składowiska śmieci w Młynku Sobuczynie w kontekście jego uciążliwości dla otoczenia. W spotkaniu uczestniczył poseł Szymon Giżyński. Poseł zobowiązał się napisać interpelacje w tej sprawie.

Ekologiczny projekt nagrodzony
OLSZTYN
Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski, pełniący także funkcję prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP, komendant Gminny OSP – Jan Jeleń oraz prezes i skarbnik Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Przymiłowicach – Paweł Celeban i Renata Guła, odebrali prestiżowe wyróżnienie dla Jednostki w I. edycji FLORIANÓW – Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Jednostka OSP Przymiłowice znalazła się w elitarnym gronie 54 nominowanych (do Konkursu wpłynęło 375 zgłoszeń z całej Polski). Przymiłowice zgłosiły swój projekt w kategorii Ochrona środowiska i ekologia.

KONIECPOL
10 maja w Przedszkolu Nr 2 w Koniecpolu odbyła się projekt „Czyste powietrze, woda las – kochamy Was”, której celem było kształtowanie opiekuńczej postawy wobec świata roślin i zwierząt, zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska oraz uwrażliwienie na potrzeby świata przyrody. Na tę okazję przybył Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga oraz jego zastępca Andrzej Perliński, przedstawiciel Sanepidu w Częstochowie Alicja Ciastko i przedstawiciel Nadleśnictwa Koniecpol Sebastian Garus.
W przedszkolu od lat są realizowane programy „Czyste powietrze wokół nas”, „ Kubusiowi przyjaciele natury”. Wszystkie działania ekologiczne odbywają się przy współpracy z Sanepid w Częstochowie oraz Nadleśnictwa Koniecpol. Grupy starszaków przygotowały teatrzyk ekologiczny, a w dalszej części uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Plakat ekologiczny”. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody w postaci książeczek i kolorowanek.

Materiał ukazał na stronie: "Częstochowska Gazeta Ekologiczna"
(wydanie papierowe), której publikację współfinansuje Wojewódzki
Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska
organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki
Wodnej w Katowicach.

AG, GAW

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone