Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 21 (1316) z 2017-05-25, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

Z policyjnej raportówkiPOWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Złodziej chciał potrącić świadka
16 maja kobieta, która przebywała w sklepie swojej córki, zauważyła mężczyznę, który wkładał do kieszeni kurtki puszki z kawą i wyszedł, nie płacąc wcześniej za towar. Kobieta wyszła za mężczyzną, który wsiadł do zaparkowanego pojazdu i chciał odjechać. Matka właścicielki sklepu zablokowała wyjazd kierowcy, ten jednak usiłował potrącił kobietę. W wyniku podjętych natychmiastowych czynności, policjanci ustali dane mężczyzny i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. 37 letni mieszkaniec Częstochowy usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, zastosowano wobec niego dozór.

Pijana wiozła autem swoje dziecko i matkę
16 maja wieczorem kłomniccy funkcjonariusze zatrzymali w Rędzinach do kontroli drogowej 31-latkę, która wiozła fiatem cinquecento swoje 5-letnie dziecko i matkę. Kobieta miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Zatrzymana trzeźwiała w policyjnej celi. Usłyszała już zarzuty narażenia swoich pasażerów na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz jazdy po pijanemu.

Złodziejka po godzinie trafiła w ręce policji
16 maja do komisariatu IV przyszła właścicielka sklepu odzieżowego w Częstochowie, która zgłosiła, że jedna z jej klientek wykorzystała nieuwagę ekspedientki i ukradła dres o wartości 530 zł. Dzięki zapisowi z monitoringu policjanci ustalili dane złodziejki i dotarli do niej w niespełna godzinę.Skradziona odzież została odzyskana.

Funkcjonariusze przejęli 34 kilogramy nielegalnego suszu
12 maja częstochowscy policjanci podczas przeszukania posesji 58-letniego częstochowianina znaleźli 34 kilogramy „lewego” suszu tytoniowego. Wartość uszczuplenia należności na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego funkcjonariusze oszacowali na kwotę blisko 27 tys. złotych. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Napadł na przypadkowego przechodnia
Policjanci z komisariatu I zatrzymali 32-latka, który zaatakował w centrum Częstochowy mieszkańca Siedlec. Mężczyzna kopał i ograbił z portfela ofiarę. Kryminalni bardzo szybko ustalili kim był napastnik, dotarli do niego i zatrzymali. To nie pierwszy konflikt z prawem 32-latka. Agresor najbliższe 2 miesiące spędzi za kratkami.

POWIAT KŁOBUCKI

Podsumowanie akcji „Prędkość”
12 maja w powiecie kłobuckim prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość”. W ramach akcji funkcjonariusze skontrolowali 45 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W czasie działań prawo jazdy stracił 19-latek z Kamyka, który w Białej rozpędził osobową hondę do 104km/h. Kierowca ponadto został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy. Pirat drogowy odzyska zatrzymany dokument za 3 miesiące.

POWIAT LUBLINIECKI

Zdemolował pociąg
13 maja konduktor pociągu poprosiła dyżurnego lublinieckiej policji o interwencję wobec agresywnego pasażera. Policjanci udali się na wskazany peron i zatrzymali agresora - 25-latka z Brzegu, który wybił szybę i uszkodził urządzenie sanitarne w jednym z wagonów. Wynik badania na obecność alkoholu w organizmie 25-latka wykazał 1,5 promila. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia rzeczy. Grozi mu teraz 5 lat więzienia.

Zniszczył samochód pracodawcy
10 maja w Kochcicach z dyżurnym lublinieckiej komendy skontaktowała się właścicielka firmy, która powiadomiła o zniszczeniu samochodów przez jednego z pracowników – 35-latka z Ukrainy. Mężczyzna wybił szyby kostką brukową, uszkodził karoserię forda mondeo i zniszczył boczne lusterka w zaparkowanym obok mercedesie vito. Agresorowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

POWIAT MYSZKOWSKI

Wpadł dzięki monitoringowi
Myszkowscy kryminalni zatrzymali złodzieja, który w jednym z myszkowskich supermarketów skradł pompę głębinową o wartości 750 zł. 39-latek z Siemianowic Śląskich dokonał kradzieży w miejscu, które było pod obserwacją sklepowych kamer.Mężczyzna przyznał się już do kradzieży i złożył wniosek o dobrowolne poddanie karze. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Pijana 38-latka za kierownicą
16 maja przed południem policjanci z myszkowskiej drogówki na ulicy Kościuszki w Myszkowie zatrzymali do kontroli kobietę kierującą fiata siena. 38-letnia mieszkanka Zawady miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grożą jej nawet 2 lata więzienia.
KG


KG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone