Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 21 (1316) z 2017-05-25, dział : INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI

„Rzemieślnik 2016 Roku”

Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości organizuje od dwudziestu dwóch lat konkurs o tytuł „Rzemieślnik Roku”. Jego celem jest: promocja wyrobów i usług rzemieślniczych, określenie roli sektora prywatnego w gospodarce narodowej, promocja rzetelności rzemieślniczej.
Ten zaszczytny tytuł za 2016 rok Zarząd Izby przyznał:
W grupie zakładów zatrudniających do 10. osób VIOLETCIE WITAS, członkini Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Myszkowie. Pani Violetta Witas prowadzi Zakład Fryzjerski 25 lat. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i pedagogiczne. Szeroki zakres świadczonych usług podbudowuje profesjonalizmem, fachowością i rzetelną pracą. Z pedagogicznym podejściem odnosi się do kształconych pracowników młodocianych. Wyszkoliła już jedenastu uczniów, z których wielu otworzyło własne zakłady. Jako przykładny nauczyciel zawodu Fryzjer została powołana do Komisji Egzaminacyjnej przy Częstochowskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Przy tak dużym obciążeniu zawodowym znajduje czas na pracę samorządową. Od pięciu lat jest członkiem zarządu Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Myszkowie. Za duży wkład pracy zawodowej i społecznej została odznaczona przez Związek Rzemiosła Polskiego Honorową Odznaką Rzemiosła.

W grupie zakładów zatrudniających od 10.do 50. osób ROMANOWI LEMPIE, członkowi Cechu Rzemiosł Różnych w Dobrodzieniu.
Roman Lempa kontynuuje rzemieślnicze tradycje rodzinne. W 1993 roku przejął firmę po ojcu, który założył ją w 1964 roku. Firma produkuje schody gięte, spiralne, pałacowe o różnych kształtach z elementami rzeźbionymi w zależności od wymogów klienta. Wyroby wykonywane są z wysokiej jakości drewna liściastego rodzimego, europejskiego i amerykańskiego. Urozmaiceniem schodów są łączenia drewna z kamieniem, stalą nierdzewną, szkłem, elementami metaloplastyki. Na produkowane wyroby firma posiada certyfikaty, które określają szczegółowo wymagane do stosowania normy europejskie.
Siedemdziesiąt procent tej ciekawej produkcji jest eksportowana głównie do Niemiec. Szerokie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe Roman Lempa przekazuje młodocianym pracownikom. Wysoko należy ocenić kulturę zawodową i atmosferę panującą w firmie. Jest to zasługa jej właściciela, który zatrudnia ponad czterdzieści osób. Roman Lempa cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku rzemieślniczym. W każdej sytuacji służy radą i pomocą . Chętnie udziela się społecznie.

W grupie zakładów zatrudniających powyżej 50. osób JERZEMU PLUCIE, członkowi Cechu Rzemiosł Różnych w Kłobucku.
Jerzy Pluta prowadzi firmę od 1991 roku. „MASARNIA BOROWE" jest rodzinną firmą z polskimi korzeniami, które sięgają 1975 roku. Przekazywana z pokolenia na pokolenie wiedza, ułatwia odtworzenie unikalnych, tradycyjnych receptur, dzięki którym wyroby firmy mają niepowtarzalny smak. Sukcesywnie z roku na rok zakład cieszy się coraz większą renomą w Polsce, czego efektem jest zwiększenie produkcji oraz rosnąca liczba zadowolonych klientów. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy oraz zwiększaniem asortymentu rozbudowana jest sieć sklepów firmowych, których na terenie regionu częstochowskiego jest trzydzieści. Firma posiada nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji. Dysponuje flotą samochodów dostawczych w pełni wyposażoną i przystosowaną do przewozu gotowych wyrobów. "MASARNIA BOROWE" postawiła na jakość, dbałość o receptury oparte na najlepszych gatunkach polskiego mięsa i monitorowanym cyklu produkcyjnym wdrożonym przez system HACCP. Jerzy Pluta jest cenionym pracodawcą, który zatrudnia osiemdziesiąt osób oraz szanowanym rzemieślnikiem w swoim środowisku.


Uroczyste wręczenie Dyplomów Laureatom odbędzie się na Zjeździe Delegatów Częstochowskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.


r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone