Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 22 (1317) z 2017-06-01, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

SAMOCHÓD OD WOŚP W CZĘSTOCHOWIE

Jerzy Owsiak oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak odwiedzili 30 maja częstochowski Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Dzieci i w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazali samochód osobowy Volkswagen Caddy.Auto sfinansowano ze środków pozyskanych przez WOŚP w 2016 roku ramach 1% podatku. Jego wartość to blisko 90 tys. zł.

- To niezwykle radosny dla nas dzień! – mówi Magda Szymczyńska ze Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego, które prowadzi częstochowską placówkę - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Fundacja WOŚP pochyliła się nad naszą prośbą i przekazuje nam to auto, które będzie służyło naszym małym podopiecznym. Pozwoli nam na ich transport w bezpiecznych i komfortowych warunkach. To niezwykle istotne, bo nasze maluchy, to doświadczone chorobą od pierwszych dni życia dzieci, które wielokrotnie muszą "odwiedzać" różne kliniczne placówki medyczne w celu kontroli ich stanu czy ustalania dalszego leczenia. Podróżujemy z nimi po całej Polsce - Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków, Wrocław, Katowice, Rabka...

- Auto będzie wspomagało codzienne funkcjonowanie placówki – powiedział Jerzy Owsiak, prezes Zarządu WOŚP. - Tym samym z dumą możemy podkreślić, że zrealizowaliśmy wszystkie nasze obietnice związane ze zbiórką 1% podatku. Przekazaliśmy hospicjom dziecięcym w sumie 29 samochodów, ale również uruchomiliśmy nowy Program Medyczny WOŚP, który będzie pomagał dzieciom z ciężkimi wadami ortopedycznymi. Mam nadzieję, że auto przekazane do Częstochowy będzie efektywnie i długo służyło placówce, podnosząc komfort i jakość opieki nad pacjentami.


Wcześniej stowarzyszenie własnym sumptem wykonało w budynku wynajmowanym od miasta sporo prac modernizacyjno-remontowych. Częstochowski samorząd refunduje także koszty pobytu w zakładzie dzieci objętych pieczą zastępczą.

Przekazany dziś przez WOŚP Volkswagen Caddy to niejedyny dar dla Częstochowy. Wcześniej również częstochowskie szpitale, pogotowie ratunkowe, ośrodki zdrowia, hospicjum otrzymały sprzęt i aparaturę medyczną przekazaną przez WOŚP. W sumie za ponad 4 mln zł.


Fundacja WOŚP zdecydowała już, że środki z 1% podatku w roku 2017 przeznaczy na pomoc dla hospicjów dziecięcych, planując tym razem zakupić nowoczesny sprzęt medyczny podnoszący możliwości opieki nad pacjentami.

Z wykorzystaniem informacji prasowej WOŚP

Foto: Łukasz Stacherczak

r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone